Switch to mobile version. Augšup

Bankas kartes - 19.06.2017
maksājumu karte | nauda

Visa un Mastercard – kāda atšķirība?

Visa un Mastercard – kāda atšķirība?

Izvēloties karti – Visa vai Mastercard –, uzmanība galvenokārt jāpievērš nosacījumiem un priekšrocībām, ko katra banka piedāvā saviem klientiem, kas lieto konkrēto karti.

Gan Visa, gan Mastercard ir pagājušā gadsimta 60.–70. gados ASV dibinātas kompānijas. Katrai no tām mūsdienās ir savs milzīgs globāls maksājumu tīkls – tajā ietilpst gan bankomāti, gan norēķinu termināli. Būtībā abi šie uzņēmumi nodrošina to, lai kartes, uz kurām ir konkrētās kompānijas logo, bez aizķeršanās darbotos visā pasaulē. Tās nav vienīgās  kredītkaršu kompānijas – vēl ir arī American Express, Discovery u. c., taču to tīkli ir krietni mazāki nekā Visa un Mastercard.

Abu kompāniju kartes derēs norēķiniem un naudas izņemšanai no bankomāta, taču var atšķirties, piemēram, maksa par kartes lietošanu vai procentu apmērs, ja izmanto kredītkarti. To, cik liels būs kartes gada maksājums, kredīta procenti un kartes papildu priekšrocības, piemēram, atlaides iepērkoties, atlaides citiem bankas pakalpojumiem, iespēja veidot savu kartes dizainu utt., nosaka Visa vai Mastercard kartes izdevējs, tātad – banka. Tieši tāpēc Mastercard karte vienā bankā var atšķirties no tā paša nosaukuma kartes citā bankā.

Abām kartēm kopīgais

Ar abām kartēm iespējams norēķināties par precēm un pakalpojumiem visā pasaulē jebkurā vietā, kur redzams Visa vai Mastercard logo. Mēdz gadīties, ka kāds no pārdevējiem pieņem tikai vienu no abām kartēm. Tādi gadījumi gan ir ļoti reti, jo zaudēt klientus nav pārdevēju interesēs, tāpēc abām kartēm ir vienlīdz plaši tīkli. Gan ar Visa, gan Mastercard ir iespējams norēķināties par precēm un pakalpojumiem internetā. Tāpat tās var lietot gan kā norēķinu kartes, gan kā kredītkartes, ja banka piešķīrusi tādu iespēju.

Visa vs. Mastercard

Ja izmantojat maksājumu sistēmu PayPal, reģistrēties un norēķināties sistēmā var ar abām kartēm. Tomēr naudas pārskaitījumus pagaidām var veikt tikai uz Visa karti. Visa kartei ir arī piesaistīts vairāk bankomātu un pieņemšanas vietu pasaulē.

Jūsu Mastercard karte Jūsu tālrunī

Maksājumi ar viedtālruni – ātri un vienkārši veikt pirkumus, nopīkstinot telefonu pie maksājumu termināļa.

 

Abi uzņēmumi konkurē, tāpēc katrs piedāvā savus bonusus, ko kartes lietotājs var saņemt papildus savas bankas piešķirtajiem labumiem. Tie darbojas globāli konkrētās kompānijas tīklā. Lūk, daži populārākie:

 • ceļojumu apdrošināšana – pieejama abām kartēm, ir nelielas atšķirības nosacījumos;
 • ekskluzīvi piedāvājumi no sadarbības partneriem – gan Visa, gan Mastercard ir savi sadarbības partneri: viesnīcas, autonomas, aviokompānijas, kur ar konkrētā zīmola kartēm lietotājam pienākas atlaides vai bonusi, bet jāņem vērā, ka šie piedāvājumi parasti pieejami tikai augstākā priekšrocību līmeņa karšu lietotājiem;
 • konsjerža pakalpojumi – ar nelielām atšķirībām – pieejami gan Visa, gan Mastercard tīklā.

Mazā māsa Maestro karte

Mastercard kompānija piedāvā arī daudz vienkāršāko Maestro karti, un to, līdzīgi kā Mastercard, izsniedz bankas. Maestro ir pieejama tikai kā debetkarte, tātad tā ir piemērota algas vai citu ienākumu ieskaitīšanai un ikdienas norēķiniem.

Linda Ezerkalna,
žurnāliste

Vai Tu uzveiktu kibernoziedznieku?

Izspēlē kiberkvestu un pārliecinies, ka proti pasargāt savas finanses


 • Bizness - 21.04.2017

  Ātrāki norēķini gan pircējam, gan tirgotājam

  Ātrāki norēķini gan pircējam, gan tirgotājam

  Ikvienam ir pazīstama vilšanās sajūta, kas rodas, kad redzi pie veikala kases uzrakstu “Kartes nepieņemam!”, bet skaidras naudas makā nav. Bieži vien šādā situācijā pircējs pat atstāj preci uz letes un aiziet uz citu veikalu. Maksājumu karšu lasītājs ļauj nezaudēt potenciālos klientus.

  Lasīt vairāk

 • Bankas kartes - 10.08.2016

  Bezkontakta kartes jau drīz kļūs par ikdienu

  Bezkontakta kartes jau drīz kļūs par ikdienu

  Latvijā bezkontakta kartes pieejamas trīs gadus, un pagaidām saviem klientiem tās piedāvā tikai SEB banka, taču tuvāko gadu laikā situācija varētu strauji mainīties.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.