Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2017 12 22 - 11:25

SEB banka turpmāk nodrošinās iespēju norēķināties ar maksājumu kartēm CATA autobusos

SEB banka uzstādījusi vairāk nekā 160 maksājumu karšu pieņemšanas terminālus uzņēmuma CATA autobusos, nodrošinot pasažieriem iespēju ātrāk un ērtāk apmaksāt braucienu ar karti, tai skaitā – ar bezkontakta karti. Uzņēmums CATA, kas ir dibināts 1954. gadā, šobrīd ir lielākais pasažieru pārvadātājs Latvijā, kas nodrošina pārvadājumus ārpus Rīgas.

Maksājumu karšu pieņemšanas terminālu uzstādīšana autobusos pakāpeniski tika uzsākta 2017. gada septembrī. Maksa par braucienu un bagāžas pārvadāšanu, maksājot ar maksājumu karti, ir tāda pati kā, norēķinoties ar skaidru naudu.

“Mūsu mērķis bija paaugstināt pakalpojumu kvalitāti un norēķinu ērtības autobusu pasažieriem. Bezskaidras naudas norēķini autobusā pasažieriem ir ērtāki, kā arī tie būtiski atvieglo autobusu vadītāju darbu. Šobrīd bezskaidras naudas norēķini tiek nodrošināti reģionālās nozīmes maršrutu autobusos, izņemot pilsētu (Cēsis, Priekuļi, Sigulda) autobusus”, skaidro AS CATA pasažieru pārvadājumu dienesta vadītājs Mārtiņš Rajeckis.

Lai autobusā par biļeti un bagāžas pārvadāšanu norēķinātos ar maksājumu karti, līdzīgi kā par pirkumu veikalā vai jebkuru citu pakalpojumu, pasažierim maksājumu karšu pieņemšanas terminālī jāievada savas norēķinu kartes PIN kods. Savukārt pasažieri, kuriem ir bezkontakta norēķinu karte, autobusā biļeti var apmaksāt, to pietuvinot pie maksājumu karšu pieņemšanas termināla ekrāna, bez PIN koda ievadīšanas.

“Šobrīd jau virs 50% no SEB bankas apkalpotājiem maksājumu karšu pieņemšanas termināliem un maksāšanas ierīcēm nodrošina bezkontakta norēķinus – redzam, ka iespēja norēķināties, neievadot PIN kodu, kļūst aizvien populārāka. Īpaši ērti tas ir vietās, kur pārsvarā dominē mazie pirkumi un it īpaši sabiedriskajā transportā. Tāpēc esam gandarīti par veiksmīgo sadarbību ar CATA un iespēju palīdzēt nodrošināt pasažieriem ērtākus pakalpojumus”, saka SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars.

Starptautisko maksājumu sistēmu VISA un MasterCard prasības paredz, ka 2020. gadā visām karšu pieņemšanas ierīcēm jānodrošina arī bezkontakta karšu pieņemšana. Tāpēc visiem jauniem klientiem, kuri vēlas nodrošināt maksājumu karšu pieņemšanu, SEB banka piedāvā karšu pieņemšanas iekārtas, kas nodrošina arī bezkontakta norēķinus. Savukārt esošiem klientiem maksājumu karšu pieņemšanas termināli pakāpeniski tiek mainīti uz ierīcēm ar bezkontakta funkcionalitāti, saskaņā ar izstrādāto grafiku.

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.