Switch to mobile version. Augšup

Infotelpa

Mājoklis

 • 9 kļūdas, kas remontu pārvērš par murgu

  9 kļūdas, kas remontu pārvērš par murgu

  Runājot par remontu, jāatzīst, ka arī šajā jomā vietā ir zelta padoms: labāk ir mācīties no citu kļūdām, nevis no savām. Par laimi, tās ir ļoti viegli noskaidrot – atliek vien apjautāties kādam tuviniekam vai draugam, kas nesen veicis remontu. Esam apkopojuši 9 biežākās kļūdas, ko mēdz pieļaut mazāk pieredzējuši remonta veicēji.

  Lasīt vairāk

 • Kur dzīvot studentam?

  Kur dzīvot studentam?

  Studentam, kurš iestājies augstskolā, jārisina daudz neskaidrību ne tikai par mācību norisi, bet arī par sadzīves jautājumiem. Turpināt dzīvot pie vecākiem, pārcelties uz kopmītnēm, īrēt vai iegādāties dzīvokli?

  Lasīt vairāk

 • Sapnis par māju – pirkt vai būvēt?

  Sapnis par māju – pirkt vai būvēt?

  Šobrīd ir iespējams iegādāties vai uzbūvēt māju par aptuvenu dzīvokļa cenu jaunajā projektā. Pērkot jau gatavu māju, būs vienkāršāk saņemt bankas kredītu, turklāt ievākties jaunajā mājoklī būs iespējams daudz ātrāk.

  Lasīt vairāk

 • Kāpēc šobrīd pirkt ir izdevīgāk nekā īrēt?

  Kāpēc šobrīd pirkt ir izdevīgāk nekā īrēt?

  Ikmēneša kredīta maksājums var izmaksāt mazāk nekā identiskas dzīvesvietas īre. Pateicoties valsts atbalsta programmai ALTUM, ģimenēm ar bērniem un jaunajiem profesionāļiem savs mājoklis kļuvis daudz sasniedzamāks.

  Lasīt vairāk

 • Vai vērts pirkt īpašumu būvniecības stadijā?

  Vai vērts pirkt īpašumu būvniecības stadijā?

  Dzīvoklis mājā, kas vēl tiek būvēta, var šķist izdevīgs ieguldījums – cena parasti ir zemāka, nekā jau gatavā projektā, un attīstītājs paredzējis dažādas  priekšrocības. Kā norāda nekustamā īpašuma eksperti – šāds pirkums var nozīmēt gan iespējas, gan riskus.

  Lasīt vairāk

 • Seši soļi līdz jaunai mājai

  Seši soļi līdz jaunai mājai

  Ja reiz pieņemts tik nopietns lēmums kā savas mājas vai dzīvokļa iegāde, katram no mums gribētos ieguldīt laiku un naudu tikai tādā miteklī, ko droši varam saukt par savu sapņu pili. Kad pēc ilgiem meklējumiem tas izdodas, nereti nākas risināt dažādus iepriekš neparedzētus jautājumus.

  Lasīt vairāk

 • Kā nosargāt savu mājokli

  Kā nosargāt savu mājokli

  Brīvdienas ir viens no tiem brīžiem, kad daudzi dodas ciemos vai ceļojumā, tāpēc šis ir labs laiks padomāt – vai izdarīts viss, lai māja būtu drošībā?

  Lasīt vairāk

 • Jauna dzīvesvieta – pirkt vai īrēt?

  Jauna dzīvesvieta – pirkt vai īrēt?

  Pieņemot, ka pirkt dzīvokli ir pārāk dārgi, cilvēki bieži vien izvēlas to īrēt, taču patiesībā vidējais kredīta ikmēneša maksājums – 236 eiro – šobrīd ir mazāks par vidējo īres summu.

  Lasīt vairāk

 • Kas nosaka nekustamā īpašuma vērtību?

  Kas nosaka nekustamā īpašuma vērtību?

