Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2017 07 14 - 12:35

Šī gada sešos mēnešos SEB bankas tīrā peļņa veido 20.5 miljonus eiro, jūnijā piešķirts rekordaugsts mājokļu kredītu apjoms

Pirmajā pusgadā SEB bankas no jauna piešķirtais finansējums veido 414 miljonus eiro, kas ir par 32% vairāk nekā 2016. gada pirmajos sešos mēnešos. Būtisks pieaugums 25% apmērā vērojams mājokļu kredītu pieprasījumā – kopš gada sākuma banka piešķīrusi privātpersonām 63 miljonus eiro, no kuriem 13.95 miljoni eiro piešķirti tikai jūnijā, uzrādot jaunu izsniegtā finansējuma rekordu mājokļu iegādei pēdējo deviņu gadu laikā. SEB bankas peļņa pirms uzkrājumiem sešos mēnešos sasniedza 24,2 miljonus eiro*, kas ir par 17% vairāk nekā 2016. gada attiecīgajā periodā.

SEB bankas prezidente un valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere, komentējot SEB grupas rezultātus Latvijā:

“Pirmie seši mēneši bijuši aktīvi – februārī ieviesām bankas jauno IT un klientu apkalpošanas sistēmu, bet jūnijā SEB bankas klientiem stājās spēkā FKTK noteikumi par ierobežojumiem kodu karšu lietošanā naudas pārskaitījumiem internetbankā. Izmaiņas raisīja klientos virkni jautājumu – kādas summas iespējams pārskaitīt, vai nepieciešams kodu kalkulators, kā un cik droši ir lietot Smart-ID? To visvairāk izjutām no ienākošajiem klientu zvaniem un jautājumiem Klientu centrā un pieaugošajām rindām filiāļu tīklā. Ir ieguldīts liels skaidrojošs darbs - paldies klientiem par pozitīvajām atsauksmēm, ko saņēmām. Esam gandarīti, ka šobrīd Latvijā 87 tūkstoši SEB bankas klientu lieto bezmaksas aplikāciju Smart-ID un vairāk nekā 30 tūkstoši SEB bankas jauno mobilo aplikāciju savos mobilajos tālruņos. Mēs redzam, ka katrs ceturtais internetbankas lietotājs šobrīd pieslēdzas internetbankai, izmantojot jau Smart-ID, kas ir labs apliecinājums tam, ka ar kodu kalkulatoru telefonā ir ērti pieslēgties internetbankai un apstiprināt maksājumu tajā.

Paralēli izmaiņu vadībai un jaunu digitālu risinājumu ieviešanai, pirmais pusgads ir bijis aktīvs kreditēšanas jomā. Juridiskajām personām izsniegtais finansējums šī gada sešos mēnešos salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmajiem sešiem mēnešiem ir audzis par 35%, bet privātpersonām par 22%. Jūnijā tika sasniegts jauns rekords mājokļu kreditēšanā privātpersonām, kad piešķirtais finansējums sasniedza gandrīz 14 miljonus eiro. Savukārt lielo uzņēmumu jomā esam gandarīti, ka SEB banku par saviem finanšu partneriem ir izvēlējušies daudzi vadošie uzņēmumi – pirmajā pusgadā esam noslēguši apjomīgus darījumus ar IKEA, Latvijas dzelzceļš, kā arī citiem uzņēmumiem. Bankas kopīgais kredītportfelis gada laikā ir palielinājies par 3% līdz 2,58 miljardiem eiro.

Līzinga jomā šī gada pirmajā pusgadā SEB līzinga finansējums kopumā pieaudzis par 3%, sasniedzot 61 miljonu eiro. Vislielākais pieaugums jaunajā finansējumā ir privātpersonu segmentā - par 43%,sasniedzot 10 miljonus eiro. Savukārt juridiskām personām jaunais finansējums pieaudzis industriālā un komerctransporta segmentā par 162% un 34%, sasniedzot attiecīgi 8 miljonu un 12 miljonus eiro.

SEB pensiju fonda dati liecina, ka klienti savām vecumdienām novirza vairāk naudas - pensiju 3. līmenī jauno dalībnieku iemaksu apjoms šī gada pirmajā pusgadā salīdzinājumā ar 2016. gada pirmo pusgadu ir pieaudzis par 32%. SEB dzīvības apdrošināšanas pirmajā pusgadā klientiem izmaksātais naudas apjoms veido 11.5 miljonus eiro, savukārt kopējais uzkrājuma apjoms ir pieaudzis par 2%, sasniedzot 131 miljonu eiro lielu uzkrājumu. SEB Investment Management pārvaldībā esošie klientu pensiju 2. līmeņa aktīvi salīdzinājumā ar gada sākumu jūnija beigās ir pieauguši par 58 miljoniem eiro jeb 8,73%.”

