Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2017 08 11 - 11:20

Pensiju 2. un 3. līmeņa plānu peļņa šogad sasniegusi gandrīz 7 miljonus eiro

2017. gada pirmajos sešos mēnešos SEB bankā pārvaldīto pensiju 2. un 3. līmeņa plānu peļņa ir sasniegusi teju 7 miljonus eiro, tādejādi palielinot uzkrājuma apmēru tiem klientiem, kuri savu pensiju kapitālu uzticējuši SEB bankai.

Pateicoties labvēlīgam investīciju klimatam februārī un martā, kā arī izvelētajai stratēģijai, pirmajā pusgadā SEB pensiju 2. līmeņa dalībnieku kapitāls pieaudzis par gandrīz 59 miljoniem eiro, no kuriem tīrā investīciju peļņa ir 5,5 miljoni eiro, bet pārējā summa – dalībnieku iemaksas. Arī SEB bankas pensiju 3. līmeņa plāni pirmajā pusgadā uzrādījuši atzīstamus rezultātus, audzējot klientu kopējo uzkrājumu par 4,4 miljoniem eiro, no kuriem investīciju peļņa ir 1,5 miljoni eiro.

“Iedzīvotājiem, kuri ir pensiju 2. līmeņa dalībnieki kopš sistēmas sākuma (2001. gads), jau ir izveidojies uzkrājums, kas sasniedz līdz pat pusei no gada algas. Tas ir pamatīgs kapitāls, bet diemžēl daudzi joprojām neuzskata to par sev piederošu, līdz ar to arī neseko, kam ir uzticēta šī kapitāla pārvaldīšana un kādi ir pārvaldīšanas rezultāti. Ja pensiju 2. līmeņa uzkrājums iedzīvotājiem būtu ērti redzams internetbankā, kā tas ir Lietuvā un Igaunijā, tas palīdzētu stiprināt uzticību pensiju sistēmai, vienlaikus vairojot iedzīvotāju pārliecību par to, ka šīs kapitāls pieder viņiem. Turklāt tas dotu iespēju sekot pārvaldīšanas darbības rezultātiem un pārvaldnieku izvēle un maiņa būtu daudz pārdomātāka”, pārliecināts SEB Investment Management vadītājs Jānis Rozenfelds.

Klienti, kuriem ir uzkrājums pensiju 3. līmenī, aizvien aktīvāk izmanto tieši internetbanku, lai sekotu līdzi savam uzkrājumam. Salīdzinājumā ar 2016. gadu, šogad par 50% ir palielinājies to klientu skaits, kuri ir noslēguši pensiju 3. līmeņa līgumu internetbankā. Turklāt iespēja sekot līdzi personīgā uzkrājuma dinamikai vairo iedzīvotāju uzticību – šogad jauno dalībnieku vidējo iemaksu apjoms pensiju 3. līmenī ir palielinājies par 32%.

Savu pensiju 2. līmeņa uzkrājumu pārvaldīšanu SEB bankai ir uzticējuši vairāk nekā 287 000 Latvijas iedzīvotāju, un viņu uzkrājuma kopējais apjoms pārsniedz 733 miljonus eiro. Savukārt SEB bankas pensiju 3. līmeņa plānos iemaksas veic vairāk nekā 85 500 klientu, un pārvaldītā kapitāla kopējais apjoms pārsniedz 141 miljonu eiro.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.