Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2017 10 11 - 09:40

SEB banka organizē ALTUM zaļo obligāciju laidienu 20 miljonu eiro apmērā

SEB banka organizējusi valsts attīstības finanšu institūcijas ALTUM zaļo obligāciju laidienu 20 miljonu eiro apmērā. Līdz ar to ALTUM ir kļuvusi par pirmo valsts attīstības finanšu institūciju centrālajā un Austrumeiropā, kas emitējusi zaļās obligācijas investoru līdzekļu piesaistei.

Obligāciju dzēšanas termiņš ir septiņi gadi, to fiksētā gada procentu likme – 1.3%, bet ienesīgums – 1.367%. Obligācijas plānots iekļaut biržas Nasdaq Riga parāda vērtspapīru sarakstā.

Vērtspapīru laidiens piesaistīja investorus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas un Zviedrijas. Aktīvu pārvaldītāju, pensiju fondu, apdrošināšanas kompāniju un banku pieprasījums pēc obligācijām 6.5 reizes pārsniedza pieejamo apjomu.

ALTUM zaļo obligāciju emisijā piesaistītie līdzekļi tiks izmantoti, lai diversificētu ALTUM finansējumu struktūru un nodrošinātu valsts atbalstītos investīciju projektus energoefektivitātes uzlabošanā, dzīvojamo un ražošanas ēku renovācijā, atjaunojamās enerģijas projektos, ilgtspējīga transporta infrastruktūrā un citās jomās. Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody’s ir piešķīrusi ALTUM ilgtermiņa kredītreitingu Baa1, apliecinot tās stabilo finanšu pozīciju.

SEB bankas valdes loceklis Ints Krasts: “Finanšu tirgiem ir augstas prasības obligāciju emitentiem saistībā ar korporatīvās pārvaldības standartiem, finansiālo stabilitāti, ilgtspēju un citiem svarīgiem faktoriem. Attiecībā uz zaļajām obligācijām standarti ir vēl augstāki – piemēram, tādās jomās kā sociālā atbildība un vides aizsardzība. Tādēļ esmu gandarīts, ka ar SEB profesionāļu komandas palīdzību ALTUM ir pārliecinoši izpildījusi šīs prasības un vēlos apsveikt uzņēmumu ar ļoti pārliecinošu debiju finanšu tirgos.

Turklāt augstā investoru interese par ALTUM parāda vērtspapīriem apliecina, ka izvēlēts īstais brīdis obligāciju emisijai. Šis darījums ir arī svarīgs solis uz priekšu gan ALTUM reputācijas veidošanā starptautiskajos tirgos, gan Latvijas kapitāla tirgus attīstībā, bagātinot Latvijas un Baltijas reģiona investoru iespējas ieguldīt videi un sabiedrībai vērtīgos projektos.”

Zaļo obligāciju koncepciju izstrādājusi SEB grupa kopā ar Pasaules banku 2007.-2008. gadā. Zaļo obligāciju pamatprasība ir piesaistīto līdzekļu izmantošana vienīgi zaļajai domāšanai atbilstošos projektos, kas veicina atjaunojamo energoresursu izmantošanu, energoefektivitāti un vides aizsardzību. SEB banka ir organizējusi vairāk nekā 50 zaļo obligāciju izlaides, piesaistot līdzekļus 16.5 miljardu ASV dolāru apmērā.

ALTUM emitēto zaļo obligāciju mērķu atbilstību vides aizsardzības un klimata pārmaiņu samazināšanas principiem ir izvērtējis un apstiprinājis arī neatkarīgais eksperts – Oslo Starptautiskais klimata un vides izpētes centrs (CICERO).

2016. gadā SEB banka noslēdza Latvenergo zaļo obligāciju laidienu 100 miljonu eiro apmērā. Tā bija pirmā valsts kapitālsabiedrības īstenotā zaļo obligāciju emisija visā Austrumeiropā, un tā guva augstu pieprasījumu no investoru puses. Šogad Latvenergo kļuva par pirmo uzņēmumu Baltijā, kas saņēma Nasdaq biržas Labāko investoru attiecību balvu starp obligāciju emitentiem.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.