SEB grupas prezidents un izpilddirektors Johans Torgebijs, komentējot SEB grupas rezultātus:

“Turpinot uzlaboties noskaņojumam biznesa aprindās, klientu aktivitāte ir pieaugusi visos tirgos un segmentos, kuros mēs strādājam. Pateicoties SEB bankas diversificētajam pakalpojumu portfelim, varam atbalstīt mūsu klientus un sasniegt ilgtspējīgus peļņas rādītājus arī šajā biznesa vidē, kuras komplicētība aizvien pieaug. Otrā ceturkšņa laikā ienākumi un peļņa pirms nodokļiem ir pieaugusi gan salīdzinājumā ar šī gada pirmo ceturksni, gan ar pagājušo gadu.”

SEB grupas Latvijā finanšu rādītāji 2017. gada sešos mēnešos:

 • SEB grupas Latvijā ieņēmumi sasnieguši 47,58 miljonus eiro, par 2% vairāk nekā 2016. gada pirmajā pusgadā;
 • izmaksas salīdzinājumā ar 2016. gada 6 mēnešiem samazinājušās par 11%, veidojot 23,37 miljonus eiro;
 • peļņa pirms uzkrājumiem sasniedza 24,2 miljonus eiro, par 17% vairāk nekā 2016. gada pirmajos sešos mēnešos;
 • laika posmā no janvāra līdz jūnija beigām ir izveidoti uzkrājumi 385 tūkstošu eiro apmērā;
 • pamatdarbības peļņa pēc nodokļu nomaksas un uzkrājumiem 2017. gada 1. pusgadā sasniegusi 20,5 miljonus eiro, par 29% vairāk nekā 2016. gada 1. pusgadā;
 • kopējais noguldījumu apjoms SEB bankā 2017. gada 30. jūnijā bija 2,30 miljardi eiro, kas par 9% pārsniedz noguldījumu apjomu 2016. gada jūnija beigās;
 • kopējais kredītportfelis 2017. gada 1. pusgada beigās bija 2,58 miljardi eiro, t.i. par 3% vairāk nekā 2016. gada 1. pusgada noslēgumā;
 • kapitāls un rezerves 2017. gada 30. jūnijā bija 404 miljoni eiro;
 • aktīvu apjoms, noslēdzoties 2017. gada 1. pusgadam, bija 3,54 miljardi eiro;
 • SEB grupas Latvijā kapitāla pietiekamības rādītājs 2017. gada jūnija beigās bija 20%;
 • SEB bankas likviditātes rādītājs 2017. gada 1.pusgada beigās bija 38,3%.

* salīdzinot ar 2016. gada rādītājiem, izņemts vienreizējais ieņēmums no VISA akciju pārdošanas 18.2 miljoni eiro.

Šī gada pirmajā pusgadā SEB banka saņēmusi vairākus Latvijas un starptautiskos apbalvojumus:

 • Ilgtspējas indekss, vērtējot un nosakot Latvijas uzņēmumu darbības korporatīvās atbildības praksi, pirmo reizi Platīna kategorijā ierindojis SEB banku. SEB ir pirmā un vienīgā banka, kas saņēmusi šo augstāko Ilgtspējas indeksa novērtējumu.
  Lasīt vairāk
 • Pasaules vadošais finanšu žurnāls “Euromoney” savā jaunākajā finanšu sektora novērtējumā atzinis, ka SEB banka ir labākā banka Latvijā un arī Igaunijā, piešķirot SEB bankai savu izcilības balvu kategorijā Labākā banka Latvijā 2017.
  Lasīt vairāk
 • Starptautiskais izdevums “Global Finance” SEB banku atzinis par labāko valūtas maiņas pakalpojumu sniedzēju Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Zviedrijā.
  Lasīt vairāk
 • Savukārt, paziņojot balvas “Labākās bankas Centrālajā un Austrumeiropā 2017. gadā” ieguvējus, “Global Finance” SEB banku atzinis par labāko banku Latvijā.
  Lasīt vairāk
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.