Switch to mobile version. Augšup

Infotelpa

Ekonomiskā vide

 • SEB uzlabo globālās ekonomikas vērtējumu

  SEB uzlabo globālās ekonomikas vērtējumu

  Pasaules ekonomika demonstrē pārliecinošu un plaša spektra izaugsmi. Tādējādi tuvāko divu gadu laikā sagaidāms stabils IKP pieaugums aptuveni 4% apmērā.

  Lasīt vairāk

 • Apstrādes rūpniecībai jaunu rekordu gads

  Apstrādes rūpniecībai jaunu rekordu gads

  Lai arī decembrī pieauguma temps nedaudz kritās, 2017. gadā rūpniecības produkcijas apjoms Latvijā ir audzis par 8.5%. Apstrādes rūpniecībā pieaugums bija 8.2%.

  Lasīt vairāk

 • Izaugsme turpinās, šis gads nebūs izņēmums

  Izaugsme turpinās, šis gads nebūs izņēmums

  2017. gada 4. ceturksnī Latvijas iekšējais kopprodukts (IKP) palielinājās par 0.3%, bet gada laikā pieaugums veidoja 4.2%. Tādejādi pērn IKP ir audzis par 4.5%.

  Lasīt vairāk

 • Kas mūs sagaida 2018. gadā?

  Kas mūs sagaida 2018. gadā?

  Latvijas ekonomikas izaugsme ir uzņēmusi labu ātrumu. 2018. gadā, izaugsmei paātrinoties, ekonomika uzsils, kas sekmēs arī inflāciju, bezdarba līmeņa samazināšanos un vidējās darba algas pieaugumu. Neskatoties uz straujo izaugsmi, pagaidām runāt par pārkaršanu ir pāragri. Tomēr tas nenozīmē, ka šādi riski neparādīsies pēc gada.

  Lasīt vairāk

 • Vai Latvija var noķert Igauniju?

  Vai Latvija var noķert Igauniju?

  Baltijas valstis ir cieši saistītas ne tikai vēsturiski un ģeogrāfiski, tās lielā mērā uztveramas kā vienots tirgus. Vai tās tiešām tā ir? It kā jau salīdzināt sevi ar citiem nevajagot, taču šajā gadījumā salīdzināšana vairāk kalpo tam, lai izdarītu secinājumus un gūtu vērtīgas atziņas, kas mums ļautu piedzīvot straujāku izaugsmi.

  Lasīt vairāk

 • Kas apdraud mūsu ekonomiku vairāk – Brexit vai demogrāfija?

  Kas apdraud mūsu ekonomiku vairāk – Brexit vai demogrāfija?

  Kuras no pasaules norisēm var atstāt ietekmi uz Latvijas ekonomiku un kas ir mūsu lielākie nākotnes izaicinājumi, ieskicē SEB bankas Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs Andris Lāriņš.

  Lasīt vairāk

 • Vai ekonomika pārvarēs 5% robežu?

  Vai ekonomika pārvarēs 5% robežu?

  Kā liecina ātrais novērtējums, otrajā ceturksnī iekšzemes kopprodukts (IKP) gada laikā ir audzis par 4.8%, uzrādot augstāko kāpumu pēdējo piecu gadu laikā. Labā veikuma pamatā bija iespaidīgais rūpniecības pieaugums par 8%.

  Lasīt vairāk

 • Inflācijas augstākais punkts vēl priekšā

  Inflācijas augstākais punkts vēl priekšā

  Inflācijas kāpums Latvijā turpinās – aprīlī tā pieauga par 0.4%. Šāds kāpums noturēja gada inflāciju marta līmenī jeb 3.4% apmērā.  Taču, salīdzinot ar iepriekšējā gada aprīli, preču cenas bija par 3.2%, bet pakalpojumiem par 4% augstākas.

  Lasīt vairāk

 • Inflācija – martā jaunas virsotnes

  Inflācija – martā jaunas virsotnes

  2017. gada martā patēriņa cenu līmenis Latvijā pieauga par 0.9%, savukārt gada inflācija sasniedza 3.4%, kas ir pēdējo gadu augstākais punkts. Ja vērojamais pakalpojumu cenu kāpums, kas palielinājās par 3%, ir ierasts, tad tagad straujš cenu kāpums uzrādās arī precēm – 3.5%. Arī aprīlī inflācija vēl var atnest pārsteigumus un jaunus rekordus.

  Lasīt vairāk

 • Šogad Latvijas uzņēmumiem labas izredzes augt

  Šogad Latvijas uzņēmumiem labas izredzes augt

  SEB bankas jaunākais ekonomikas apskats Nordic Outlook norāda uz pozitīvām tendencēm kā pasaules, tā Baltijas ekonomikā. Kādas tendences jāņem vērā mūsu uzņēmējiem?

  Lasīt vairāk

 • 2016. gada noslēgums – labs atspēriens šim gadam

  2016. gada noslēgums – labs atspēriens šim gadam

  2016. gada trešā ceturkšņa laikā ekonomikas izaugsme noslīdēja gandrīz līdz nullei. Taču oktobra un novembra dati uzrādīja cerīgākas tendences, jo īpaši rūpniecībā, kas 4. ceturksnī augusi par 10%, un mazumtirdzniecībā un pakalpojumu nozarē, kas kopumā ļauj pozitīvi skatīties uz visu 2017. gadu kopumā.

  Lasīt vairāk

 • Kādas 2017. gadā būs naftas cenas?

  Kādas 2017. gadā būs naftas cenas?

  2017. gads naftas tirgū varētu būt mazāk dramatisks nekā 2016. gads, ja vien nenotiks kādi ārkārtas ieguves pārtraukumi. Kopumā šogad varētu īstenoties mazāk izteikts pērnā gada scenārijs, tikai apgriezts. Naftas krājumi gada pirmajā pusē saruks, kā rezultātā cenas augs. Pēc mūsu prognozēm, 2017. gada vidū naftas cena sasniegs 50-55 ASV dolārus par bareli.

  Lasīt vairāk

 

Ekspertu viedokļi

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.