Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2018 02 12 - 10:45

SEB aptauja: jaunieši Latvijā ir vairāk gatavi uzsākt biznesu nekā viņu vienaudži Lietuvā un Igaunijā

40% Latvijā dzīvojošo jauniešu vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir vēlme un plāni uzsākt savu biznesu, liecina SEB bankas veiktās aptaujas dati. Galvenās nozares, kurās jaunieši saredz potenciālu, ir tirdzniecība, ražošana un māksla. Turklāt jaunieši Latvijā ir vairāk gatavi uzsākt biznesu nekā viņu vienaudži Lietuvā un Igaunijā.

Saskaņā ar aptaujas datiem, lielākais skaits gribētāju uzsākt savu biznesu ir starp jauniešiem, kuri tikai mācas – 44% no viņiem plāno izvēlēties uzņēmējdarbību algota darba vietā vai apvienojot ar to. Mazāks īpatsvars gribētāju uzsākt biznesu ir starp jauniešiem, kuriem jau ir pastāvīgs darbs un regulāri ienākumi (34%). Vēl viena tendence – vēlme uzsākt savu biznesu izteiktāka vīriešu vidū: 47% no viņiem plāno darboties savā biznesā. Sievietes ir kūtrākas – vien 35% no aptaujātajām sievietēm vēlētos iesaistīties savā uzņēmējdarbībā. Turklāt visizteiktākā vēlme uzsākt savu biznesu ir Rīgā un Pierīgā dzīvojošiem.

“Mūs pozitīvi pārsteidza, ka visvairāk uz savu uzņēmējdarbību ieinteresēti ir jaunieši Latvijā. Saskaņā ar aptaujas rezultātiem, Lietuvā vēlme nodarboties ar uzņēmējdarbību ir 30% jauniešu, bet Igaunijā rezultāts bija viszemākais – vien 24%.

Populārākās nozares Latvijā dzīvojošo jauniešu vidū ir tirdzniecība un ražošana, un šobrīd tas ir diezgan pieprasīts biznesa modelis – ražošana burtiski mājas apstākļos un tirgošana internetā.

Šodien nosūtīt savu preci var uz jebkuru valsti, un mēs redzam, ka Latvijā paliek arvien vairāk uzņēmumu, kas darbojas pēc šādas pieejas. Prieks, ka jaunieši saprot, cik mazs ir Latvijas tirgus un cik svarīgi uzreiz domāt par eksportu.

Vēl interesanti, ka trešais populārākais virziens ir māksla un izklaide. Ņemot vērā, cik daudz Latvijā ir talantīgu cilvēku, es domāju, ka arī šai nozarei ir liels potenciāls”, aptaujas rezultātus komentē SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars.

Igaunijas jaunieši saredz biznesa potenciālu tādās nozarēs kā profesionālā, zinātniskā vai tehniskā darbība (juristi, dizaineri, arhitekti, fotogrāfi, pētnieki utt.), IT un tirdzniecība. Savukārt Lietuvā populārākas nozares ir tirdzniecība, māksla un izklaide, kā arī IT.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.