Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2018 03 09 - 10:00

Aptauja: 16% Latvijas MVU šogad plāno palielināt darbinieku skaitu

SEB bankas veiktā aptauja liecina, ka 16% Latvijas maza un vidēja izmēra uzņēmumu šogad plāno palielināt savu darbinieku skaitu. Šādu uzņēmumu skaits ir pieaudzis salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kad jaunus darbiniekus plānoja pieņemt 12% Latvijas MVU. Savukārt kaimiņvalstu uzņēmēji ir ambiciozāki – Igaunijā darbinieku skaitu šogad pieaudzēt plāno 19%, bet Lietuvā – pat 25% maza un vidēja mēroga uzņēmumu.

Vienlaikus Latvijā ir būtiski sarucis to uzņēmumu skaits, kas šogad plāno samazināt savu darbinieku skaitu – ja pirms gada šādi plāni bija gandrīz katram piektajam uzņēmumam, tad šobrīd darbinieku skaita optimizāciju gatavo 9% Latvijas MVU. Lietuvā šādi plāni ir 10%, bet Igaunijā – vien 5% kompāniju.

SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis: “Ekonomikas izaugsme ir vairojusi to uzņēmēju skaitu, kas plāno palielināt savu darbinieku skaitu. Tomēr uzlabojums ir mērens, un to ierobežo arī augstā konkurence par pieejamajām darba rokām. Piesardzība joprojām ir dominējošais noskaņojums, un mazo uzņēmumu vidū tā ir īpaši uzsvērta. To apliecina arī lielais uzņēmēju skaits, kas savus mērķus plāno sasniegt ar esošo darbinieku skaitu.

Tāpat joprojām ir pietiekami daudz to uzņēmēju, kas meklē iespējas optimizēt darbinieku skaitu. Taču tas ne vienmēr jāvērtē negatīvi, jo tas var atspoguļot investīcijas ražīgumā, kas ļaus plānotos biznesa rezultātus sasniegt arī ar mazāku darbinieku skaitu. Atalgojuma pieauguma spiediens šogad turpinās augt. To apliecina situācija darba tirgū, ko pastiprina nelabvēlīgā demogrāfiskā situācija. Tādēļ nepieciešamība ieguldīt darbības efektivizēšanā un attīstībā kļūst īpaši aktuāla.”

Baltijas biznesa pārskats ir SEB bankas veidota mazā un vidējā uzņēmumu aptaujas apkopojums, kas sniedz Baltijas uzņēmumu redzējumu par piecām jomām: apgrozījuma pieaugumu, nodarbinātību, eksportu, inovācijām un investīcijām. Baltijas biznesa pārskatā par 2018. gadu apkopotas 4270 Baltijas valstu mazo un vidējo uzņēmumu atbildes, tostarp gandrīz 2000 Latvijas uzņēmumu viedokļi. Aptauja veikta 2017. gada decembrī un 2018. gada janvārī.

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.