Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2017 04 28 - 15:20

SEB banka finansē LDz infrastruktūras atjaunošanas un modernizācijas projektus

VAS "Latvijas dzelzceļš" parakstījis līgumus ar SEB banku un OP Corporate Bank plc. Latvijas filiāli par ilgtermiņa aizdevumu izsniegšanu  26 miljonu eiro apmērā infrastruktūras atjaunošanas un modernizācijas projektu īstenošanai.

Vienošanās paredz, ka SEB banka izsniegs aizdevumu 10,195 miljonu eiro apmērā ar līguma termiņu uz desmit gadiem. Savukārt "OP Corporate Bank plc" Latvijas filiāle izsniegs aizdevumu 16,0 miljonu eiro apmērā un aizdevuma termiņš būs septiņi gadi.

"OP Corporate Bank plc" filiāles Latvijā vadītājs Elmārs Prikšāns uzsver: "Kravu pārvadājumi, loģistika un tranzīts ir nozīmīga Latvijas tautsaimniecības daļa, kura sniedz ievērojamu pienesumu mūsu valsts iekšzemes kopproduktam. Dzelzceļa infrastruktūras modernizācija stiprinās mūsu valsts ekonomikas asinsriti un ļaus Latvijai efektīvāk iekļauties globālajos tranzīta ceļos. "OP Corporate Bank", sadarbojoties ar VAS "Latvijas dzelzceļš", ir gandarīta sniegt savu ieguldījumu nozares attīstībā un Latvijas tautsaimniecības izaugsmē. "

SEB bankas valdes loceklis Ints Krasts: "Kravu tranzīta un pasažieru pārvadājumu jomās dzelzceļš turpinās ieņemt būtisku lomu gan Latvijā, gan plašākā reģionā. Tādēļ šim LDz ieguldījumam ir stratēģiska nozīme – tas nesīs ilgtermiņa ieguvumus un nodrošinās kompānijas konkurētspēju arī nākotnē. SEB banka kā Ziemeļeiropas vadošo uzņēmumu finanšu partneris ir gandarīta par iespēju sniegt arī savu pienesumu LDz biznesa mērķu sasniegšanā. Turklāt šis ir īstais brīdis uzņēmumiem izšķirties par labu ilgtermiņa ieguldījumiem, jo tirgū pieejamie nosacījumi finansējuma piesaistei ir ļoti pievilcīgi. "

Banku izsniegto finansējumu LDz ieguldīs sliežu ceļu kapitālajos remontos, pārmiju pārvedu nomaiņā, optisko tīklu izbūvē un dzelzceļa tehnoloģisko ēku kapitālajā remontā. Tāpat šogad par šiem līdzekļiem paredzēts remontēt dzelzceļa pārbrauktuves, jo intensīvās autotransporta kustības rezultātā tās ir nolietojušās. Šogad plānoti arī vairāku dzelzceļa staciju ēku kapitālie remonti, piemēram, Gulbenes stacijai atjaunos fasādi, Liepājas stacijai nepieciešams jumta konstrukcijas kapitālais remonts, bet Pārogres stacijā plānots izbūvēt piekļuvi cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.