Switch to mobile version. Augšup

Infotelpa

Pensija

 • Vai dzīvot šeit un tagad vienmēr atmaksājas?

  Vai dzīvot šeit un tagad vienmēr atmaksājas?

  Visi ir dzirdējuši, ka labāk sākt uzkrāt vecumdienām pēc iespējas ātrāk. Taču kā paliek ar dzīves baudīšanu, kamēr ir 20, 25 un 30, – vai, atliekot naudu pensijas uzkrājumam, neatņemam to šodienas mazajiem un lielajiem prieciņiem?

  Lasīt vairāk

 • Kas pašnodarbinātajam jāzina par nodokļiem?

  Kas pašnodarbinātajam jāzina par nodokļiem?

  Pašnodarbinātas personas statuss nozīmē ne tikai lielāku rīcības brīvību, bet arī atbildību – ja par algoto darbu strādājošo nodokļu samaksu rūpējas darba devējs, tad pašnodarbinātajam par to jādomā pašam.

  Lasīt vairāk

 • Aprēķināt savu pensiju var jau šodien

  Aprēķināt savu pensiju var jau šodien

  Par savām vecumdienām domā arvien vairāk cilvēku – nav vairs modē uzskati, ka līdz vecumdienām nemaz nenodzīvosim vai ka ienākumi vecumdienās būs tik niecīgi, ka nav pat vērts censties to jebkādi ietekmēt.

  Lasīt vairāk

 • Esam saklausīti – pensiju 2. līmenis varētu kļūt mantojams

  Esam saklausīti – pensiju 2. līmenis varētu kļūt mantojams

  Pirms 6 gadiem, kad pirmo reizi pietiekami skaļi izskanēja mūsu ierosinājums Labklājības ministrijai pensiju 2. līmeni izveidot kā mantojamu privātīpašumu valsts pensijas uzkrājuma periodā, no valsts puses redzējām lielu atturību un piesardzību šī jautājuma risināšanā. Nu situācija ir mainījusies…

  Lasīt vairāk

 • Pieci pensiju 2. līmeņa dalībnieku ieguvumi

  Pieci pensiju 2. līmeņa dalībnieku ieguvumi

  Dalība pensiju 2. līmenī ir obligāta visiem strādājošajiem, kas dzimuši pēc 1971. gada 1. jūlija, savukārt tie, kas šobrīd ir vecāki par 45 gadiem, var izvēlēties – pievienoties vai nepievienoties pensiju 2. līmenim. Cilvēki, kas savulaik brīvprātīgi izvēlējās uzkrāt pensiju 2. līmenī, jau var sākt novērtēt sava lēmuma rezultātus.

  Lasīt vairāk

 • Kā savu Lielbritānijas pensiju uzkrājumu pārcelt uz Latviju?

  Kā savu Lielbritānijas pensiju uzkrājumu pārcelt uz Latviju?

  Anglijā strādājošais Valdis Melnis pirms kāda laika nolēma savu privāto pensiju uzkrājumu pārskaitīt uz Latviju. Lai gan process sākotnēji nešķita viegls, viņš uzskata, ka Latvijā privāto pensiju iemaksu sistēma ir cilvēkam krietni draudzīgāka.

  Lasīt vairāk

 • Mīti un patiesība par pensiju plānu pārvaldīšanu

  Mīti un patiesība par pensiju plānu pārvaldīšanu

  Katram jaunam spēlētājam ir viegli startēt tirgū, manipulējot ar cipariem un stāstiem par to, kā nozare dzīvoja bez viņiem. Būdami pensiju 2. līmeņa tirgus spēlētāji gandrīz 15 gadus, esam redzējuši vairākus šādus jaunpienācējus. 

  Lasīt vairāk

 • No 1 eiro dienā līdz 17 tūkstošiem

  No 1 eiro dienā līdz 17 tūkstošiem

  Arī ar pavisam nelielām ikmēneša iemaksām iespējams uzkrāt visai ievērojamu kapitālu savai pensijai. Ir tikai viens nosacījums – laikus jāķeras pie krāšanas. 

