Switch to mobile version. Augšup

Drošība - 16.11.2020
maksājumi | limiti | inernetbanka

Pārāk lieli maksājumu limiti rada drošības risku — kā tos samazināt?

Pārāk lieli maksājumu limiti rada drošības risku — kā tos samazināt?

Nosakot samērīgus maksājumu limitus (gan maksājumiem ar karti, gan internetbankas pārskaitījumiem), jūsu naudas līdzekļi būs lielākā drošībā. Pat ja jūsu karte nonāks krāpnieka rokās, limits neļaus viņam tikt pie lieliem līdzekļiem. Samazināt un palielināt limitus var internetbankā vai mobilajā lietotnē, kad vien tas ir nepieciešams.

Brīdī, kad nepieciešams norēķināties par apjomīgāku pirkumu, limitu var operatīvi palielināt, bet pēcāk atkal nomainīt to uz mazāku.

Gan maksājumiem ar karti, gan internetbankā papildu drošības nolūkā ir noteikti dienas un mēneša maksājumu limiti — ja karte vai konts nonāk krāpnieku rīcībā, viņi varēs piekļūt tikai limitā ietvertajai summai, bet ne visai jūsu naudai. Tas nozīmē, ka arī jūs pats dienas ietvaros varēsiet veikt pirkumus ar karti vai internetbankā tikai limitā ietvertajā apjomā.

Daļai lietotāju uzstādīti nesamērīgi lieli limiti — vairāku tūkstošu eiro vērtībā, kaut ikdienas pirkumiem tiek tērēti vien daži desmiti eiro, un tas rada drošības riskus. Daudzi nemaz nezina savu maksājumu limitu apmēru, tāpēc tas arī būtu pirmais solis, ar ko sākt.

Kontiem un kartēm – atsevišķi limiti

Ja vēlaties uzzināt, kādi ir jūsu šī brīža kontu maksājumu limiti, jums savā internetbankā jādodas uz sadaļu un “Norēķinu konti”, kur norādīti spēkā esošie limiti norēķinu kontiem. Ja secināt, ka pašreizējie limiti ir ļoti lieli, visprātīgāk tos uzreiz samazināt līdz sev ērtai summai — tādai, lai joprojām varat bez satraukuma veikt ikdienas pirkumus un vienlaikus maksimāli samazinātu iespēju krāpniekiem piekļūt jūsu līdzekļiem.

Norēķinu konta limitus iespējams mainīt:
 • internetbankas sadaļā Konti/Kartes –> Norēķinu konti –> Mainīt limitus (pie attiecīgā konta)

Jāpatur prātā, ka maksājumu kartēm dienas un mēneša limita summā ietilpst ne tikai pie kasēm veiktie pirkumi, bet arī preču vai pakalpojumu apmaksa internetā. Kartēm iespējams arī uzstādīt skaidras naudas limitu, kas nozīmē — vienas dienas ietvaros jums būs iespēja bankomātā izņemt tikai limitā norādīto summu.
Bezkontakta kartēm papildus ir iespējams noteikt limitu 5 līdz 50 eiro vērtībā — tiklīdz jūsu izvēlētā limita summa viena vai vairāku pirkumu ietvaros tiks pārsniegta, papildus drošībai būs jāievada arī kartes PIN kods.

Kartes iestatījumus ir iespējams mainīt:
 • Internetbankas sadaļā Konti/Kartes –> Manas kartes
 • Mobilās lietotnes sadaļā Kartes –> Darījumi un limiti

Limitu maiņa — cik bieži vien nepieciešams

Jā vēlaties mainīt limitus maksājumiem ar pārskaitījumu, jums jādodas uz internetbankas sadaļu “Pieteikumi” – “Pārskaitījuma limitu maiņa”, kur būs redzami katra konta dienas un mēneša limiti. Pie katra konta ir poga “Mainīt limitus”, ar kuras palīdzību jūs varat tos mainīt, kad vien jums tas ir nepieciešams.

Jūsu Mastercard karte Jūsu Android tālrunī

Maksājumi ar viedtālruni – ātri un vienkārši veikt pirkumus, nopīkstinot telefonu pie maksājumu termināļa.

Ikdienas tēriņiem pieaugot, ir saprotama vajadzība palielināt maksājumu limitus, savukārt, ja jums ir nepieciešams veikt kādu apjomīgāku vienreizēju pirkumu, limitu drošības nolūkā vislabāk palielināt tikai uz konkrēto brīdi un pēc tam nomainīt atpakaļ uz mazāku.

Savukārt, ja vēlaties palielināt limitu uz tādu, kas pārsniedz bankas pieļaujamo standartu, jums internetbankā būs jāiesniedz “Pieteikums maksājumu limitu palielināšanai virs standarta limitiem”.

Linda Ezerkalna

Maksājumi ar Android viedtālruni

Ātri un vienkārši veikt pirkumus, nopīkstinot telefonu pie maksājumu termināļa.

 

 


 • Drošība - 27.01.2020

  Kā pārcelt Smart-ID uz jaunu telefonu

  Kā pārcelt Smart-ID uz jaunu telefonu

  Smart-ID aplikācija, kas ļauj piekļūt internetbankai un apstiprināt maksājumus, ir piesaistīta konkrētajai viedierīcei (telefonam), nevis lietotājam vai SIM kartei. Ja tiek iegādāts jauns telefons, tajā jāizveido jauns Smart-ID konts.

  Lasīt vairāk

 • Personīgās finanses - 27.03.2020

  Video: Kā ērti un efektīvi pārvaldīt finanses no mājām

  Video: Kā ērti un efektīvi pārvaldīt finanses no mājām

  SEB banka nodrošina saviem klientiem aizvien vairāk attālināto pakalpojumu.  Par to, kā ērti un efektīvi pārvaldīt savas finanses, neizejot no mājas, stāsta SEB bankas Digitālās attīstības vadītājs Iļja Nogičevs.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.