Switch to mobile version. Augšup

Personīgās finanses - 23.04.2020
māksla

Iespēja virtuāli apmeklēt Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstādi

Iespēja virtuāli apmeklēt Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstādi Baiba Ābelīte, fotogrāfs: Didzis Grodzs

SEB banka un Latvijas Mākslas akadēmija piedāvā apskatīt pirmo virtuālo studentu darbu izstādi “Dienaskārtība”, kurā redzami SEB stipendijai glezniecībā pieteiktie jauno mākslinieku darbi.

SEB stipendijas izstādi “Dienaskārtība” bija plānots atklāt jau 18. martā, taču ārkārtējās situācijas dēļ šo notikumu nācās atcelt. Lai novērtētu studentu ieguldīto radošo darbu, Latvijas Mākslas akadēmija un SEB banka nolēma izstādi organizēt virtuālajā vidē, lai skatītāji varētu aplūkot jauno mākslinieku darbus, neizejot no savām mājām.

Izstāde ir apskatāma līdz 20. maijam.

Katru gadu SEB stipendijas glezniecībā konkursā studentiem jāaizdomājas par kāda konkrēta jēdziena vai termina nozīmi un aktualitāti personīgajā un sabiedrības kontekstā. Studentu uzdevums ir tēmas aktualitāti atspoguļot mākslas darbā un ar mākslas darba starpniecību paust savu personīgo komentāru par konkursa tēmu.

Šogad SEB stipendijas konkursa tēma ir dienaskārtība, lai vedinātu studentus kritiski un analītiski domāt par mediju ietekmi uz personisko un sabiedrisko domu, raudzīties, kā ziņas un sociālie tīkli nosaka auditorijai par ko, nevis ko domāt. Interesanti, ka jauno mākslinieku darbi tapuši pirms Covid-19 uzliesmojuma, sniedzot ieskatu tēmās, kas studentiem šķita būtiskas pirms krasās ikdienas maiņas.

Izstādes kuratore ir Inese Bauģe, bet fotogrāfs – Didzis Grodzs.

SEB stipendijas glezniecībā laureāti:

2008. gadā – Neonilla Medvedeva
2009. gadā – Atis Jākobsons
2010. gadā – Zane Tuča
2011. gadā – Elza Sīle
2012. gadā – Laimdota Steķe
2013. gadā – Klāvs Loris
2014. gadā – Madara Neikena
2015. gadā – Zīle Ziemele
2016. gadā – Sandra Strēle
2017. gadā – Kristaps Priede
2018. gadā – Anna Pommere
2019. gadā – Krišjānis Elviks

SEB banka sadarbību ar Latvijas Mākslas akadēmiju uzsāka pirms 12 gadiem, sniedzot studentiem iespēju pierādīt savas spējas glezniecības konkursā. Tradicionāli žūrija izvēlējās vienu konkursa laureātu, kuram izstādes noslēgumā piešķīra stipendiju 1850 eiro vērtībā, kā arī iespēju apmeklēt kādu no Eiropas laikmetīgās mākslas mesām un piedalīties kādā attiecīgās pilsētas radošajā darbnīcā. Šogad balva tiks pasniegta pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Uzkrājums rokas stiepiena attālumā!

Uzkrājiet automātiski ar katru karšu maksājumu.

 

 • Bizness - 17.04.2020

  Kā izveidot interneta veikalu

  Kā izveidot interneta veikalu

  Tirdzniecība interneta veikalos ik gadu uzņem apgriezienus visā pasaulē, un Latvija nav izņēmums – mūsu valsts iedzīvotāji arvien biežāk iepērkas tiešsaistē. Covid-19 izplatības laikā šī tendence ir kļuvusi īpaši izteikta, jo iegādāties preces internetā ir ne tikai vienkāršāk, bet arī drošāk.

  Lasīt vairāk

 • Personīgās finanses - 10.09.2020

  Lai parakstītu dokumentus, vairs nav jādodas uz banku

  Lai parakstītu dokumentus, vairs nav jādodas uz banku

  Lai izmantotu bankas pakalpojumus, aizvien retāk jāapmeklē filiāle, jo lielāko daļu dokumentu, to skaitā hipotekārā un patēriņa kredīta līgumus, ir  iespējams parakstīt elektroniski. Kvalificētais Smart-ID konts aizstāj pašrocīgu parakstu visā Eiropas Savienības teritorijā.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.