Switch to mobile version. Augšup

Finanšu plānošana - 16.10.2014
taupīšana | finanšu plānošana

Kur paliek mana nauda?

Brīdī, kad atkal sev uzdodat jautājumu: „Kur paliek mana nauda?”, vērts apsēsties, dziļi ieelpot, izelpot un ķerties klāt naudas maka bēgles meklēšanai. Jūs būsiet pārsteigti, cik viegli ir iespējams naudu paturēt makā, ja ievēro dažus, vienkāršus principus.

Veidojiet savu grāmatvedību

Iekārtojiet grāmatu vai tabulu datorā, kur atzīmējiet ienākumus un izdevumus. Nemāniet sevi – pierakstiet visus tēriņus – arī pēcpusdienas šokolādi.

Sadaliet izdevumus pa nodaļām – komunālie maksājumi, pārtika, skaistumkopšana, izklaide, kredīts. Mēneša vai nedēļas beigās pārskatiet iztērēto summu un atzīmējiet lietas, bez kurām varējāt iztikt. Izdariet secinājumus! Šāda grāmata visuzskatāmāk jums atbildēs uz jautājumu – kur paliek nauda!

Plānojiet pirkumus

Spontanitāte ir viena no naudas pazušanas veidiem. Jūs ieraugāt kādu lietu, piemēram kases zonā, iekārojat un pievienojat pirkuma grozam. Sievietē veikala klasika, protams, ir „aizgāju pēc piena, atnācu ar kleitu”. Kungi nebūt nav labāki – neplānots jauns gadžets vai makšķeres vizulis un nauda jau ir aizbēgusi.

Pirms dodaties uz veikalu, sastādiet pērkamo lietu sarakstu. Ja iepirkumu dienā nav paredzētas jaunas kurpes, tad neejiet kurpju veikalā! Pieturieties pie plāna!

Laiks un pacietība

Laiks un pacietība – šie divi lielumi, kas palīdzēs naudai ilgāk turēties makā. Ja plānojat lielāku pirkumu – izpētiet vairākus piedāvājumus, nepērciet pirmo lietu, ko apskatāt. Iespējams, ka ledusskapis, ko nopirkāt tuvējā elektroveikalā maksā 30% dārgāk nekā internetā vai citā veikalā.

Vairāk ir lētāk

Ir lietas, ko mēs darām regulāri – braucam uz darbu ar sabiedrisko transportu, ejam uz sporta klubu, gatavojam vakariņas, ejam dušā, tīram māju. Visām šīm darbībām nepieciešami palīglīdzekļi – transporta biļete, ieejas maksa, pārtika, mazgāšanās un tīrīšanas līdzekļi. To visu vērts iegādāties vairumā – ietaupījums būs acīmredzams. Kādēļ katru rītu maksāt par biļeti vai sporta klubu, ja var nopirkt mēnešbiļeti vai abonementu? Arī pārtiku vērts iepirkt nedēļai uz priekšu, tādejādi izvairoties no spontānās pirkšanas.

Kombinējiet iepirkšanās vietas

Ja plānojas mazi pirkumi – piens, maize, veļas pulveris, izvairieties iet uz lielveikalu – tur jūs atkal varat kļūt par spontānās iepirkšanās upuriem. Mazāks veikals – mazāk kārdinājumu! Izvēlieties mazus veikaliņus.

Taču, ja iepērkaties nedēļai-ņemiet lielos iepirkuma ratus un izmantojiet lielveikala priekšrocības- izvēli un atlaides.

Atcerieties, ka ir tāda vieta kā tirgus, kur iespējams kaulēties un atrast savu pārdevēju un iecienītāko produkciju.

Nepaslinkojot un iepērkoties dažādās vietās, jūs ne tikai dažādosiet savu ikdienu, bet arī ietaupīsiet.

Kaitīgie ieradumi un sevis lutināšana

Mēs visi esam cilvēki ar savām vājībām, bet tās maksā – vienam vairāk, citam mazāk. Tāda atkarība kā cigaretes budžetā iezāģē pamatīgu robu. Pamēģiniet samazināt izsmēķēto cigarešu daudzumu, bet ietaupīto naudu liekat krājkontā. Tieši tāpat varat rīkoties ar kafijas naudu. Varbūt vērts mājās vai darbā iegādāties kafijas automātu, kas pagatavos tādu pašu kafiju kā tuvējā kafejnīcā tikai 4x lētāk? Un varbūt vērts vienoties ar kolēģiem, ka našķus katrs pagatavo pats un dalās ar citiem, nevis pērk? Pārskatiet savus paradumus, no dažiem iespējams atteikties, ietaupīt un pēc tam sevi apbalvot!


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.