Switch to mobile version. Augšup

Drošība - 05.06.2019
internetbanka | maksājumi

Banka tavā viedtālrunī

Laiki, kad finanšu pakalpojumi bija pieejami tikai filiālēs vai izmantojot datoru, ir pagātnē. Tagad konta stāvokli pārbaudīt un maksājumus veikt var atrodoties meža vidū, ja vien līdzi ir viedtālrunis ar interneta pieslēgumu.

SEB bankas klienti savos viedtālruņos var lietot mobilo aplikāciju SEB Latvia, kas ļaus kārtot finanšu darījumus savā telefonā vēl vienkāršāk un ātrāk.

Nelielas summas sekunžu laikā

Ja jums regulāri nepieciešams pārskaitīt nelielas naudas summas, piemēram, bērnam kabatas naudai vai kādam citam tuviniekam vai draugam, ar jauno aplikāciju vairs nevajadzēs ik reizi ievadīt internetbankas lietotāja kodu – vienīgais, kas nepieciešams, būs paša izdomāts četru ciparu PIN kods. Turklāt pārskaitījumus līdz 30 eiro varēsiet veikt pa taisno no sava mobilā telefona kontaktu saraksta bez autorizācijas koda ievadīšanas, ja vien arī saņēmējs būs lejupielādējis "SEB Latvia" aplikāciju. Tas nozīmē, ka naudu būs iespējams pārskaitīt arī gadījumos, ja nezināsiet saņēmēja bankas kontu.

Protams, saņēmējiem no viedtālruņa kontaktu saraksta var pārskaitīt arī lielākas summas, tikai tad būs nepieciešams ievadīt autorizācijas kodu.

Dažādām dzīves situācijām - viens risinājums

Ja jūsu bērns piemirsis jums laikus atgādināt, ka nepieciešams samaksāt par ekskursiju, viņš to var izdarīt ar aplikācijas palīdzību, neizmantojot īsziņas un nezvanot – jūs šo pieprasījumu uzreiz redzēsiet un varēsiet nepieciešamo summu viņam pārskaitīt. Tas ir ļoti ērti arī gadījumos, kad esat samaksājis par draugu kopīgi pirktu dāvanu vai pusdienām ar kolēģiem, bet summu pēc tam nepieciešams sadalīt uz visiem. Aplikācija ļauj vienam tās lietotājam ātri un diskrēti palūgt pārskaitīt noteiktu naudas summu citam lietotājam, turklāt nav nepieciešams paturēt prātā kontus vai citu informāciju.

Vairs nekādu šaubu par konta atlikumu

Dažkārt cilvēki izvairās norēķināties ar bankas karti, jo nav pārliecināti, cik naudas atlicis kontā, tā secināts aptaujās. SEB Latvia lietotājiem nav nepieciešams skriet līdz tuvākajam bankomātam vai pieslēgties pie internetbankas – pietiek vien atvērt mobilo aplikāciju, ievadot paša izdomātu četru ciparu PIN kodu, lai bankas konta atlikumu uzzinātu vienā acumirklī.

Lai finanšu operācijas viedtālrunī būtu drošas, atcerieties:
• Jaunā mobilā aplikācija ir aizsargāta ar četru ciparu PIN kodu. To vairākas reizes nepareizi ievadot, piekļūt aplikācijai varēs atkal ar pilno autentifikāciju – ievadot internetbankas pieejas datus un izveidojot jaunu PIN kodu. Atkārtota reģistrācija šādā gadījumā vairs nebūs jāveic (t.i. nebūs jāsavieno konts ar tālruni).
• Izvēlieties tādu PIN kodu, kuru nevar viegli uzminēt. Izvairieties no vienādiem cipariem un sava dzimšanas datuma kombinācijas. Ja jūsu PIN kods ir viegli uzminams, lietotne jūs par to brīdinās un lūgs izvēlēties sarežģītāku kodu
• Izmantojot mobilo aplikāciju, bez papildu autorizācijas līdzekļa iespējams pārskaitīt līdz 30 eiro viena maksājuma laikā. Lai pārsniegtu šo limitu, nepieciešams ierastais autorizācijas līdzeklis, piemēram, Smart-ID vai kodu kalkulators
• Aizsargājiet savu viedtālruni vai planšetdatoru — piekļuvi savām ierīcēm bloķējiet, bet atbloķēšanai izmantojiet pirkstu nospiedumus vai grūti atminamus PIN kodus

Smart-ID — alternatīva kodu kartei un kalkulatoram

Kopš 2017. gada 1. aprīļa SEB bankas klienti var izmantot vēl vienu mobilo aplikāciju, kas sniedz vairāk brīvības – Smart-ID lietotni, kas apliecina jūsu identitāti un ļauj pieslēgties internetbankai ātrāk. Šī lietotne ir ērta alternatīva kodu kartei vai kodu kalkulatoram. Lai turpmāk vēl ērtāk pieslēgtos internetbankai, lietotni nepieciešams bez maksas lejupielādēt viedtālrunī vai planšetdatorā. Ik reizi pieslēdzoties internetbankai būs nepieciešams ievadīt paša izdomātu četru ciparu kodu, savukārt otrs drošības līdzeklis – piecu ciparu kods – paredzēts finanšu operāciju un dokumentu apstiprināšanai. Būtiska priekšrocība – izmantojot Smart-ID lietotni, jūs varēsiet pieslēgties pie vairāku valsts lielāko banku internetbanku sistēmām.

Piekļūt savai internetbankai iespējams, izmantojot jebkuru identifikācijas līdzekli. Taču Smart-ID galvenā priekšrocība — nevajag sev blakus pastāvīgi turēt kodu karti vai kodu kalkulatoru.

 • Drošība - 07.03.2019

  Smart-ID – droša piekļuve internetbankai

  Smart-ID – droša piekļuve internetbankai

  Latvijas bankas piedāvā elektroniskos pakalpojumus jau 20 gadus, kopš klientiem sāka izsniegt pirmās kodu kartes darījumiem internetbankā. Jaunu autorizācijas līdzekļu saraksts nemitīgi tiek papildināts, un drīz vien kodu kartes kļūs par vēsturi, jo tiks aizstātas ar drošākiem un modernākiem risinājumiem.

  Lasīt vairāk

 • Finanšu plānošana - 22.02.2017

  Ierasti pakalpojumi jaunā vidē

  Ierasti pakalpojumi jaunā vidē

  Tehnoloģijas un digitāli risinājumi būtiski ietekmē visas nozares, tostarp finanšu sektoru. Izaicinājums nodrošināt finanšu pakalpojumus mūsdienu klientu prasībām liek meklēt un īstenot iespējami efektīvus veidus, kā to īstenot.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.