Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2018 02 07 - 15:05

Vidējais pensiju 2. līmeņa dalībnieka uzkrājums tuvojas trim tūkstošiem eiro

2017. gadā SEB pārvaldīto pensiju 2. līmeņa plānu dalībnieku kapitāls pieauga par 17% līdz 790,5 miljoniem eiro. Vidējais uzkrājums uz vienu dalībnieku jau veido 2740 eiro, kas ir par 410 eiro jeb 18% vairāk nekā 2016. gada beigās. Savukārt, pensiju 3. līmeņa plānu dalībniekiem 2017. gadā SEB nopelnījis 2,4 miljonus eiro, palielinot dalībnieku kopējo kapitālu līdz 150 miljoniem eiro.

Šobrīd gandrīz katrs ceturtais jeb 23% pensiju 2. līmeņa dalībnieku Latvijā ir SEB klienti: savu pensiju 2. līmeņa kapitālu SEB bankai uzticējuši aptuveni 288 000 Latvijas iedzīvotāju. Iepriekšējā gada laikā viņu uzkrātie aktīvi pieauguši par 117,6 miljoniem eiro, no kuriem 14,3 miljoni eiro ir peļņa no ieguldījumiem, ko nodrošinājusi pārvaldītāja īstenotā ieguldīšanas stratēģija.

SEB Investment Management vadītājs Jānis Rozenfelds: “Lielāka daļa strādājošo joprojām neapzinās, ka pensiju 2. līmeņa kapitāls ir viņiem piederoša nauda, tāpēc ir svarīgi gan sekot līdzi pārvaldītāja darbības rezultātiem, gan izvēlēties piemērotu sava uzkrājuma ieguldīšanas stratēģiju. Mūsuprāt, visvienkāršāk sekot līdzi uzkrājuma dinamikai būtu internetbankā, tomēr šobrīd vēl nav panākta vienošanās, kas ļautu bankām piedāvāt šādu pakalpojumu. Esam pārliecināti, ka iespēja internetbankā sekot līdzi saviem pensiju 2. līmeņa uzkrājumiem veicinātu sabiedrības kopējo izpratni par pensiju sistēmu Latvijā. Tas noteikti vairotu uzticību pensiju sistēmai, jo būtu vieglāk izprast saikni starp pensijas uzkrājuma veidošanos un nodokļu nomaksu. Turklāt tas sekmētu ēnu ekonomikas samazināšanos, kas mazinātu iedzīvotāju nabadzības risku vecumdienās”.

2017. gada beigās ar mērķi rūpēties par nodrošinātām vecumdienām papildu uzkrājumus pensiju 3. līmenī SEB bankā uz veidoja gandrīz 87 000 Latvijas iedzīvotāji. Pensiju plānu aktīvu apjoms uz gada beigām SEB pensiju fondā pārsniedza 150 miljonus eiro, kas ir par 10% vairāk nekā 2016. gadā. Turklāt 2017. gadā dubultojies noslēgto kolektīvo līgumu skaits. Tas nozīmē, ka arvien vairāk darba devēju iesaistās savu darbinieku pensiju uzkrājumu veidošanā. Kopumā privātpersonu iemaksu apjoms pensiju 3. līmeņa plānos 2017. gadā veidoja 79% no kopējām iemaksām, savukārt 21% veidoja darba devēju veiktās iemaksas.

“Šobrīd ir sasniegts noteikts pensiju 2. līmeņa pārvaldītā kapitāla apjoms, tādēļ esam samazinājuši plānu pārvaldīšanas komisijas. Kopš gada sākuma fiksētā komisija par aktīvo un sabalansēto plānu pārvaldīšanu ir 0,68% gadā, savukārt kopējā maksimālā komisija, kas ietver gan fiksēto, gan mainīgo komisiju, samazināta no 2% gadā līdz 1,30% gadā. Plānots, ka 2019. gadā komisija būs vēl zemāka. Savukārt fiksētā komisija par konservatīvo plānu pārvaldīšanu palikusi tikpat zema – 0,48% gadā, savukārt kopējā pārvaldīšanas komisija ir samazināta no 1,50% gadā līdz 1,05% gadā. Arī sasniegtais kapitālā apjoms pensiju 3. līmenī ir ļāvis samazināt pensiju 3. līmeņa komisiju apmēru par 38%”, noslēdz Jānis Rozenfelds.

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.