Switch to mobile version. Augšup

Drošība - 04.02.2016
maksājumu karte | nauda | banka

Kā rīkoties, ja nozog maku

Kā rīkoties, ja nozog maku

Par kabatzagļiem un viņu virtuozajām prasmēm uzņem gan dokumentālās filmas, gan seriālus. Domāju, neviens nevēlas kļūt par viņu upuri. Taču – ko darīt, ja jūsu maku nozaguši garnadži?

Lai cik uzmanīgi būtu cilvēki, kabatzādzības Latvijā notiek ik dienu. Policisti nesaņem informāciju par visām, jo upuri uzskata, ka nozagtā maka vai telefona atgūšana ir maz ticama, un neredz jēgu vērsties policijā. Patiesībā policija jāinformē par katru zādzības gadījumu. Zaudētās mantas atgūšana nav tik neticama, kā tas pirmajā mirklī šķiet.

Saglabājiet mieru

Kļūstot par zādzības upuri, atcerieties, ka svarīgāka par nozagto maku ir jūsu drošība. Ja noticis laupīšanas uzbrukums, vispirms parūpējieties par savu veselību un drošību.

Ja esat drošībā, pievērsiet uzmanību, vai zādzībai vai laupīšanai bijuši liecinieki, un, ja tā, noskaidrojiet viņu kontaktinformāciju. Pēc tam nekavējoties sazinieties ar savu banku un palūdziet nobloķēt līdz ar maku nozagtās bankas kartes. Ja makā atradusies arī paroļu kartīte, informācija par Jūsu internetbankas lietotāja kodu utml., palūdziet bloķēt arī iespējas izmantot internetbanku.

Informējiet par notikušo policiju. Policistu darbs tiks atvieglots, ja laupīšanas gadījumā būsiet iegaumējis noziedznieka pazīmes. Ja viņš izmantoja transportlīdzekli, policijai palīdzēs informācija par automašīnas marku, krāsu, reģistrācijas numuru vai citām īpašām pazīmēm.

Samaziniet iespējamo kaitējumu līdz minimumam

Makā turiet tikai ikdienā nepieciešamo skaidras naudas daudzumu. Zādzības gadījumā jūs zaudēsiet makā atstāto naudu, bet naudu, kas atrodas jūsu bankas kontā, aizsargā jūsu bankas kartes PIN kods. Tādēļ nekad nevajag pierakstīt savu PIN kodu uz bankas kartes vai glabāt makā kopā ar karti. Tāpat nav droši bankas kartei izvēlēties tādus kodus kā 1234, 1122 vai citu viegli atminamu ciparu kombināciju. Starp citu, SEB bankas klienti kartes PIN kodu bez maksas var nomainīt jebkurā SEB bankomātā.

Padomājiet, ko jūs glabājat savā makā. Ja jums tajā ir vairākas dažādu banku kartes vai vairākas vienas bankas kartes, bet parasti izmantojat tikai vienu no tām, nevajag pastāvīgi nēsāt līdzi visas pārējās.

Nosakiet bankas kartēm ierobežojumus, kas atbilst jūsu ikdienas vajadzībām. Varat noteikt bankas kartes dienas un/vai mēneša limitu – tā būs maksimālā iespējamā summa attiecīgajā periodā. Ja kartes limits salīdzinājumā ar kontā esošo summu ir neliels, tas neļaus svešām personām zādzības vai kartes nozaudēšanas gadījumā izņemt visu kontā esošo naudu. Pārāk liels limits, kas jums diez vai kādreiz būs nepieciešams, sniedz lielākas iespējas ļaundarim, pie kura atrodas jūsu kartes dati.

Vajadzības gadījumā jūs internetbankā varat viegli palielināt vai samazināt kartes izmantošanas ierobežojumus. Izmaiņas ir bez maksas, un tās stājas spēkā nekavējoties.

Маrtins Kirvs,
SEB pank (Igaunija) klientu komunikācijas vadītājs

Vai Tu uzveiktu kibernoziedznieku?

Izspēlē kiberkvestu un pārliecinies, ka proti pasargāt savas finanses

 

Saistīti raksti

 
 • Bankas kartes - 12.09.2018

  Maksājumu kartes – veselībai drošāks norēķinu līdzeklis

  Maksājumu kartes – veselībai drošāks norēķinu līdzeklis

  Uz banknotēm baktēriju ir 9 reizes vairāk nekā uz maksājumu kartēm. To apstiprināja SEB bankas iniciētais un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR veiktais eksperiments.

  Lasīt vairāk

 • Bankas kartes - 29.01.2016

  Maksājumi ar karti palīdz ietaupīt laiku

  Maksājumi ar karti palīdz ietaupīt laiku

  Dzīves temps nepārtraukti paātrinās, tāpēc laiks kļūst par arvien lielāku vērtību. Cilvēki vēlas ātru rezultātu vienmēr, arī iepērkoties, un neviens vairs negrib pavadīt liekas minūtes veikala rindā. Ietaupīt laiku dažreiz palīdz pāris vienkārši lēmumi.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.