Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2017 12 27 - 11:15

Šogad piešķirti 1548 studiju un studējošā kredīti ar valsts galvojumu

Ar mērķi vienkāršot valsts galvoto studiju kredītu saņemšanas procesu, SEB banka šogad pilnībā digitalizējusi gan pieteikuma iesniegšanas, gan kredīta līguma parakstīšanas procesu, kas būtiski atvieglo studiju vai studējošā kredīta dokumentu kārtošanu. Rudens semestrī, kopš studiju kredīta līgumus iespējams parakstīt internetbankā, šo iespēju izmantojuši jau vairāk nekā 1300 studentu. Kopumā šogad studēt gribētājiem izsniegti 1548 aizdevumi vairāk nekā 8,3 miljonus eiro vērtībā.

Šovasar SEB banka kopā ar Latvijas studentu apvienību aktualizējusi nepieciešamību vienkāršot valsts galvoto studiju un studējošā kredītu saņemšanas procesu. Šobrīd pārāk gara un sarežģīta aizdevuma piešķiršanas procesa dēļ topošajiem studentiem līdz faktiskā finansējuma saņemšanai bieži jāgaida līdz pat pusotram mēnesim. Rezultātā ne vienmēr izdodas saņemt finansējumu pirms mācību gada sākumā, kad ir jāiemaksā studiju maksas pirmā daļa.

Ņemot vērā to, ka studiju kredīts ar valsts galvojumu ir izdevīgākais veids, kā apmaksāt mācības, SEB banka kopā Studentu apvienību piedāvājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas regulē kredītu piešķiršanas procesu. Grozījumos SEB banka ierosināja modernizēt aizdevuma piešķiršanas procesu, apvienojot vairākus posmus tajā un izveidot vienotu studiju kredītu uzturēšanās sistēmu kredītu pieteikšanai un turpmākai apkalpošanai, paralēli strādājot, lai vienkāršotu kredītu saņemšanu bankā. Šobrīd ir zināms, ka SEB bankas piedāvātie grozījumi MK noteikumos netika akceptēti, toties no savas puses banka ievērojami vienkāršojusi procesu.

“Agrāk studentam un galvotājam bija obligāti jādodas uz filiāli – sākumā, lai noformētu pieteikumu un tad vēlreiz, lai parakstītu līgumu. Šobrīd to visu ir iespējams izdarīt attālināti – internetbankā. Protams, ja ne students, ne galvotājs nav SEB bankas klienti, viņiem sākumā būs jādodas uz filiāli, lai noformētu internetbanku, un tad visu var izdarīt attālināti. Redzam, ka klienti ir gandarīti par šo iespēju – šogad attālināti tika parakstīti vairāk nekā 2300 līgumu – tie ir gan līgumi, ko parakstījuši studenti, gan tie, ko parakstīja galvotāji. Savukārt mēs turpinām darboties, lai tuvākajā laikā piedāvātu klientiem iespēju tikpat ērti internetbankā parakstīt arī līzinga līgumus un pensiju pakalpojumu līgumus, bet turpmāk vēl paplašināt attālināti parakstāmo līgumu klāstu,” dalās SEB bankas Digitālās attīstības vadītājs Iļja Nogičevs.

Kopumā 2017. gadā SEB banka studentiem piešķīra 1548 aizdevumus par 8,3 miljoniem eiro, no kuriem 84% bija studiju kredīti, kas paredzēti studiju maksas segšanai, bet 16% – studējošā kredīti ikdienas tēriņiem. Kredīta vidējā summa ir 5500 eiro, bet aizņēmēja vidējais vecums ir 24 gadi. Visbiežāk kredītiem ar valsts galvojumu piesakās studenti no Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes.

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.