Switch to mobile version. Augšup

Jaunieši - 14.11.2019
karjera | izglītība

Vai populārākās studijas ir arī pieprasītākās

Vai populārākās studijas ir arī pieprasītākās

Izvēlēties studijas pēc skolas beigšanas nav viegli, īpaši ņemot vērā to, ka daudzi jaunieši saskata savu nākotni tiesību, komunikācijas, datorzinātņu u.c. populārās jomās, kas īstenībā vairs nav tik pieprasītas kā senāk. Esam izpētījuši Nodarbinātības Valsts aģentūras datus un apkopojuši dažas ļoti pieprasītas, lai arī ne tik populāras profesijas.

Būvniecības nozare – kvalificēti strādnieki, amatnieki, arhitekti

Lai gan, pēc portāla Latvija.lv datiem, Rīgas Tehniskās universitātes studiju programma “Būvniecība” šogad ir iekļuvusi populārāko studiju top 10, darbinieku trūkums būvniecības nozarē nemazinās. Speciālisti ir nepieciešami vienmēr, tāpēc ir vērts dziļāk izpētīt daudzās un dažādās šīs nozares profesijas. Iespējams, ka atradīsi tādu darba dzīves aicinājumu, par kuru pat nevarēji iedomāties.

Studijas būvniecības nozarē no koledžas līmeņa līdz pat doktorantūrai visdažādākajās, piemēram, arhitektu, ainavu inženieru profesijās, kā arī amatnieku un citās programmās piedāvā ne tikai Rīgas Tehniskā universitāte, bet arī Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

Tūrisms un viesmīlība – vadītāji, administratīvā darba veicēji

Tūrisms un viesmīlība ir strauji augošas nozares, kas nezaudē popularitāti, tāpēc šajā jomā darbinieki ir nepieciešami visu laiku. Tiek aktīvi meklēti gan kvalificēti vadītāji, gan administratīvā darba veicēji u.c. darbinieki ar zināšanām tūrisma un viesmīlības jomā. Studijas viesmīlības nozarē piedāvā augstskola RISEBA un Baltijas Starptautiskā akadēmija, kur ir iespēja apgūt tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmuma vadības, viesmīlības servisa u.c. programmas.

Jauniešu komplekts SEB bankā

Bez maksas vai tikai 70 centi mēnesī par visu nepieciešamo Tavām ikdienas fiansēm.

Transports un loģistika

Pieprasīti ir loģistikas speciālisti, kas nodarbojas ar daudzās nozarēs aktuāliem starptautiskiem un nacionāliem kravas un pasažieru pārvadājumiem. Rīgas Tehniskā universitāte piedāvā studijas uzņēmējdarbības loģistikā, kas paver iespējas vadīt loģistikas struktūrvienības dažādos vietējos un starptautiskos uzņēmumos. Ir vērts papētīt arī augstskolu RISEBA un Transporta un Sakaru institūta piedāvātās loģistikas studijas.

Lauksaimniecība, mežsaimniecība un zivsaimniecība

Lauksaimniecība ir specifiska nozare, kurā bez priekšzināšanām darboties ir gandrīz neiespējami. Studēt šo nozari Latvijā ir iespējams Latvijas Lauksaimniecības universitātē, kur studenti tiek nodrošināti ne tikai ar teorētiskām zināšanām savā nākotnes profesijā, bet apgūst arī prasmes, kas nepieciešamas, lai rīkotos ar lauksaimniecības tehniku un varētu vadīt procesus lauksaimniecības uzņēmumā.

Ražošanas speciālisti – inženieri

Pieprasīti ir dažādu ierīču ražošanas speciālisti, un visplašākās iespējas šajā jomā ir Rīgas Tehniskajā universitātē, kas piedāvā tādas studiju programmas kā “Ražošanas inženierzinības un vadība”, “Mehatronika”, “Intelektuālas robotizētas sistēmas”, “Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve”. Studijas sniedz jaunajiem inženieriem teorētiskas un praktiskas zināšanas mehatronikas ierīču izstrādē, robotikā, bioinženierijā, kosmonautikā un citās jomās, kas absolventiem sniedz iespējas darboties gan dažādos vietējos, gan starptautiskos projektos.

Pedagogi un skolotāji

Skolotājs ir pieprasīta profesija, kas nekad neizzudīs, un atkarībā no izvēlētās augstskolas ir iespējams apgūt dažādas specialitātes. Piemēram, Latvijas Universitātē pedagoģijas studijas ir pieejamas tādās specialitātēs kā angļu un vācu valodas, informātikas un programmēšanas, mājturības skolotājs. LU piedāvā arī pedagoģijas studijas, pēc kuru beigšanas ir iespējams darboties pieaugušo izglītības, karjeras un konsultāciju centros, kā arī dažādās valsts pārvaldes iestādes.

Pirms studiju uzsākšanas der ieklausīties sevī un izprast, ko patiesi vēlies apgūt, lai ar prieku darītu to turpmākajā dzīvē. Ņemiet vērā, ka nebūt nav jāizvēlas populārākās studiju programmas, vienmēr ir vērts pameklēt kaut ko vairāk, jo tā var atrast to, kas tevi patiešām interesē.

Vivija Cepurniece

 • Jaunieši - 17.09.2019

  Īslaicīgas studijas ārvalstīs – iespēja iepazīt sevi un pasauli

  Īslaicīgas studijas ārvalstīs – iespēja iepazīt sevi un pasauli

  Studijas ārzemēs ļauj ne vien iepazīt jaunu valsti, valodu, kultūru un cilvēkus, bet var kalpot arī par iedvesmojošu pagrieziena punktu jaunieša turpmākās karjeras veidošanā. Latvijas augstskolu studentiem šobrīd ir plašas iespējas īslaicīgi studēt ārvalstīs, tostarp arī ārpus Eiropas robežām.

  Lasīt vairāk

 • Jaunieši - 29.08.2019

  Kādas stipendijas iespējams saņemt Latvijas augstskolās

  Kādas stipendijas iespējams saņemt Latvijas augstskolās

  Kā papildu motivācija studentiem uzlabot sekmes ir stipendija, kas papildina ienākumus un kalpo kā atalgojums par labi padarītu studiju darbu. Šajā rakstā apkopojām informāciju par trīs populārāko Valsts augstskolu piedāvātajām stipendijām, kas ikvienam studentam lieti noderēs, sākot jauno mācību gadu.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.