Switch to mobile version. Augšup

Māja - 01.06.2016
hipotekārais kredīts | mājoklis

Galvenie nosacījumi mājokļa kredītam

Galvenie nosacījumi mājokļa kredītam

Lai saņemtu finanšu atbalstu no bankas jauna mājokļa iegādei, ir jāsakrīt vairākiem nosacījumiem, kurus novērtējot varēsiet saprast savas kredīta saņemšanas iespējas.

Vispirms, iespējams, būs jāsakārto  finanšu dzīve vai  laikus jāmaina kādi paradumi. Bet varbūt vienkārši beidzot jāsakārto papīri. Uzdevums viens – pietiekami labi sagatavot savu “mājasdarbu”, lai saņemtu nepieciešamo finansiālo atbalstu.

Līdzfinansējums

Lai saņemtu aizdevumu, ir jānodrošina līdzfinansējums. Paša ieguldījums jeb pirmā iemaksa mājokļa iegādei ir obligāts priekšnosacījums kredīta saņemšanai. Ja piedalāties darījumā ar saviem līdzekļiem, jūs parādāt savu atbildību. Tas apliecina arī jūsu ieinteresētību. Turklāt – ja esat sakrājis līdzekļus pirmajai iemaksai, jūs jau esat pierādījis gan sev, gan arī kredītiestādei, ka spējat no saviem ikmēneša ienākumiem atlicināt līdzekļus un plānot maksājumus.

Klientiem ar augstu kredītspēju, kas vēlas iegādāties īpašumu pieprasītā vietā, klasiskais aizdevums mājokļa iegādei, remontam vai labiekārtošanai ar finansējumu iespējams līdz par 85 % no īpašuma tirgus vērtības. Ja jūsu ģimenē aug viens vai vairāki nepilngadīgi bērni, tad, izmantojot valsts garantiju , finansējuma apjoms var sasniegt pat 95 % no jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.

Stabili un pietiekami ienākumi

Jūsu ienākumu stabilitāte un pietiekamība kredītu saistību izpildei ir izšķiroša. Banka vērtēs gan jūsu personīgos, gan jūsu ģimenes kopējos ienākumus. Tā nav tikai darba alga, bet visi regulārie ienākumi, kurus varat ar dokumentiem apliecināt: pabalsti, bērnu pabalsti, īres ieņēmumi, ieņēmumi no ieguldījumiem, saimnieciskās vai citas darbības u. tml. Bankai jāgūst pārliecība, ka jūs varēsiet segt savas saistības regulāri un pietiekamā apmērā. Tāpēc ienākumiem jābūt reāliem un regulāriem. Ir būtiski, ka kredīta ikmēneša maksājumi neietekmē jūsu ierasto dzīves ritmu. Tādēļ ieteicams, lai kredīta ikmēneša maksājums nepārsniegtu 40 % no jūsu ikmēneša ienākumiem.

Darba attiecības

Hipotekārais kredīts tiek izsniegts ilgtermiņā,  tādēļ bankai ir svarīgi, ka jums ir stabils un pastāvīgs darbs. Lai saņemtu kredītu, nepieciešama vismaz divus gadus ilga darba pieredze. Vēlams, ka pēdējo divu gadu laikā neesat bijis bez darba ilgāk par sešiem mēnešiem. Tāpat svarīgi, ka šajā divu gadu periodā esat strādājis vienā darba vietā vai amatā, nevis nemitīgi tos mainījis. Tas liecina gan par jūsu finansiālo stabilitāti, gan cilvēcisko uzticamību. Ja tomēr ir nācies kādu laiku palikt bez darba, svarīgi ar dokumentiem pierādīt konkrētus attaisnojošus faktus, piemēram, par ģimenes pieaugumu vai citiem ģimenes apstākļiem, grūtniecības vai bērna kopšanas atvaļinājumu, slimību u. tml.

