Switch to mobile version. Augšup

Drošība - 20.10.2016
maksājumu karte | norēķini

Eksperiments: vai tu atdotu savu karti?

Eksperiments: vai tu atdotu savu karti?

Uz maksājumu kartes ir visa informācija, lai iepirktos interneta veikalos. Atdot savu karti svešiniekam ir tas pats, kas atdot savu maku. Cik bieži iedzīvotāji ir gatavi šķirties no savas naudas? To skaidrojām nelielā eksperimentā.

Maksājumu karte bieži vien mūsdienās aizvieto naudas maku. Parasti ar to pilnīgi pietiek, lai norēķinātos par pirkumiem un pakalpojumiem gan veikalos, gan internetā. Ja, iepērkoties tirdzniecības vietās vai izņemot naudu bankomātā, nepieciešams PIN kods, ko (cerams) kartes īpašnieks atceras no galvas, tad pirkumiem internetā nereti pietiek ar informāciju, kas redzama uz pašas kartes. Tieši tāpēc ir svarīgi vienmēr turēt karti drošībā un nevienam to neuzticēt. Bet, vai visi to saprot? Lai to noskaidrotu, veicām eksperimentu, ko piedāvājam noskatīties arī jums.

 

Jānis Meistars,
žurnālists

 • Drošība - 08.11.2017

  AliExpress: padomi drošākiem pirkumiem

  AliExpress: padomi drošākiem pirkumiem

  Pircēji Latvijā un visā pasaulē novērtē Ķīnas internetveikala AliExpress.com plašo piedāvājumu, kā arī zemās cenas, tomēr ir jāņem vērā vairākas lietas, lai iepirkšanās tomēr nenestu zaudējumus un sliktu pieredzi.

  Lasīt vairāk

 • Drošība - 17.10.2016

  Neļaujiet krāpniekiem tērēt jūsu naudu

  Neļaujiet krāpniekiem tērēt jūsu naudu

  Bankas un interneta maksājumu kompānijas dara visu, lai maksājumu karšu lietošana būtu droša. Tomēr karšu datu izkrāpšanas gadījumi visā pasaulē notiek. Tāpēc piedāvājam dažus padomus, kā liegt iespēju krāpniekiem iztērēt jūsu nopelnīto naudu.

  Lasīt vairāk

Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.