  Lasīt vairāk

 • Kā radīt ne tikai ilgtspējīgu, bet arī cieņpilnu pensiju sistēmu

  Kā radīt ne tikai ilgtspējīgu, bet arī cieņpilnu pensiju sistēmu

  Latvijas pensiju sistēma atzīta par vienu no ilgtspējīgākajām pasaulē. Tai pašā laikā iedzīvotājiem ir pārliecība, ka pensijas apmērs, ko saņems pensionējoties, nebūs pārāk liels, lielākā daļa atsaucas uz 50% no darba algas. Vai pat mazāk…

  Lasīt vairāk

 • Pensiju sistēmu var pieregulēt – ne graut

  Pensiju sistēmu var pieregulēt – ne graut

  Ja runā salīdzinājumos, mūsu pensiju sistēmas «mājas projekts» ir labs, un tā ir uzbūvēta uz labiem pamatiem, tikai, piemēram, sētas pusē viens kvadrātmetrs sienas nav nokrāsots. Vai tāpēc būtu jājauc visa māja nost līdz pamatiem? To laikraksts “Dienas bizness” cenšas noskaidrot sarunā ar IPAS SEB Investment Management valdes priekšsēdētāju Jāni Rozenfeldu.

  Lasīt vairāk

 • Vai jūs darāt pietiekami, lai vecumdienas būtu pārtikušas?

  Vai jūs darāt pietiekami, lai vecumdienas būtu pārtikušas?

  Pensijas gados vajadzētu baudīt dzīvi ar pilnu krūti – nav vairs jāstrādā, ir daudz brīva laika. Taču, vai mēs pārāk bieži nepaļaujamies uz ilūzijām, domājot par savu vecumdienu finansiālo pusi?

  Lasīt vairāk

 • Uzziniet visu par savu pensiju, neatejot no datora!

  Uzziniet visu par savu pensiju, neatejot no datora!

  Par laimi, mūsdienās viss kļūst aizvien vienkāršāk un ērtāk – daudz svarīgu lietu iespējams izdarīt, nemaz neizejot no mājas. Tai skaitā, noskaidrot, cik liela pensija jums tiek prognozēta vecumdienās, un kā rīkoties, lai tā būtu lielāka.

  Lasīt vairāk

 • Pašnodarbinātie un sociālās garantijas

  Pašnodarbinātie un sociālās garantijas

  Lielākā daļa strādājošo Latvijā ir darba ņēmēji – darbojas kādā privātā, valsts vai pašvaldības uzņēmumā. Taču mūsdienās daudzas jomas, tostarp darba attiecības, zaudē savas striktās robežas un daļa speciālistu izvēlas strādāt sev izdevīgā vietā un laikā un pēc paša noteiktiem kvalitātes standartiem, reģistrējoties kā pašnodarbinātas personas.

  Lasīt vairāk

 • Personiskā pieredze: pensiju fondi Latvijā ir labāk pārvaldīti nekā Anglijā

  Personiskā pieredze: pensiju fondi Latvijā ir labāk pārvaldīti nekā Anglijā

  Ir iedzīvotāji, kam rūp, lai, atgriežoties Latvijā pēc darba gaitām ārzemēs, neietu zudumā viņu uzkrātais pensiju kapitāls.

  Lasīt vairāk

 • Kā palielināt nākotnes pensiju: 7 vērtīgi padomi

  Kā palielināt nākotnes pensiju: 7 vērtīgi padomi

  Apņemties darīt jaunas lietas var jebkurā brīdī, taču jauna gada iestāšanās ir kā radīta tam, lai sastādītu gudru rīcības plānu, kas ilgtermiņā var jums un jūsu tuviniekiem sniegt finansiālu ieguvumu.  Patīkamā ziņa – šī plāna izpilde prasīs pavisam nedaudz jūsu laika un darba.

  Lasīt vairāk

 • Ko darīt, ja neesat apmierināts ar savu pensiju plānu

  Ko darīt, ja neesat apmierināts ar savu pensiju plānu

  Tā kā uzkrājums veidojas daudzu gadu laikā, nav vajadzības sekot līdzi sava pensiju 2. līmeņa plāna rezultātam katru dienu. Tomēr ir vērts laiku pa laikam pārbaudīt, kas notiek ar uzkrājumu, lai izvērtētu, vai ir iespējams sasniegt nosprausto mērķi. Pirms mainīt plānu, vajadzētu saprast, kādēļ neesat apmierināts ar iepriekšējo.