  Galvenais, kas ietekmē nekustamā īpašuma vērtību, ir tā atrašanās vieta – cenu līmenis dažādos reģionos, pilsētās un rajonos ievērojami atšķiras. Vienlaikus ir arī virkne citu iemeslu, kāpēc viens īpašums ir dārgāks par otru, kaut atrodas turpat līdzās.

  Lasīt vairāk

 • Soli tuvāk ģimenes mājai

  Soli tuvāk ģimenes mājai

  Kopš 2015. gada marta, kad SEB banka iesaistījusies valsts mājokļa programmā, jaunām ģimenēm piešķirti jau vairāk nekā 1000 aizdevumi mājokļa iegādei vai būvniecībai par kopējo summu virs 60 miljoniem eiro. Klienti novērtē iespēju saņemt kredītu ar zemāku pirmo iemaksu, tāpēc saņemto aizdevumu skaits aug arī šogad.

  Lasīt vairāk

 • Konkurence liek bankām būt tonusā

  Konkurence liek bankām būt tonusā

  Latvijas banku visai elastīgā kreditēšanas politika ir viens no iemesliem, kāpēc iedzīvotāji ir sākuši vairāk pirkt nekustamos īpašumus. To, cik noturīga būs šī tendence un citus ar aizdevumiem saistītos jautājums mēs uzdevām SEB bankas valdes loceklim Arnim Škaparam.

  Lasīt vairāk

 • Kā labiekārtot mājokli?

  Kā labiekārtot mājokli?

  Ja pats neesi interjera dizainers, nav viegli saprast, ar ko sākt, lai iekārtotu savu jauno mājokli vai ieviestu pārmaiņas esošajā. Kā panākt maksimālu efektu ar nelieliem ieguldījumiem? Darīt pašam vai meklēt profesionāļa palīdzību? Jautājumu var būt vairāk nekā atbilžu.

  Lasīt vairāk

 • Galvenie nosacījumi mājokļa kredītam

  Galvenie nosacījumi mājokļa kredītam

  Lai saņemtu finanšu atbalstu no bankas jauna mājokļa iegādei, ir jāsakrīt vairākiem nosacījumiem, kurus novērtējot varēsiet saprast savas kredīta saņemšanas iespējas.

  Lasīt vairāk

 • Ko ņemt vērā pirms mājokļa iegādes?

  Ko ņemt vērā pirms mājokļa iegādes?

  Personīgā mājokļa meklēšanai un iegādei ir emocionāls raksturs. Lai arī pats pirkums nebūtu balstīts tikai uz sajūtām, esam apkopojuši dažas atziņas, ko vajadzētu ņemt vērā pirms jaunas dzīves vietas iegādes.

  Lasīt vairāk

 • Kā nepārmaksāt, pērkot mājokli?

  Kā nepārmaksāt, pērkot mājokli?

  Mājokļa iegāde parasti sākas ar piedāvājuma izpēti nekustamo īpašumu pārdošanas mājaslapās, kur objektus var atlasīt pēc, piemēram, atrašanās vietas, cenas un ēkas stāvokļa. Bet kad dzīvoklis vai māja jau ir atrasta, kā lai saprot, vai cena ir godīga un vai drīkst kaulēties?

  Lasīt vairāk

 • 6 maldīgi iemesli mājokļa maiņai

  6 maldīgi iemesli mājokļa maiņai

  Ideju par mājokļa maiņu var rosināt ne tikai nopietna vajadzība, bet arī dažādi emocionāli iespaidi.  Esam apkopojuši sešus galvenos pseido-iemeslus mājas vai dzīvokļa iegādei, kuru ietekmē nevajadzētu pieņemt tik nopietnus lēmumus kā dzīvesvietas maiņa.

  Lasīt vairāk

 • Gaidāms hipotekāro kredītu skaita pieaugums

  Gaidāms hipotekāro kredītu skaita pieaugums

  Neraugoties uz to, ka valsts ekonomiskā vide ir uzlabojusies (ienākumi palielinājušies, bet procentu likmes – pazeminājušās) un arī iedzīvotāji var justies drošāki par rītdienu, šiem faktoriem pagaidām nav izdevies būtiski iekustināt hipotekāro kreditēšanu valstī. Pagaidām.

