Switch to mobile version. Augšup

Jaunieši - 31.08.2016
nauda | studiju kredīts | augstskola

Ko vērts iesākt ar savu pirmo algu?

Ko vērts iesākt ar savu pirmo algu?

Vienas no svarīgākajām durvīm, ko mēs ikviens reiz atveram savā pieauguša cilvēka dzīvē, ir durvis uz jauno darba vietu. Gan burtiskā, gan pārnestā nozīmē. Dilemmas, kas izsvērtas, rakstot savu pirmo CV, un nervus kutinošās darba intervijas nu ir aiz muguras. Tagad tik jāiepazīst jaunā vide un cilvēki, kā arī jāaprod ar jaunajiem pienākumiem un atbildību.

Nav brīnums, ka pirmās algas saņemšanu daudzi vēlas nosvinēt ar sevis lutināšanu un izdot to par lietām, kas kārojas tūlīt un tagad. Un tomēr. Finanšu jautājumu pārzinātāji ieteiktu septiņreiz nomērīt pirms mesties pārgalvīgā rīcībā ar savu pirmo pastāvīgo naudu un padomāt par sekām. Savā budžetā ir jāspēj paredzēt visa veida izdevumus, un šādu plānošanu lieliski palīdzēs veikt SEB bankas piedāvātais finanšu plānošanas rīks.

SEB bankas pētījumā konstatēts, ka 86% jauniešu Latvijā kaut kādā mērā plāno savu budžetu. 61% jauniešu vecumā no 18 līdz 25 gadiem taupa naudu konkrētiem mērķiem. Tas liecina, ka naudas krāšanas paradumi ir gana labi, lai gan vienmēr ir vērts pārliecināties, ka jūsu izvēlētās finanšu plānošanas stratēģijas ir tās vislabākās.

Ir vairāki soļi, kurus finanšu padomdevēji iesaka veikt, kad saņemta pirmā alga.

Jānis Meistars, 
žurnālists

Jauniešu komplekts SEB bankā

Bez maksas vai tikai 70 centi mēnesī par visu nepieciešamo Tavām ikdienas fiansēm.


 • Jaunieši - 25.08.2016

  Kā ietaupīt? Daži vērtīgi padomi jauniešiem

  Kā ietaupīt? Daži vērtīgi padomi jauniešiem

  Turpinot tēmu par patstāvīgas finanšu dzīves sākšanu, piedāvājam dažus noderīgus padomus par taupīšanu, kurus sniedz paši studenti.

  Lasīt vairāk

 • Jaunieši - 20.07.2016

  Kā apmaksāt mācības augstskolā?

  Kā apmaksāt mācības augstskolā?

  Dažreiz nepietiekošu līdzekļu dēļ jaunieši neiestājas tajā augstskolā, kurā patiešām vēlētos studēt. Risinājums šādā gadījumā var būt kredīts ar valsts galvojumu, kuru, starp citu, var iegūt arī studijām ārzemēs. Par iespējām, kas paveras absolventiem, stāsta SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.