Switch to mobile version. Augšup

Ekonomiskā vide - 17.06.2019
attīstības prognozes

Video blogs: svarīgākais ekonomikā šonedēļ

SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis savā video blogā apkopo svarīgāko par notikumiem Latvijas un pasaules ekonomikā. Šī sadaļa ar aktuālākajiem apskatiem tiek papildināta katru nedēļu.

"Nedēļa ekonomikā" Nr. 8 (17.06. - 21.06.)

Pasaules ekonomikas un politikas līderu dienaskārtību diktē jūnija beigās plānotā G20 līderu sanāksme. Mūsu ekonomists Dainis Gašpuitis vlogā vērtē ASV un Ķīnas tirdzniecības sarunu iespējamos pavērsienus pēc samita, to ietekmi uz globālo izaugsmi, kā arī gaidāmajām ASV domstarpībām ar Eiropu. Gašpuitis arīdzan pievēršas eirozonas autobūvētāju rezultātiem un faktoriem, kas varētu atstāt pozitīvu ietekmi uz inflācijas tempu samazinājumu Latvijā.

"Nedēļa ekonomikā" Nr. 7 (10.06. - 14.06.)

Šoreiz Dainis ekonomikas apskatā runā par globālās ekonomikas nākotnes attīstību, Eiropas Centrālās bankas skatījumu uz inflāciju un ekonomikas tendencēm. Savukārt, Latvijas darba tirgū ir pieaudzis nodarbināto vidējais vecums, kas uzņēmumu vadītājus izaicina meklēt risinājumus, lai šos cilvēkus noturētu. Tāpat jaunākie demogrāfijas dati liecina par Pierīgas iedzīvotāju skaita pieaugumu, kamēr reģionos ir vērojams straujš samazinājums. .

"Nedēļa ekonomikā" Nr. 6 (03.06. - 07.06.)

Šonedēļ Dainis dalās ar jaunāko informāciju par iedzīvotāju skaita izmaiņām pērn, Latvijas IKP datiem par pirmo ceturksni, kā arī mazumtirdzniecību aprīlī. Tāpat novērtējam Igaunijas straujo izaugsmi. .

"Nedēļa ekonomikā" Nr. 5 (27.05. - 31.05.)

Šoreiz Dainis aplūko jaunākos bezdarba un nodarbinātības datus Latvijā un Baltijā, kā arī stāsta par aktuālāko SEB bankas indikatoru, kas prognozē ekonomikas tendences 9 un 12 mēnešu posmā. Pieminēts ir arī Valsts ieņēmumu dienesta ziņojums par valsts budžeta ieņēmumu plāna pārsniegšanu. .

"Nedēļa ekonomikā" Nr. 4 (20.05. - 24.05.)

Šonedēļ Dainis dalās ar jaunākajiem inflācijas datiem un būvniecības nozares izaugsmi pirmajā ceturksnī. Parādās pazīmes par ASV ekonomikas palēnināšanos, savukārt Zviedrijā veikta finanšu direktoru aptauja par to noskaņojumu attiecībā uz ekonomikas perspektīvām. .

"Nedēļa ekonomikā" Nr. 3 (13.05. - 17.05.)

Šonedēļ Dainis Gašpuitis savā video vairāk pievērš uzmanību Nordic Outlook ziņojuma galvenajām atziņām un secinājumiem.

"Nedēļa ekonomikā" Nr. 2 (06.05. - 10.05.)

Šoreiz – interesantākie dati par šā gada pirmā ceturkšņa rezultātiem vairākās nozarēs.

"Nedēļa ekonomikā" Nr. 1 (29.04. - 03.05.)

Daina Gašpuita pirmais atskata video par aizvadītās nedēļas spilgtākiem notikumiem ekonomikā.

Varbūt laiks ceļā uz banku nemaz nav jātērē

 • Ekonomiskā vide - 18.04.2019

  Labākais laiks, lai panāktu bezdeficīta budžetu

  Labākais laiks, lai panāktu bezdeficīta budžetu

  Valdība pērn ir noslēgusi budžetu ar iztrūkumu 295.4 miljonu eiro jeb 1% no IKP apmērā. No vienas puses 1% nav nekas ārkārtējs – ekonomika aug, kas ļauj tāpat mazināt parāda attiecību pret IKP un iesilstot ES fondu apgūšanai. Taču no citas puses, mēs nespējam savilkt galus apstākļos, kad ekonomika atrodas labā izaugsmes fāzē.

  Lasīt vairāk

 • Ekonomiskā vide - 04.03.2019

  Algas šogad sasniegs jaunas virsotnes

  Algas šogad sasniegs jaunas virsotnes

  2018. gadā bruto darba samaksa pārsniegusi zīmīgo 1000, sasniedzot 1004 eiro. Gada laikā tā kāpusi par 8,4% jeb 78 eiro. Turklāt pieaugums bijis vērojams visās jomās. Gada laikā pieaugusi arī neto alga – gada nogalē iedzīvotāji vidēji “uz rokas” saņēma jau 714 eiro. Kādu līmeni algas sasniegs šogad?

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.