Switch to mobile version. Augšup

EKSPERTU VIEDOKĻI - 2017 08 30 - 13:40

Dainis Gašpuitis: Jūlijā pārtikas preču tirdzniecība palielinās par 4.6%

Maijā novērotais mazumtirdzniecības pieaugums temps ir noturējies līdz jūlijam – uzrādot kāpumu par 3.9%. īpaši strauji kāpis pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms (+4.6%), kamēr nepārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga samērā pieticīgi - 3.3%. Ņemot vērā lēnīgo izaugsmi gada sākumā, septiņos mēnešos nozares apjomi ir palielinājušies par 2.9%
Turpmākajos mēnešos pozitīvās tendences turpināsies, atstājot minējumus vien par to, cik straujas tās būs. To nodrošinās labvēlīgās tendences ekonomikā, kas stiprinās iedzīvotāju noskaņojumu un attiecīgi patēriņu.
Neskatoties uz labo izaugsmi jūlijā, pārtikas preču tirdzniecība septiņos mēnešos ir augusi vien par 1.3%. Līdz ar finansiālās situācijas uzlabošanos, tajā skaitā nākamgad nodokļu samazināšanas ietekmē, pārtikas preču tirdzniecības perspektīvas uzlabosies. Tomēr ilgākā termiņā izaugsmes potenciāls ir ierobežots. Iedzīvotāju skaita sarukums un novecošanās būs vieni no galvenajiem faktoriem. Tikmēr straujāks kāpums sagaidāms nepārtikas preču segmentos, jo īpaši, kas saistīti ar mājokļa labiekārtošanu un tehnoloģijām. 
Šogad mazumtirdzniecības apjomu pieauguma prognoze ir 3%.

Dainis Gašpuitis
SEB bankas ekonomists

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.