Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2018 02 14 - 17:00

SEB bankas un Garage48 hakatona dalībnieki gatavo revolūciju digitālo datu apmaiņā

Pirmais Baltijas Open Banking hakatons jeb izstrādātāju forums, ko rīko SEB banka kopā ar Garage48, pulcēs vairāk nekā simts fintech uzņēmumu pārstāvjus, individuālos izstrādātājus, banku pārstāvjus un entuziastus gan no Latvijas, gan no Igaunijas. 48 stundu garā programmēšanas maratona mērķis ir radīt nākamās paaudzes finanšu pakalpojumus.

Līdz šim dalībai hakatonā pieteikušies vairāki tehnoloģiju uzņēmumi, kas jau piedāvā gatavus risinājumus un pakalpojumus, kā arī individuālie izstrādātāji. SEB Baltijas divīzijas digitālās stratēģijas vadītājs Ragnārs Tomla (Ragnar Toomla) ir pārliecināts, ka SEB var palīdzēt viņiem paplašināt pakalpojuma mērogu, tādējādi nodrošinot arī pievienoto vērtību SEB klientiem.

“Latvijai un Igaunijai ir ar ko lepoties, ja runājam par digitāli pieejamajiem pakalpojumiem. Tomēr mēs joprojām atpaliekam no vairākām Eiropas valstīm, kur šī industrija ir daudz attīstītāka. Piemēram, ja skatāmies uz uzņēmumu digitalizāciju, tad Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksā (DESI) Baltijas valstis atrodamas saraksta apakšdaļā. Īpaši mazattīstīta ir digitālā informācijas apmaiņa starp uzņēmumiem. Mums vēl daudz jāstrādā, lai pasūtījumi, rēķini, maksājumi un cita informācija automātiski un nekavējoties tiktu pārsūtīta no viena uzņēmuma uz citu”, turpina R.Tomla.

Open Banking hakatona mērķis ir radīt jaunu sinerģiju starp banku un jaunajiem spēlētājiem, lai piedāvātu klientiem vēl nebijušus un inovatīvus finanšu pakalpojumus.

Piemēram, uzņēmums BudgetMatador, kas izstrādā programmatūru finanšu vadības jomā, hakatona laikā plāno izstrādāt risinājumu, kas palīdzētu apvienot viņu platformu ar bankas sistēmu, lai BudgetMatador lietotāji varētu sekot saviem ienākumiem un rēķinu apmaksai. “Pieeja banku API (Application Programming Interface jeb rīku kopums programmatūru un aplikāciju veidošanai) palīdzēs nodrošināt klientiem iespēju sekot līdzi visai savai naudas plūsmai no viena pieejas punkta”, skaidro viens no BudgetMatador līdzdibinātājiem Jāns Urbs (Jaan Urb).

Vēl viens no hakatona dalībniekiem ir uzņēmums Paytailor, kas piedāvā iespēju apmaksāt pirkumus tirdzniecības vietās, internetveikalos un pašapkalpošanās punktos ar mobilajiem maksājumiem. “Sadarbojoties ar SEB, mēs plānojam izstrādāt jaunu tiešo maksājumu konceptu, kas atvieglos dzīvi tūkstošiem lietotāju, kas vēlas apmaksāt pirkumus ar mobilo tālruni. Pateicoties Open Banking iespējām, lietotāji varēs pievienot bankas kontus mobilajam “makam” un viņiem vairs nevajadzēs izmantot vairākas maksājumu kartes”, stāsta Paytailor līdzdibinātāja Marilīsa Mia Topa (Marilijsa Mia Topp).

Ņemot vērā paaugstināto interesi no potenciālo dalībnieku puses, hakatonā plānoti divi virzieni: viens – komandām, kas tiks veidotas turpat hakatonā, un vēl viens – tiem, kam jau ir gatavi risinājumi un ir zināmi tālākie soļi. “Parasti komandām, kas veidojas hakatona sākumā, nepieciešams nepārtraukts mentora atbalsts, lai 48 stundu laikā viņiem būtu iespēja pārvērst savas idejas konkrētos risinājumos. Savukārt komandas, kam jau ir gatavi risinājumi, hakatona laikā varēs tos jau testēt, izmantojot SEB atvērto datu bāzi”, noslēdz Ragnārs Tomla.

Garage48 Baltic Open Banking hakatons notiks no 2018. gada 16. līdz 18. februārim Tallinā, SEB Inovāciju centrā. Piedalīties pasākumā īpaši aicināti jaunuzņēmumi, kas darbojas finanšu pakalpojumu jomā, fintech uzņēmumi, kā arī izstrādātāji no Latvijas, Igaunijas un citām valstīm.

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.