  Lasīt vairāk

 • Eksperts: “Uzkrājumiem pensijai nepieciešams atvēlēt vairāk”

  Eksperts: “Uzkrājumiem pensijai nepieciešams atvēlēt vairāk”

  Latvijas iedzīvotāju informētība par pensiju un uzkrājumu jautājumiem nav pārāk augsta. Taču līdzīga situācija ir arī Rietumu pasaules valstīs. Par to, kā mainīt šo situāciju un kā esošā ekonomiskā situācija ietekmēs cilvēku uzkrājumus, pajautājām SEB grupas Dzīvības apdrošināšanas un ieguldījumu pārvaldes divīzijas vadītājam Pīteram Dalgrēnam.

  Lasīt vairāk

 • Kā palielināt savu nākotnes pensiju

  Kā palielināt savu nākotnes pensiju

  Kāda būs pensija, ja nekas netiks darīts? Cik daudz un kādā vecumā jāsāk krāt šim mērķim, lai kaut ko iekrātu vecumdienām? Kādi nodokļu atvieglojumi ir paredzēti tiem, kas ir 3. pensiju līmeņa dalībnieki? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildēja SEB pensiju fonda vadītāja Dace Brencēna.

  Lasīt vairāk

 • Nodokļa atvieglojumi – iespēja, kas jāizmanto

  Nodokļa atvieglojumi – iespēja, kas jāizmanto

  Valsts ir izveidojusi atbalsta sistēmu iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) maksātājiem, sniedzot nodokļa atvieglojumus par dažādiem izdevumiem, turklāt nākamā gada deklarācijā varēs iekļaut izdevumus arī par bērnu interešu izglītību un pulciņiem. Nepieciešams vien iesniegt elektronisko ienākumu deklarāciju un gaidīt, kad atmaksātā nauda ienāks kontā.

  Lasīt vairāk

 • Pieredze: Kāpēc veidot privāto pensijas uzkrājumu?

  Pieredze: Kāpēc veidot privāto pensijas uzkrājumu?

  Viktors Melnacis uzskata, ka cilvēkam nopelnītais kapitāls pirmām kārtām aktīvi jāinvestē sevī un savā ģimenē, taču nedrīkst aizmirst arī par līdzekļiem nebaltai dienai.

  Lasīt vairāk

 • Mūža pensija – vērtīga alternatīva

  Mūža pensija – vērtīga alternatīva

  Pensiju 3. līmeņa uzkrājumu, kas tiek veidots brīvprātīgi, ir iespējams atstāt bērniem vai mazbērniem. Taču ne visi zina, ka arī pensiju 2. līmeņa uzkrājums var būt mantojams.

  Lasīt vairāk

 • Naudu uzreiz vai divreiz vairāk, bet vēlāk?

  Naudu uzreiz vai divreiz vairāk, bet vēlāk?

  Saņemt 5 eiro uzreiz vai 10 eiro mazliet vēlāk? Tāds jautājums tika uzdots garāmgājējiem, kuri šķērsoja Akmens tiltu Rīgā. Sociālā eksperimenta mērķis bija noskaidrot, vai iedzīvotāji ir gatavi atteikties no tūlītēja ieguvuma ar iespēju nākotnē saņemt vairāk.

  Lasīt vairāk

 • Kāpēc uzkrāt jau no pirmās darba dienas?

  Kāpēc uzkrāt jau no pirmās darba dienas?

  Kādas jūs esat iedomājušies savas vecumdienas? Vai vēlaties apskatīt valstis, kurās nekad neesat bijuši, apmeklēt teātra izrādes, koncertus un baudīt dzīvi? Labā ziņa – tas ir iespējams, ja vien jūs pēc iespējas agrāk sāksiet rūpēties par savu vecumdienu labklājību.

  Lasīt vairāk

 • Kā izvēlēties pensiju plānu?

  Kā izvēlēties pensiju plānu?

  Dzīves dažādās iespējas mēs varam aktīvi izmantot vai atstāt lietas pašplūsmā. Tas attiecas arī uz pensiju sistēmu, kas Latvijā darbojas vairākos līmeņos, turklāt tā, lai sniegtu dalībniekiem iespējas sakrāt vairāk un aizvadīt pārtikušākas vecumdienas.

  Lasīt vairāk

Pieteikums zvanam

Jums zvanīs SEB darbinieks, lai pārrunātu Jūsu jautājumus par pensijas uzkrājumiem un piemērotākā pensiju plāna izvēli.


 

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

 • Jūsu pensijas uzkrājuma palielināšana
 • Ērta un vajadzībām pielāgota pensijas izmaksa
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.