Switch to mobile version. Augšup

Infotelpa

Investīcijas

 • Doties pensijā ar 100 000 eiro – investīciju potenciāls

  Doties pensijā ar 100 000 eiro – investīciju potenciāls

  Viens no galvenajiem mītiem, kas liek cilvēkiem vilcināties investēt finanšu tirgos – jābūt pieejamiem lieliem līdzekļiem. Taču, savlaicīgi sākot veikt ieguldījumus, ievērojamu uzkrājumu iespējams izveidot pat ar salīdzinoši nelielām ikmēneša iemaksām.

  Lasīt vairāk

 • Kā kļūt par investoru vien 15 minūšu laikā

  Kā kļūt par investoru vien 15 minūšu laikā

  Investēšana ir viens no labākajiem veidiem, kā likt naudai strādāt savā labā. Lai gan ieguldījumu veikšana ir saistīta ar risku un var šķist sarežģīta, SEB bankas radītais Roboinvestors vien 15 minūšu laikā sagatavos personalizētu ieguldījumu ieteikumu, ņemot vērā jūsu iespējas, riska apetīti un mērķus.

  Lasīt vairāk

 • Bitcoin nākotne – galvassāpes bankām vai plīstošs burbulis?

  Bitcoin nākotne – galvassāpes bankām vai plīstošs burbulis?

  Bitcoin vērtība pēdējā gada laikā strauji augusi un to iecienījuši arvien vairāk investoru un uzņēmumu. Kriptovalūtu nākotne izskatās daudzsološa, taču tām vēl jāpārvar daudzi šķēršļi, pirms kļūt par nozīmīgu finanšu sistēmas daļu.

  Lasīt vairāk

 • Mīti un patiesība par Bitcoin: iepirkšanās un parasto valūtu iznīcība

  Mīti un patiesība par Bitcoin: iepirkšanās un parasto valūtu iznīcība

  Lai gan Bitcoin pastāv jau vairāk nekā 10 gadus, jautājumu par šo plaši pazīstamo kriptovalūtu un tās nākotni joprojām netrūkst. Vai ar to var iepirkties? Vai bitkoinus izmanto noziedznieki? Kā bitkoins ietekmēs tradicionālās valūtas? Atbildes meklē SEB grupas galvenais stratēģis Johans Javeuss.

  Lasīt vairāk

 • Mīti un patiesība par Bitcoin: kuru cilvēku makos tas atrodams

  Mīti un patiesība par Bitcoin: kuru cilvēku makos tas atrodams

  Lai gan bitkoins pastāv jau vairāk nekā 10 gadus, jautājumu par šo plaši pazīstamo kriptovalūtu un tās nākotni joprojām netrūkst. Cik bitkoinu ir tirgū? Kam tie pieder? Kāpēc ir tik daudz kriptovalūtu? Atbildes meklē SEB grupas galvenais stratēģis Johans Javeuss.

  Lasīt vairāk

 • Mīti un patiesība par Bitcoin: kur un kā to “izrakt”

  Mīti un patiesība par Bitcoin: kur un kā to “izrakt”

  Lai gan Bitcoin pastāv jau vairāk nekā 10 gadus, jautājumu par šo plaši pazīstamo kriptovalūtu un tās nākotni joprojām netrūkst. Kurš to izgudroja? Kāpēc bitkoins tērē elektrību? Kur un kā to var “izrakt”? Atbildes meklē SEB grupas galvenais stratēģis Johans Javeuss.

  Lasīt vairāk

 • Mīti un patiesība par Bitcoin: vērtības lēciens un virtuālais zelts

  Mīti un patiesība par Bitcoin: vērtības lēciens un virtuālais zelts

  Lai gan Bitcoin pastāv jau vairāk nekā 10 gadus, jautājumu par šo plaši pazīstamo kriptovalūtu un tās nākotni joprojām netrūkst. Kāpēc 2020. gadā strauji auga šīs valūtas cena? Varbūt tā ir piramīdas shēma? Vai bitkoins nākotnē aizstās zeltu? Atbildes meklē SEB grupas galvenais stratēģis Johans Javeuss.

  Lasīt vairāk

 • Akciju tirgus – pamatots optimisms vai zudusi saikne ar realitāti?

  Akciju tirgus – pamatots optimisms vai zudusi saikne ar realitāti?

