Māja -
01.06.2016
hipotekārais kredīts | mājoklis
Lai saņemtu finanšu atbalstu no bankas jauna mājokļa iegādei, ir jāsakrīt vairākiem nosacījumiem, kurus novērtējot varēsiet saprast savas kredīta saņemšanas iespējas.
Vispirms, iespējams, būs jāsakārto finanšu dzīve vai laikus jāmaina kādi paradumi. Bet varbūt vienkārši beidzot jāsakārto papīri. Uzdevums viens – pietiekami labi sagatavot savu “mājasdarbu”, lai saņemtu nepieciešamo finansiālo atbalstu.
Lai saņemtu aizdevumu, ir jānodrošina līdzfinansējums. Paša ieguldījums jeb pirmā iemaksa mājokļa iegādei ir obligāts priekšnosacījums kredīta saņemšanai. Ja piedalāties darījumā ar saviem līdzekļiem, jūs parādāt savu atbildību. Tas apliecina arī jūsu ieinteresētību. Turklāt – ja esat sakrājis līdzekļus pirmajai iemaksai, jūs jau esat pierādījis gan sev, gan arī kredītiestādei, ka spējat no saviem ikmēneša ienākumiem atlicināt līdzekļus un plānot maksājumus.
Klientiem ar augstu kredītspēju, kas vēlas iegādāties īpašumu pieprasītā vietā, klasiskais aizdevums mājokļa iegādei, remontam vai labiekārtošanai ar finansējumu iespējams līdz par 85 % no īpašuma tirgus vērtības. Ja jūsu ģimenē aug viens vai vairāki nepilngadīgi bērni, tad, izmantojot valsts garantiju , finansējuma apjoms var sasniegt pat 95 % no jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
Jūsu ienākumu stabilitāte un pietiekamība kredītu saistību izpildei ir izšķiroša. Banka vērtēs gan jūsu personīgos, gan jūsu ģimenes kopējos ienākumus. Tā nav tikai darba alga, bet visi regulārie ienākumi, kurus varat ar dokumentiem apliecināt: pabalsti, bērnu pabalsti, īres ieņēmumi, ieņēmumi no ieguldījumiem, saimnieciskās vai citas darbības u. tml. Bankai jāgūst pārliecība, ka jūs varēsiet segt savas saistības regulāri un pietiekamā apmērā. Tāpēc ienākumiem jābūt reāliem un regulāriem. Ir būtiski, ka kredīta ikmēneša maksājumi neietekmē jūsu ierasto dzīves ritmu. Tādēļ ieteicams, lai kredīta ikmēneša maksājums nepārsniegtu 40 % no jūsu ikmēneša ienākumiem.
Hipotekārais kredīts tiek izsniegts ilgtermiņā, tādēļ bankai ir svarīgi, ka jums ir stabils un pastāvīgs darbs. Lai saņemtu kredītu, nepieciešama vismaz divus gadus ilga darba pieredze. Vēlams, ka pēdējo divu gadu laikā neesat bijis bez darba ilgāk par sešiem mēnešiem. Tāpat svarīgi, ka šajā divu gadu periodā esat strādājis vienā darba vietā vai amatā, nevis nemitīgi tos mainījis. Tas liecina gan par jūsu finansiālo stabilitāti, gan cilvēcisko uzticamību. Ja tomēr ir nācies kādu laiku palikt bez darba, svarīgi ar dokumentiem pierādīt konkrētus attaisnojošus faktus, piemēram, par ģimenes pieaugumu vai citiem ģimenes apstākļiem, grūtniecības vai bērna kopšanas atvaļinājumu, slimību u. tml.
Esiet godīgs pats pret sevi un novērtējiet, vai nedzīvojat pāri saviem līdzekļiem. Ja jums jau ir citas kredītsaistības, piemēram, auto kredīts, studiju kredīts, līzings un kredītkarte, vēlme saņemt hipotekāro kredītu, lai nodrošinātu sev mājokli, var raisīt šaubas un neuzticību. Pārāk daudz dažādu aizdevumu var radīt priekšstatu, ka neprotat plānot un rīkoties ar savām finansēm. Turklāt tas var liecināt, ka jūsu ienākumi nav pietiekami un regulāri, ja reiz esat ņēmis aizvien jaunus kredītus. Dažādas papildu kredītsaistības nule iecerētajam hipotekārajam kredītam palielina risku, ka jūs “noslīksiet” savos parādos un tos nespēsiet atmaksāt. Vairākas kredītsaistības vienlaicīgi ir risks gan jums pašam, gan kredītdevējam.
Tajā pašā laikā banka vērtēs, cik apzinīgi līdz šim esat pildījis dažādas finanšu saistības. Jūsu pozitīvo kredītvēsturi veido savlaicīga to izpilde, savukārt negatīvo – problēmas ar kredītu atmaksu, sākot no kavētiem maksājumiem un beidzot ar neatmaksātiem kredītiem. Laba kredītvēsture ļaus jums saņemt izdevīgākus kredīta nosacījumus. Sagatavojiet visus iespējamos dokumentus, kas apliecina jūsu kredītvēsturi. Pozitīvo vēsturi veido ne tikai saistības konkrētajā bankā vai konkrētajā valstī, kurā klients vēlas saņemt finansējumu. Savukārt komunālo maksājumu parādi, kavēti sodi, atrašanās kredītdevēju t. s. melnajos sarakstos būs pamats kredīta atteikumam. Tāpat arī likumu neievērošana, iesaiste tiesvedībā kā atbildētājam, nesamaksāti alimenti, vairākkārtēji administratīvi pārkāpumi, sodāmības u. tml. var pabojāt jūsu reputāciju bankas acīs.
Lai gan konsultācija pie “SEB bankas” privātpersonu darījumu speciālistiem ir labākais veids, kā noskaidrot visu nepieciešamo un pārrunāt hipotekārā kredīta saņemšanas gaitu, ir vērts jau iepriekš sagatavoties un pārskatīt dokumentus, kas bankā būs jāiesniedz, piesakoties aizdevumam.
Liena Krāce,
žurnāliste
Ja domājat par jaunu dzīvesvietu un vēlaties uzzināt savas kredītiespējas, piesakieties konsultācijai, kuras laikā pārrunāsim Jums piemērotāko finansējumu mājokļa iegādei.
11.12.2020 | Vai joprojām pirkt ir izdevīgāk nekā īrēt? |
30.11.2020 | Subsīdija “Balsts” – atbalsts daudzbērnu ģimenēm mājokļa iegādei vai būvniecībai |
21.10.2020 | Vai ir pamats cerēt uz mājokļu cenu kritumu? |
07.06.2020 | Biežākās kļūdas, kas remontu pārvērš par murgu |
02.01.2020 | Kā rīkoties, ja mājoklī deklarējies svešinieks |
02.12.2019 | Mājokļa slēptais potenciāls – padomi īpašuma iegādei |
31.08.2019 | Kur dzīvot studentam? |
18.06.2019 | Ceļš uz savu māju: ķeramies pie zemes darbiem |
27.05.2019 | Ceļš uz savu māju: kas jāizdara pirms būvniecības |
08.02.2019 | Pieci plusi remontam ziemā |
Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.
Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.
Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.