Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2017 06 16 - 09:10

ALTUM saņem Baa1 reitingu no Moody’s, SEB izvēlēts kā obligāciju emisijas vadītājs un konsultants

Starptautiskā kredītreitingu kompānija Moody’s ir piešķīrusi ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 valsts kapitālsabiedrībai, attīstības finanšu institūcijai ALTUM, tā apliecinot iestādes stabilo finanšu situāciju. Reitinga saņemšana ir daļa no plānotās ALTUM debijas Baltijas obligāciju tirgū. Piešķirtais Baa1 reitings ierindotu ALTUM starp obligāciju emitentiem ar visaugstāko piešķirto kredītu reitingu starp nedaudziem obligāciju emitentiem Baltijas valstīs.

ALTUM plāno emitēt obligācijas, lai diversificētu tās finansējumu struktūru un nodrošinātu vairākus valsts atbalstītus investīciju projektus Latvijas tautsaimniecībā.

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs: “Mūsu skatījumā Baltijas parādu vērstpapīru tirgum ir pozitīva attīstība, līdz ar to saskatām lielisku iespēju tieši šobrīd dažādot mūsu finansējuma avotus un izveidot ilgstošas attiecības investoru kopienā. ALTUM ir finansiāli stabils uzņēmums, un mēs ar nepacietību gaidām iespēju spēlēt būtisku lomu finanšu tirgus attīstībā Latvijā”.

Ienākumi no obligācijām ievērojami paplašinās finanšu atbalstu uzņēmējdarbības projektiem energoefektivitātes, atjaunojamo energoresursu un oglekļa izplūžu samazināšanas jomā. Galvenie atbalsta virzieni būs energoefektivitāte apkures, resursu atgūšanas un patērēšanas projektos, kā arī privātu un komerciālu būvju renovācija, energoefektīvās būves un ilgtspējīgs transports.

Atkarībā no tirgus situācijas, plānojam, ka obligācijas tiks piedāvātas šī gada otrajā pusē, vienlaikus informējot par detalizētiem darījuma noteikumiem. Plānots, ka obligācijas tiks emitētas NASDAQ RIGA biržā.

SEB banka vadīs emisiju un sniegs konsultācijas ALTUM šī procesa laikā.

Pauliuss Zurausks (Paulius Zurauskas), SEB Baltijas nodaļas kapitāla tirgus direktors: “ALTUM ir spēcīgs finanšu profils, un tas pieder Latvijas valstij, tāpēc tas ir gaidīts debitants kapitāla tirgos. Mēs esam pārliecināti, ka emitētās obligācijas būs ļoti pieprasītas no investoru puses”.

Ints Krasts, SEB bankas valdes loceklis un korporatīvo klientu apkalpošanas biznesa vadītājs: “Starptautiskā reitinga piešķiršana ALTUM un plānotā obligāciju emisija ir pozitīvi signāli gan Latvijas, gan Baltijas kapitāla tirgum. Obligāciju emisija ir konkurētspējīga iespēja piesaistīt finansējumu uzņēmumiem, kas atbilst finanšu tirgu augstajām prasībām saistībā ar korporatīvās pārvaldības standartiem, finansiālo stabilitāti, ilgtspēju un citiem svarīgiem faktoriem. SEB banka ir līderis Ziemeļvalstu reģionā šāda tipa darījumos, un esmu gandarīts par iespēju izmantot SEB kompetenci, lai palīdzētu arī Latvijas uzņēmumiem kļūt par emitentiem finanšu tirgū”.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.