Dzīve atbilstoši ienākumiem

Esiet godīgs pats pret sevi un novērtējiet, vai nedzīvojat pāri saviem līdzekļiem. Ja jums jau ir citas kredītsaistības, piemēram, auto kredīts, studiju kredīts, līzings un kredītkarte, vēlme saņemt hipotekāro kredītu, lai nodrošinātu sev mājokli, var raisīt šaubas un neuzticību. Pārāk daudz dažādu aizdevumu var radīt priekšstatu, ka neprotat plānot un rīkoties ar savām finansēm. Turklāt tas var liecināt, ka jūsu ienākumi nav pietiekami un regulāri, ja reiz esat ņēmis aizvien jaunus kredītus. Dažādas papildu kredītsaistības nule iecerētajam hipotekārajam kredītam palielina risku, ka jūs “noslīksiet” savos parādos un tos nespēsiet atmaksāt. Vairākas kredītsaistības vienlaicīgi ir risks gan jums pašam, gan kredītdevējam.

Pozitīva kredītvēsture

Tajā pašā laikā banka vērtēs, cik apzinīgi līdz šim esat pildījis dažādas finanšu saistības. Jūsu pozitīvo kredītvēsturi veido savlaicīga to izpilde, savukārt negatīvo – problēmas ar kredītu atmaksu, sākot no kavētiem maksājumiem un beidzot ar neatmaksātiem kredītiem. Laba kredītvēsture ļaus jums saņemt izdevīgākus kredīta nosacījumus. Sagatavojiet visus iespējamos dokumentus, kas apliecina jūsu kredītvēsturi. Pozitīvo vēsturi veido ne tikai saistības konkrētajā bankā vai konkrētajā valstī, kurā klients vēlas saņemt finansējumu. Savukārt komunālo maksājumu parādi, kavēti sodi, atrašanās kredītdevēju t. s. melnajos sarakstos būs pamats kredīta atteikumam. Tāpat arī likumu neievērošana, iesaiste tiesvedībā kā atbildētājam, nesamaksāti alimenti, vairākkārtēji administratīvi pārkāpumi, sodāmības u. tml. var pabojāt jūsu reputāciju bankas acīs.

Sakārtoti dokumenti

Lai gan konsultācija pie “SEB bankas” privātpersonu darījumu speciālistiem  ir labākais veids, kā noskaidrot visu nepieciešamo un pārrunāt hipotekārā kredīta saņemšanas gaitu, ir vērts jau iepriekš sagatavoties un pārskatīt dokumentus, kas bankā būs jāiesniedz, piesakoties aizdevumam.

 • Vispirms patstāvīgi pamēģiniet aizpildīt kredīta pieteikumu. Jūs jau šajā procesā sapratīsiet tos jautājumus, kuri kopā ar bankas speciālistu jums būs jānoskaidro.
 • Apkopojiet visus jūsu ienākumus apstiprinošos dokumentus. Izdrukājiet konta izrakstus par pēdējiem sešiem mēnešiem. Pieprasiet izziņu par saviem ienākumiem no Valsts ieņēmumu dienesta.
 • Jums būs nepieciešams jūsu noskatītā īpašuma sertificēts vērtējums, kas nav vecāks par sešiem mēnešiem no pieprasījuma iesniegšanas dienas, kā arī zemesgrāmatas apliecība un zemes robežu plāns, ja plānots iegādāties māju ar piederošu zemi.
 • Esošā mājokļa remonta vai labiekārtošanas gadījumā bankai būs jāiesniedz plānoto darbu un izmaksu tāme vai apraksts.
 • Lai saņemtu kredītu nekustamā īpašuma iegādei,  Latvijā ir nepieciešama piekrišana no otra laulātā. Tai jābūt notariāli apstiprinātai. Šis nosacījums nav attiecināms, ja jums ir laulības līgums, kurā ir noteikts, ka jums ir tiesības atsavināt īpašumu un saņemt kredītu bez otra laulātā piekrišanas.
 • Visbeidzot – pārbaudiet, vai jūsu pasei vai ID kartei nav beidzies derīguma termiņš.

  
Liena Krāce,
žurnāliste

Jauns mājoklis sākas ar sarunu

Ja domājat par jaunu dzīvesvietu un vēlaties uzzināt savas kredītiespējas, piesakieties konsultācijai, kuras laikā pārrunāsim Jums piemērotāko finansējumu mājokļa iegādei.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Privātmājas efektivitātes uzlabošanai

Kā samazināt Jūsu privātmājas apkures rēķinus un celt tās vērtību?
Jums ir iespēja pieteikties Altum energoefektivitātes programmai un saņemt atbalstu līdz 6000 EUR.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.