Switch to mobile version. Augšup

Pensija - 28.12.2016
uzkrājums | finanšu plānošana

Personiskā pieredze: pensiju fondi Latvijā ir labāk pārvaldīti nekā Anglijā

Personiskā pieredze: pensiju fondi Latvijā ir labāk pārvaldīti nekā Anglijā

Ir iedzīvotāji, kam rūp, lai, atgriežoties Latvijā pēc darba gaitām ārzemēs, neietu zudumā viņu uzkrātais pensiju kapitāls.

Tā kā SEB pensiju fonda plāni ir reģistrēti starptautiskajā Kvalificēto ārvalstu pensiju shēmu sarakstā, Latvijas iedzīvotājiem ir šāda iespēja – pārcelt savu pensiju 3. līmeņa uzkrājumu no Apvienotās Karalistes.

SEB pensiju fonds ir reģistrējis SEB pensiju plānus “SEB-Sabalansētais” un “SEB-Aktīvais” Kvalificēto ārvalstu pensiju shēmu sarakstā. Tāpēc tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri strādājuši Lielbritānijā un Ziemeļīrijā, ir iespēja pārskaitīt paša vai darba devēja veidotos privātās pensijas uzkrājumus uz SEB pensiju fondu Latvijā.

Lielbritānijā dzīvojošā un strādājošā latvieša Agra Lauzinieka iemaksas privātajā pensiju fondā veica viņa darba devējs. Agris stāsta, ka bijis patiesi priecīgs, kad uzzinājis, ka tagad var pārcelt savu kapitālu arī SEB pensiju fondā: “Reputācija ir viens no būtiskajiem nosacījumiem lēmumos par ieguldījumiem, un man kā cilvēkam, kas labi orientējas finanšu pasaulē, bija zināms, ka SEB banka lieliski pārvalda pensiju fondus, un no finanšu viedokļa tai ir izcila reputācija.”

Pirms pieņemt galīgo lēmumu, Agris Londonā apmeklēja SEB prezentācijas par pensiju fonda pārvaldīšanu un tikās ar bankas pārstāvjiem. “Mani pārliecināja SEB bankas vadības pieredze Latvijas un pasaules mērogā, ko respektē daudzas “Tier 1” sistēmas bankas un investori,” stāsta Agris Lauzinieks. 

“Lēmums ir sevi pilnībā attaisnojis,” uzsver Agris. “Drīz pēc tam, kad pārgāju uz SEB pensiju fondu, JP Morgan fonda ienesīguma rādītāji kļuva negatīvi, savukārt Latvijā visi fondi bija ar plusa zīmi. Manuprāt, Latvijas fondi kopumā tiek pārvaldīti aktīvāk un mērķtiecīgāk nekā Lielbritānijā. Latvijas pensiju fondu pārvaldnieki, šķiet, efektīvāk reaģē uz situācijas izmaiņām nekā fondi daudzviet citur pasaulē. Turklāt klientu servisa līmenis ir daudz augstāks un personīgāks. Ja nepieciešams, ir iespējams viegli piekļūt cilvēkiem bankā, pārrunāt ieguldījumu rezultātus un saņemt konsultācijas. Anglijā tas prasa ļoti daudz laika un pacietības.”

Kā jums jārīkojas, lai privātās pensijas kapitālu pārskaitītu uz SEB pensiju fondu?

1. Jānoslēdz pensiju 3. līmeņa individuālās dalības līgums SEB internetbankā vai SEB bankas filiālē.
2. Jāsazinās ar Apvienotās Karalistes pensiju shēmu un jāaizpilda nepieciešamie dokumenti, lai varētu veikt pārskaitījumu uz SEB pensiju fondu.

Pēc pārskaitījuma saņemšanas no Apvienotās Karalistes pensiju shēmas SEB pensiju fonds sazināsies ar jums personiski.

Pensijas 3. līmenis ir papildu uzkrājums valsts garantētajai vecuma pensijai, kuru veidojat jūs pats vai jūsu darba devējs, veicot brīvprātīgas iemaksas. Šis uzkrājums ir mantojams un pieejams pirms likumā noteiktā pensionēšanās vecuma – sākot no 55 gadu vecuma. Daudzi izvēlas veikt brīvprātīgās iemaksas pensiju 3. līmenī, lai pēc aiziešanas pensijā saglabātos ierastais dzīves līmenis. Bet, tā kā pensiju 3. līmeņa uzkrājumi tiek ieguldīti noteiktā plānā pēc jūsu izvēles, atbildīga stratēģija ir regulāri sekot līdzi sava plāna sniegumam un, ja nepieciešams, mainīt sava uzkrājuma pārvaldītāju. Kāpēc? Par to vairāk lasiet rakstā – Vai jāseko līdzi pensiju 3. līmeņa plāna rezultātiem?

Jānis Meistars,
žurnālists

Ja vēlaties saņemt papildu konsultāciju par pensiju uzkrājuma pārcelšanu uz SEB pensiju fondu, lūdzu, norādiet savus kontaktus.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Pieteikums zvanam

Jums zvanīs SEB darbinieks, lai pārrunātu Jūsu jautājumus par pensijas uzkrājumiem un piemērotākā pensiju plāna izvēli.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.


 

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

 • Jūsu pensijas uzkrājuma palielināšana
 • Ērta un vajadzībām pielāgota pensijas izmaksa
 

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.