Switch to mobile version. Augšup

Māja - 05.08.2016
kredīts | nauda

Kā labiekārtot mājokli?

Kā labiekārtot mājokli?

Ja pats neesi interjera dizainers, nav viegli saprast, ar ko sākt, lai iekārtotu savu jauno mājokli vai ieviestu pārmaiņas esošajā. Kā panākt maksimālu efektu ar nelieliem ieguldījumiem? Darīt pašam vai meklēt profesionāļa palīdzību? Jautājumu var būt vairāk nekā atbilžu.

Dizains ar stāstu

Jebkurš dizains vienmēr top kopā ar stāstu. Piemēram, dizaina gada balvas dzīvojamās vides interjerā ieguvēja Agnese Rudzīte norāda, ka viņai, veidojot interjeru, ir svarīgas sajūtas un vēlamais izteiksmes līdzeklis. Nams, par kura dizainu viņa saņēma balvu, atrodas Jūrmalā: “Es vēlējos arī interjerā akcentēt Jūrmalas sajūtu. Lai panāktu šo efektu, izmantoju krāsu paleti un materiālus, kas atgādina ainavu pie jūras, kā arī stilistiski iedvesmojos no slavenām Jūrmalas sanatorijām. Gribējās ieviest elementus, kuri bija raksturīgi 70.–80. gadu estētikai, tāpēc izmantoju stikla elementus pie sienas un koka panelējumu.” Katram dizaineram, protams, būs sava pieeja, un sadarbība ar speciālistu ir pielīdzināma sadarbībai ar ģimenes ārstu vai bankas konsultantu – ļoti būtiska ir savstarpēja saskaņa un izpratne. Latvijas dizaineru savienībā patlaban reģistrējušies 53 interjera dizaineri. Daļa no viņiem strādā arhitektu birojos, dizaina salonos, taču daļa savus pakalpojumus piedāvā individuāli.

Pats sava stāsta autors

Ja neesat gatavs papildu izmaksām par dizainera pakalpojumiem, savu interjeru varat veidot arī pats. Iedvesmoties iespējams, gan pētot žurnālus un interneta vietnes, gan dodoties uz būvmateriālu un interjera veikaliem, kā arī aprunājoties ar draugiem un paziņām, kuru dzīves telpa jums šķiet pievilcīga un interesanta. Galvenais neaizmirst par diviem fundamentāliem aspektiem – funkcionalitāti un komfortu, ko ietērpt konkrētā stilā un krāsās. Jebkurā gadījumā būs nepieciešams nedaudz pacietības un radošas pieejas, bet mūsdienu tehnoloģijas sniegs padomu kādā no bezmaksas interjera lietotnēm, piemēram, Autodesk Homestyler – programma, kas piedāvā vairākus interjera un remonta variantus. Savukārt Latvijā veidotā programma Planner 5D ir viena no labākajām dizaina programmām, kurā var modelēt ne tikai interjeru, bet arī eksterjeru. 

Knifi plašākai telpai

Ir daži pamata knifi, ko vērts atcerēties, veidojot dzīves telpas jauno dizainu. Piemēram, to, ka spoguļi paplašina telpu. Dažādi spoguļi dažādos novietojumos bieži nes sajūtu par papildu plašumu. Tomēr no tiem ieteicams izvairīties guļamistabā. Arī tādas detaļas kā aizkari var mainīt vizuālo sajūtu telpā – lieli, grezni aizkari rada bagātīgu iespaidu, taču mazām telpām ieteicami viegli, gandrīz caurspīdīgi aizkari, kas vizuāli paplašina telpu, veidojot perspektīvu. Dizaina ideju vietne freshome.com piedāvā dažādus iedvesmas un ideju pilnus attēlus, kas palīdzēs gan praktisku jautājumu, gan dizainera cienīgu konceptuālu jautājumu risināšanā par arhitektūru, stilu un plānojumu.

Krāsas un akcenti

Ir svarīgi, lai izvēlēto krāsu pārbaudītu dažādās gaismās un dažāda lieluma laukumos, tikpat svarīgi ir izvēlēties pareizo krāsu kombināciju. Grīdas, griestu un sienu krāsojums būtiski iespaido optisko uztveri un nosaka telpas radīto iespaidu uz cilvēku. Ar krāsu iespējams padarīt telpu plašāku, mazāku, platāku, šaurāku, garāku, augstāku, gaišāku vai siltāku. Krāsu akcenti un dažādi krāsu klāšanas paņēmieni spēj ienest svaigumu interjerā. Īpašs trends pēdējā laikā ir košās krāsas, kas spēj atsvaidzināt jebkuru interjeru, taču ar īpaši spilgtiem toņiem nevajadzētu aizrauties. Akcentiem var izmantot dažādus elementus – krēslus, durvju ailes, lampas u. tml. 

Dizains prasa finanses

Mājokļa remonts, ja vien tā nav tikai kosmētiska telpu atsvaidzināšana, var izmaksāt krietnu naudas summu. Visbiežāk nepieciešamība vai vēlme pēc remonta netop tik savlaicīgi, lai pietiktu laika tam sakrāt naudu – nereti tas ir pēkšņs lēmums vai saistīts ar pārcelšanos uz citu dzīvesvietu, kuru nepieciešams pielāgot savai gaumei. Ja kopējie izdevumi nepārsniedz 15 000 eiro, tad šādam mērķim naudu ir iespējams aizņemties bankā, izmantojot patēriņa kredītu, kam nebūs nepieciešama ķīla. Saskaņā ar SEB bankas datiem 26% patēriņa kredīta ņēmēju to izmanto tieši mājas vai dzīvokļa remontam.

Alīna Elksne,
žurnāliste

Kredīts patēriņa vajadzībām

Kredīts pārdomātiem pirkumiem

Auto iegādei, ceļojumam vai lielākam pirkumam - mums ir piedāvājums Jūsu vajadzību vai sapņu īstenošanai.

 • Māja - 01.06.2016

  Galvenie nosacījumi mājokļa kredītam

  Galvenie nosacījumi mājokļa kredītam

  Lai saņemtu finanšu atbalstu no bankas jauna mājokļa iegādei, ir jāsakrīt vairākiem nosacījumiem, kurus novērtējot varēsiet saprast savas kredīta saņemšanas iespējas.

  Lasīt vairāk

 • Māja - 18.05.2016

  Ko ņemt vērā pirms mājokļa iegādes?

  Personīgā mājokļa meklēšanai un iegādei ir emocionāls raksturs. Lai arī pats pirkums nebūtu balstīts tikai uz sajūtām, esam apkopojuši dažas atziņas, ko vajadzētu ņemt vērā pirms jaunas dzīves vietas iegādes.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Privātmājas efektivitātes uzlabošanai

Kā samazināt Jūsu privātmājas apkures rēķinus un celt tās vērtību?
Jums ir iespēja pieteikties Altum energoefektivitātes programmai un saņemt atbalstu līdz 6000 EUR.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.