Switch to mobile version. Augšup

Ekonomiskā vide - 08.06.2021
attīstības prognozes

Video blogs: svarīgākais ekonomikā šonedēļ

SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis savā video blogā apkopo svarīgāko par notikumiem Latvijas un pasaules ekonomikā. Šī sadaļa ar aktuālākajiem apskatiem tiek papildināta katru nedēļu.

Iepriekšējo nedēļu apskati vienuviet pieejami SEB bankas Youtube kanālā.

"Nedēļa ekonomikā" (07.06. – 11.06.)

G7 vienojās par globālā uzņēmumu nodokļa minimālo likmi 15% apmērā, kas Eiropas Savienībai varētu nest papildu 48 miljardus eiro. Tagad līdzīgs lēmums jāpieņem arī G20 valstīm. Tikmēr ASV darba tirgū vērojama saspringta gaisotne, jo daļa iedzīvotāju izvēlas pārtikt no valdības pabalstiem, nevis meklēt darbu. ASV arīdzan aizliedz saviem iedzīvotājiem ieguldīt virknē Ķīnas uzņēmumu. Salvadora varētu kļūt par pirmo valsti, kur Bitcoin izmanto kā likumīgu maksāšanas līdzekli. Latvijas ekonomika 1. ceturksnī saruka par 1,3%, kas uz kaimiņu fona ir vājš iznākums.

 

Tikai 32% uzņēmumu ir
sieviešu dibināti.
Izmainīsim statistiku kopā!

 

 
 • Ekonomiskā vide - 19.05.2021

  Video: Kādas vēsmas gaidāmas Latvijas un pasaules ekonomikā

  Video: Kādas vēsmas gaidāmas Latvijas un pasaules ekonomikā

  Inflācija, nodarbinātība, akciju tirgus, izejvielas, starptautiskā tirdzniecība un vakcinācija pret Covid-19 – šie pīlāri lielā mērā diktēs ekonomikas attīstību kopumā. Kā turpmākie gadi varu izvērsties Latvijā un citviet pasaulē?

  Lasīt vairāk

 • Ekonomiskā vide - 17.05.2021

  Inflācija atgūs iekavēto, iztrakosies un norims

  Inflācija atgūs iekavēto, iztrakosies un norims

  Kamēr inflācija sāk uzņemt apgriezienus arī Latvijā, ekonomisti no visas pasaules galvenokārt raugās uz ASV, kur cenu līmenis drīzumā varētu uzlēkt līdz vairākas desmitgades nepieredzētam augstumam. Pēc kādiem noteikumiem spēlē inflācija? Un kā aiz okeāna notiekošais ietekmēs cenas Latvijā un Eiropā?

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.