Switch to mobile version. Augšup

Personīgās finanses - 17.02.2016
maksājumu karte | nauda

Mīti un realitāte par norēķiniem un finansēm

Mīti un realitāte par norēķiniem un finansēm

Aizspriedumi piemīt katrai mūsu dzīves jomai, un finanses nav izņēmums. Centos atspēkot  8 mītus par naudas lietām.

Mīts Nr. 1: ar skaidru naudu veikalā var norēķināties ātrāk

Ja ir iespēja laikus sagatavot precīzu  naudas summu, var likties, ka norēķināšanās par precēm ar skaidru naudu notiek ātrāk. Tomēr parasti vienkāršāk ir samaksāt par pirkumu ar karti, jo pārdevējam nav jāpārskaita saņemtā summa un jāmeklē atlikums, savukārt  jums nav jāšķiro monētas un papīra nauda jūsu makā. Turklāt, lai tiktu pie skaidras naudas, zināms laiks vēl jāpavada pie bankomāta.

Mīts Nr. 2: ārzemēs ar karti norēķināties ir dārgāk nekā ar skaidru naudu

Šāds apgalvojums nav korekts. Piemēram, eirozonas valstīs bankas vispār neietur maksu par maksājumiem ar karti. Savukārt, ja ceļojumu laikā jūs izņemat naudu no bankomāta, no jūsu konta tiek atskaitīta maksa par pakalpojumu, kā arī papildmaksa atbilstoši izņemtās summas apmēram. Turklāt ārzemēs jūs ne vienmēr varat būt drošs par to, kura valūtas maiņas punkta kurss būs izdevīgākais, kamēr bankām ir noteikts naudas konvertācijas kurss, ja maksājums notiek ne eiro valūtā.

Mīts Nr.3: naudas pārskaitījumus uz citu banku filiālē var veikt ātrāk nekā internetā

Visi starpbanku norēķini notiek konkrētos laikos, tomēr internetbankā tie ir izdevīgāki, jo elektroniski veikti pārskaitījumi vienmēr ir lētāki, un to veikšanai nav jātērē laiks ceļā uz filiāli.

Mīts Nr. 4: banku filiāles apmeklē tikai veci cilvēki

Tieši pretēji - jauni cilvēki ir vieni no aktīvākajiem filiāļu apmeklētājiem. Tieši klientiem, kuri nesen sasnieguši pilngadību, banka nereti kļūst par pirmo iestādi, kas viņus uztver kā pieaugušos un piedāvā atvērt kontu personīgiem finanšu darījumiem.

Mīts Nr. 5: jaunībā nav vērts uztraukties par pensijas uzkrājumiem

Jo agrāk jūs sāksiet plānot savas finanses, jo vairāk laika jums būs uzkrājuma veidošanai. Tieši brieduma gados nereti uz laiku nākas atteikties no uzkrājumu veidošanas, novirzot ienākumus mājai vai ģimenei. 

Mīts Nr. 6: ērtāk un drošāk krāt skaidru naudu

Jūsu skaidras naudas uzkrājumus apdraud dažādi neparedzēti notikumi, piemēram, zādzība, ugunsgrēks vai citi no jums neatkarīgi apstākļi. Bez tam atrodoties tālu no mājām,  summa, kas paslēpta grāmatu plauktā daudzu kilometru attālumā, jums nelīdzēs.

Mīts Nr. 7: bankas sūta klientiem tikai nevajadzīgu reklāmu

Bankas izmanto e-pastu dažāda veida komunikācijai, piemēram, lai informētu par izmaiņām pakalpojumos. Savukārt Klientu priekšrocību programmas dalībnieki regulāri saņem izdevīgus piedāvājumus ne tikai no bankas, bet arī no tās sadarbības partneriem. Vēl vairāk, saskaņā ar SEB bankas klientu apmierinātības pētījumu, lielākā daļa klientu vēlētos saņemt vairāk piedāvājumu, nekā līdz šim. 

Mīts Nr. 8:  kontaktinformācijas norādīšana bankai ir tikai formalitāte

Iespēja operatīvi uzrunāt klientu ir svarīga ikvienā organizācijā, tomēr norādot bankai precīzu kontaktinformāciju, jūs parūpējaties par savu drošību, piemēram, ja tiek konstatētas ļaunprātīgas darbības,  kuru dēļ jūsu karte tiek bloķēta. Sazinoties iespējams arī pārbaudīt, vai klients pats nav veicis aizdomīgus darījumus.

Martins Kirvs,
SEB pank (Igaunija) klientu komunikācijas vadītājs

 
 • Klientu priekšrocību programma

  Klientu priekšrocību programma

  Klientu priekšrocību programma ir īpašs piedāvājums aktīviem bankas pakalpojumu lietotājiem, kuri algu saņem SEB bankas kontā. Programma sastāv no trim dažādiem līmeņiem, kas piedāvā atšķirīgas atlaides un iespējas.

 • Debit Mastercard norēķinu karte

  Debit Mastercard norēķinu karte

  Klasiska karte ērtiem norēķiniem veikalos un internetā, kā arī skaidras naudas izņemšanai bankomātos. Ar karti Jūsu tēriņi kļūst pārskatāmi, jo informācija par konta atlikumu un pēdējiem darījumiem vienmēr būs pieejama gan internetbankā, gan bankomātos un SMS bankā.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.