Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2017 06 05 - 10:20

Ilgtspējas indekss: SEB – pirmā banka, kas iekļuvusi Platīna kategorijā

Ilgtspējas indekss vērtējot un nosakot Latvijas uzņēmumu darbības korporatīvās atbildības praksi, pirmo reizi Platīna kategorijā ierindojis SEB banku. SEB ir pirmā un vienīgā banka, kas saņēmusi šo augstāko Ilgtspējas indeksa novērtējumu.

Kopš 2009. gada, kad SEB banka pirmo reizi piedalījās “Ilgtspējas indeksā”, par neatņemamu bankas darbības higiēnas faktoru ir kļuvusi nepieciešamība novērtēt darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni, tiecoties uz pasaules līmeņa servisu biznesa stratēģijā, tirgus attiecību veidošanā, darba vidē, apkārtējā vidē un ilgtspējīga atbalsta sniegšanā sabiedrībai nozīmīgos projektos.

“Pagājušajā gadā mums pietrūka 3 punkti, lai sasniegtu augstāko vērtējumu. Tā bija laba motivācija, lai šo starpību mazinātu. Gada laikā esam pievērsuši pastiprinātu uzmanību vairākām jomām, kas vainagojās panākumiem. SEB jaunās internetbankas ieviešanā ņēmām vērā klientu vajadzības un atgriezenisko saiti, ko dažādi klientu segmenti sniedza testa grupās. Apkārtējās vides jomā esam sākuši rūpīgāk un precīzāk sekot līdzi neatjaunojamo dabas resursu patēriņam bankas ikdienas darbībā. Turklāt pēc ilgstoša un rūpīga sertifikācijas audita procesa, SEB banka un SEB AB Rīgas filiāles energopārvaldības sistēmas ir sertificētas kā atbilstošas starptautiskajam standartam ISO 50001:2012. Tas apliecina, ka uzņēmumi ir efektīvi strādājuši, lai attīstītu, uzturētu un nemitīgi pilnveidotu energopārvaldības sistēmu,” stāsta SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere.

Vērtējot bankas darbības atbisltību Ilgtspējas indeksa kritērijiem, žūrija pirmo reizi ierindoja SEB banku Platīna kategorijā. Turklāt SEB ir vienīgā banka, kura saņēmusi tik augstu novērtējumu.

Daži fakti īsumā par SEB bankas ilgtspējīgas un sociāli atbildīgas darbības rezultātiem:

• samazinātais atkritumu apjoms pielīdzināms 6 ziloņu svaram
• enerģijas patēriņa samazinājums pielīdzināms vienas vēja turbīnas saražotajam apjomam gada laikā
• ūdens ietaupījums pārsniedz 20 vannu ūdens tilpumu
• nobraukto kilometru sarukums līdzvērtīgs 40 braucieniem turp un atpakaļ no Rīgas uz Tallinu
• CO2 izmešu samazinājums līdzvērtīgs 180 pilnām degvielas bākām.

“Ilgtspējas indekss” vērtē uzņēmumu, balstoties uz piecām ilgtspējīgu darbību apliecinošām jomām: ilgtspējīgas darbības stratēģija, darba vide, investīcijas sabiedrībā, atklāta un caurskatāma darbība, saudzīga attieksme pret apkārtējo vidi.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.