Switch to mobile version. Augšup

Drošība - 21.04.2015
internetbanka | drošība

Drošības padomi, izmantojot internetbanku

Drošības padomi, izmantojot internetbanku

Lai novērstu krāpniecības iespējas, internetbankas lietotājiem īpaša uzmanība būtu jāpievērš autorizācijas procesam.

Lietotājam pēc sava individuālā internetbankas lietotāja koda un paroles ievadīšanas tiks pieprasīts ievadīt pieejas kodu.

Ja tiek pieprasīts ievadīt autorizācijas kodu vai ir novērojamas izmaiņas pieslēgšanās procesā, visticamāk tas var būt krāpniecības mēģinājums, un šādos gadījumos lietotājam jāsazinās ar savu banku.

 

Seši drošības padomi, izmantojot internetbanku:

  • Neizpaudiet savu lietotāja kodu, paroli un citu identificējošu informāciju citām personām.
  • Glabājiet internetbankas autorizācijas līdzekļus – kodu karti un digipass – drošībā. Nenododiet tos citām personām un nekad neglabājiet internetbankas lietotāja kodu un paroli kopā ar autorizācijas līdzekļiem.
  • Pieslēdzoties internetbankai, jums vienmēr būs jāievada tikai pieejas kods. Autorizācijas kods jāievada tikai, apstiprinot kādu darījumu internetbankā.
  • Atcerieties, ka banka nekad neprasīs sūtīt jūsu identifikācijas datus pa e-pastu, ar īsziņu vai tālruņa starpniecību.
  • Neatbildiet uz e-pasta vēstulēm, kas it kā ir sūtītas bankas vārdā, lūdzot nosūtīt jūsu internetbankas lietotāja kodu, paroles, pieejas un autorizācijas kodus vai citu personīgu informāciju.
  • Pārliecinieties, ka jūsu datorā ir instalēta antivīrusu programmatūra un uzstādīta Internet pārlūkprogrammas jaunākā versija.

Kā rīkoties, ja ir aizdomas, ka jūsu identifikācijas dati ir kļuvuši zināmi nepiederošām personām? Nekavējoties sazinieties ar banku. Atcerieties, ka visātrāk internetbanku varat bloķēt pats, piecas reizes ievadot nepareizu internetbankas paroli.

Plašāka informācija par krāpnieciskajiem vīrusiem, to izplatīšanas veidiem un rīcību, lai pasargātu sevi no krāpniecības mēģinājumiem, atrodama CERT.LV mājas lapā.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.