  Valdošais optimisms par ekonomikas un uzņēmumu nākotni atspoguļojas arī akciju cenās, kuras sasniedz jaunus rekordus. Vai šī tendence liecina par tirgus pārvērtēšanu un to, ka pamazām zūd investoru saikne ar realitāti? Vai varbūt tomēr investoru optimisms ir pamatots?

  Lasīt vairāk

 • Kā koronavīruss ietekmē akciju tirgu un pasaules ekonomiku?

  Kā koronavīruss ietekmē akciju tirgu un pasaules ekonomiku?

  Koronavīrusa uzliesmojuma dēļ ārpus Ķīnas pagājušajā nedēļā akciju tirgos bija vērojams spēcīgs kritums, un atsevišķos tirgos nedēļas ietvaros samazinājums bija tāds pats kā globālās finanšu krīzes laikā 2008. gadā. SEB bankas eksperti ir apkopojuši aktuālākos jautājumus un atbildes par vīrusa ietekmi uz ekonomiku.

  Lasīt vairāk

 • Ingus Grasis: Vērtspapīru tirgus sarūpējis lielisku dāvanu

  Ingus Grasis: Vērtspapīru tirgus sarūpējis lielisku dāvanu

  Vērtējot vērtspapīru tirgus sniegumu pērn, SEB Private Banking investīciju stratēģis Ingus Grasis teic, ka to kodolīgi raksturo ASV prezidenta Donalda Trampa citāts: “Vēl viens jauns akciju tirgus rekords. Izbaudiet!”

  Lasīt vairāk

 • Kas jāzina katram topošajam ieguldītājam

  Kas jāzina katram topošajam ieguldītājam

  Arī tad, ja jums nav nekādas ieguldīšanas pieredzes, jūs varat kļūt par ieguldītāju, izmantojot, piemēram, ieguldījumu fondus, kur dažādi riski ir diversificēti, — jums tikai atliks izvēlēties pārvaldītāju un plānus.

  Lasīt vairāk

 • Cik naudas nepieciešams, lai sāktu ieguldīt

  Cik naudas nepieciešams, lai sāktu ieguldīt

  Ilgstoši turot brīvos līdzekļus norēķinu kontā, jūs zaudēsiet daļu savas naudas vērtības, tāpēc ir vērts meklēt izdevīgākas alternatīvas. Ieguldīt ir iespējams arī tad, ja jūsu kontā nav tūkstošu, tomēr no izvēlētā summas apmēra ir atkarīgs, kurš ieguldījuma veids būs jums piemērotāks.

  Lasīt vairāk

 • Atbildīgi ieguldījumi – vakar, šodien un rīt

  Atbildīgi ieguldījumi – vakar, šodien un rīt

  Arvien biežāk publiskajā telpā tiek lietoti vārdi “ilgtspējīga ieguldīšana” un saīsinājumi – ESG (environment, social, governance) un SRI (socially responsible investment). Ko šie vārdi nozīmē? Kādēļ investīciju pasaulei tie kļuvuši tik nozīmīgi?

  Lasīt vairāk

 • Kā kļūt par Google īpašnieku

  Kā kļūt par Google īpašnieku

  Iztēlojieties, ka jūs kļūstat par kādas globālas multimiljardu kompānijas akcionāru – pat ja jums piederētu pavisam niecīga daļiņa no kompānijas akcijām, jūs tomēr būtu viens no tās īpašniekiem.

  Lasīt vairāk

 • Zelts kā investīcija. Vai aktuāli arī mūsdienās?

  Zelts kā investīcija. Vai aktuāli arī mūsdienās?

  Zelts ir teju mītisks investīciju objekts, kas piesaista cilvēkus vairāk nekā jebkuri citi finanšu aktīvi. Vienalga, vai tas iegādāts sev vai dāvanai kādam citam, kā zeltrača akcija virtuālajā vidē, kā suvenīra monēta vai stienis, spekulatīvos nolūkos vai lai sagatavotos globālai katastrofai, šis cēlmetāls gadu tūkstošiem nav zaudējis savu maģisko pievilcību.

  Lasīt vairāk

 • Vai zelta laiks investīcijām šogad turpināsies?

  Vai zelta laiks investīcijām šogad turpināsies?