  Lasīt vairāk

 • Dzīvoklis sērijveida namā vai jaunajā projektā

  Dzīvoklis sērijveida namā vai jaunajā projektā

  Domājot par mājokļa iegādi, ir jāsaprot, ka tā vecums nav galvenais kvalitātes rādītājs. Viens jaunais projekts kvalitātes ziņā var stipri atšķirties no cita, un tieši tāpat ir arī ar namiem, ko cilvēki apdzīvo jau gadu desmitiem vai pat simtiem.

  Lasīt vairāk

 • Ģimenes māja lauku klubā

  Ģimenes māja lauku klubā

  Kamēr ziema vēl neapgrūtina mūs ar sniega kupenām, kādā sestdienas rītā apciemojām Berķu ģimeni, kas pirms sešiem mēnešiem iegādājās savu sapņu māju Iecavas novada Ziemeļu ciematā.

  Lasīt vairāk

 • 2016. gadā augs hipotekāro kredītu apjomi

  2016. gadā augs hipotekāro kredītu apjomi

  Pieprasījums pēc hipotekārajiem kredītiem kļūst arvien lielāks, un jau 2016. gadā SEB bankas no jauna izsniegto kredītu apjoms varētu pārsniegt 60 miljonus eiro. 

  Lasīt vairāk

 • Ja ierastais mājoklis kļuvis par lielu

  Ja ierastais mājoklis kļuvis par lielu

  Agrāk vai vēlāk katrā ģimenē pienāk brīdis, kad bērni izaug, dodas savās studentu gaitās, apprecas un pārceļas uz savu dzīvesvietu. Tad mamma un paps paliek dzīvoklī vai namā, kas nu ir kļuvis pārāk liels. Kā uzturēt šo teritoriju?

  Lasīt vairāk

 • Jauno mājokļu pieejamībā Rīga joprojām atpaliek no Tallinas un Viļņas

  Jauno mājokļu pieejamībā Rīga joprojām atpaliek no Tallinas un Viļņas

  Gada laikā mājokļu pieejamība visās trijās Baltijas valstīs ir uzlabojusies, liecina jaunākais SEB Mājokļu pieejamības indekss. Turklāt indeksa vērtība pieaugusi gan jaunajiem mājokļiem, gan arī sērijveida dzīvokļiem vecajās mājās. Tomēr, neskatoties uz pozitīvām tendencēm, Rīga pēc jauno mājokļu pieejamības rādītāja joprojām atpaliek no Viļņas un Tallinas.

  Lasīt vairāk

 • SEB banka apstiprinājusi 100. mājokļa aizdevumu ģimenei ar bērniem

  SEB banka apstiprinājusi 100. mājokļa aizdevumu ģimenei ar bērniem

  Šonedēļ SEB banka apstiprinājusi jau 100. aizdevumu ALTUM programmā ģimenei ar diviem bērniem. Līdz šim ģimene dzīvesvietu īrēja, bet, pateicoties ALTUM programmas sniegtajām iespējām, ģimene nolēmusi iegādāties mājokli Baložos ar atmaksas termiņu 30 gadu laikā.

  Lasīt vairāk

 • Dzīve laukos var būt labākais, kas ar jums noticis

  Dzīve laukos var būt labākais, kas ar jums noticis

  Ja esat kaut reizi aizdomājušies, kā būtu dzīvot laukos, šeit piedāvātie iemesli un apsvērumi ļaus vieglāk izsvērt visas priekšrocības un līdzšinējās šaubas – iespējams, plusu būs krietni vairāk.

  Lasīt vairāk

Īpašais piedāvājums

Ģimenēm ar bērniem - ALTUM atbalsta programmas dalībniekiem - aizdevuma noformēšana un izsniegšana ir bez maksas.

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.