  Pērn investoriem bija lielisks gads, kas ar uzviju pārspēja ekonomistu prognozes. Vai pozitīvās tendences turpināsies?

  Lasīt vairāk

 • Direktīva ieguldītāju aizsardzībai

  Direktīva ieguldītāju aizsardzībai

  Eiropas Savienības (ES) MIFID II direktīvas ietekmē kopš 2018. gada 3. janvāra ieguldījumi kļuvuši pārredzamāki, un ieguldītājiem pieejama detalizētāka informācija par vērtspapīriem un ar tiem saistītajām izmaksām. Kā tieši tas tiek panākts?

  Lasīt vairāk

 • Nefinansējam ogļu stacijas

  Nefinansējam ogļu stacijas

  Zaļās obligācijas ir efektīvs finansēšanas veids daudziem videi draudzīgiem projektiem, intervijā Dienas biznesam uzsver SEB grupas ilgtspējas stratēģis un vides eksperts Jonas Solehavs.

  Lasīt vairāk

 • 14 svarīgi jautājumi par Brexit

  14 svarīgi jautājumi par Brexit

  Eiropas Savienība ir nonākusi krustcelēs, jo Lielbritānija plāno izstāties no ES. Abas puses atrodas nezināmā teritorijā. Lai gan saskaņā ar mūsu scenāriju Lielbritānija izstāsies no ES 2019. gada pavasarī, tas vēl nav garantēts, tāpat kā daudzu gaidāmo ES vēlēšanu rezultāti.

  Lasīt vairāk

 • Globālā ekonomika iztur jaunus politiskos izaicinājumus

  Globālā ekonomika iztur jaunus politiskos izaicinājumus

  2016. gadā par vienu no pamatfaktoriem pasaules finanšu tirgos kļuva ekonomikas un politikas mijiedarbība. Zīmīgi, ka bieži ekonomistu prognozes izrādījās kļūdīgas. Ir vilinoši izteikt brīdinošas prognozes par neiespējamu iznākumu vēsturiski nozīmīgām vēlēšanām, taču ar laiku jebkurā gadījumā virsroku gūst ierastie ekonomiskie rādītāji.

  Lasīt vairāk

 • Sajūtiet sevī investoru, ieguldot fondos

  Sajūtiet sevī investoru, ieguldot fondos

  Par ieguldījumu fondiem dzirdējuši teju visi, taču tikai neliela daļa izprot, kā tie darbojas. Vēl mazāk ir cilvēku, kuri tajos iegulda. Kas būtu jāzina, pirms pieņemt lēmumu par investēšanu fondos?

  Lasīt vairāk

 • Finanšu tirgi politiskās nenoteiktības laikā

  Investori labi pārzina makroekonomikas mainīgo lielumu plašo klāstu, kuri bieži ietekmē aktīvu cenas. Daudzi prot lasīt uzņēmuma bilanci, saprot cenas/peļņas attiecību, brīvās naudas plūsmu un citus finanšu datus. Turpretī ir daudz grūtāk integrēt savā analīzē politiskos faktorus.

  Lasīt vairāk

 • Digitālās inovācijas pārvērtušas pasaules ekonomiku

  Digitālās inovācijas pārvērtušas pasaules ekonomiku

  Silīcija ielejas digitālās korporācijas – Apple, Google, Facebook, Netflix un Uber – ir kardināli mainījušas mūsu dzīvi. Bet digitalizācija strauji un pārliecinoši attīstās visā pasaulē, tāpēc uzņēmumi, kuru uzņēmējdarbības modeļi balstās digitālajām tehnoloģijām, var cerēt uz ievērojami pasaules ekonomikas īpatsvaru.

  Lasīt vairāk

 • No monetārās uz fiskālo politiku

  No monetārās uz fiskālo politiku

  Nesen pieņemtie lēmumi, kas paredz nepaplašināt monetāros stimulus eirozonā un Japānā, norāda uz to, ka monetārā politika var būt nonākusi finiša taisnē. Šobrīd lielāka nozīme ekonomiskajā izaugsmē gan īstermiņā, gan ilgtermiņā tiek piešķirta tieši fiskālajai politikai. Iespējams, nedaudz pāragrs secinājums: ir pienācis laiks izbeigt ”naudas drukāšanu”.

  Lasīt vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.