Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 24.05.2018
finanšu pakalpojumi | inovācijas

Vai Open Banking ir pēdējā inovāciju iespēja banku nozarē?

Vai Open Banking ir pēdējā inovāciju iespēja banku nozarē?

Šogad no 16. līdz 18. februārim SEB Inovāciju centrā Tallinā norisināsies SEB bankas un Garage48 Baltic Open Banking hakatons. Šis pasākums paredzēts uzņēmējiem un fintech entuziastiem Igaunijā, Latvijā un citur. 

SEB Inovāciju vadītājs Igaunijā Sīms Lepisks (Siim Lepisk) savā bloga ierakstā stāsta par to, kāpēc šāds pasākums ir ļoti nepieciešams tieši šobrīd.

Pievienojoties SEB bankas komandai 2016. gada vasarā un kļūstot par Inovāciju vadītāju, pamanīju, ka vairāki kolēģi bija pārņemti ar tādiem atslēgvārdiem, kā KYC, AML un citiem finanšu jomu raksturojošiem vārdiem.

Bankā nav vietas inovācijām?

Mani jaunie kolēģi centās pārbaudīt manu pacietības mēru, sūtot tādas ziņas, kā, piemēram, “Viss tas, ko esi paveicis programmatūru izstrādes, digitālā mārketinga un jaunuzņēmumu jomā pēdējo 15 gadu laikā nav salīdzināms ar banku nozares sarežģīto būtību. Tu vari spēlēt šo inovāciju spēli savā pasaulē, bet reālajā vidē visi mūsu resursi tiks vērsti uz stingru noteikumu ievērošanu — KYC, AML utt.”

Godīgi sakot, mani ieintriģēja manu kolēģu godīgums — baņķieri bija skaidri norādījuši uz šķēršļiem, kas jāpārvar! Tāpēc es nolēmu pieņemt izaicinājumu un pierādīt, ka kopā mēs spējam sasniegt daudz vairāk nekā mums liekas. SEB darbinieku inovāciju laboratorijas (Innovation LAB) programma patiesībā bija ideālais formāts, kā piesaistīt jaunus talantus un apmācīt tos par inovatoriem (intrapreneurs).

Esmu pārsteigts par to, tomēr lielākā daļa darbinieku izrādījās uz biznesu orientēti cilvēki, pat vairāk nekā tas ir vidēji novērojams jaunuzņēmumu dibinātāju vidū! Droši vien tāpēc šie cilvēki ir kļuvuši par baņķieriem — viņi zina, kā nopelnīt naudu. Līdz šim Innovation LAB esam izstrādājuši un notestējuši desmitiem ideju, kas spēj padarīt mūsu klientus veiksmīgākus un efektīvākus.

Jauni izacinājumi

Sagaidāms, ka 2018. gads kļūs par izrāviena gadu fintech inovāciju jomā. Šos apstākļus rada ne tikai vispārējā nestabilitāte nozarē un kriptovalūtu tirgū, bet arī regulējums, kas patiesībā palīdz finanšu iestādēm rast sadarbības iespējas ar ārējiem partneriem. Turklāt šie partneri var būt gan jaunuzņēmumi, gan pieredzējuši pakalpojumu sniedzēji. Ne vienmēr tiem jābūt vai jākļūst par fintech uzņēmumiem vai jāsadarbojas ar tiem, lai padarītu savus pakalpojumus ērtākus klientiem.

Jauns regulējums paplašina sadarbības iespējas starp uzņēmējiem un bankām, strādājot pie pilnīgi jaunu pakalpojumu izveides, kas kaut kādā veidā saistīti ar finansēm.

Tāpēc, ņemot vērā mūsu potenciālo sadarbības partneru lielo interesi par Open Banking jomu (kopumā interesi ir izrādījuši jau 400 uzņēmumu visās Baltijas valstīs), esam nolēmuši sarīkot pirmo Open Banking hakatonu Baltijas valstīs. Mēs sadarbojamies ar augstākā līmeņa hakatonu pasākumu organizatoru reģionā — Garage48. Tomēr tas nav parasts vidusmēra hakatons ar mērķi sapulcināt dalībniekus un veidot prototipus. Mēs aicinām komandas, kas jau radījušas reālu, darboties spējīgu produktu un vēlas īsā laikā izmēģināt sadarbības modeļus ar SEB! Tāpēc esam nolēmuši piedāvāt Open Banking iespējas Baltijas finanšu un tehnoloģiju nozares uzņēmumiem.

Lielākais hakatons Baltijā

Pasākums norisināsies SEB Inovāciju centrā Tallinā no 16. līdz 18. februārim. Tā kā pasākuma vieta ir ierobežota, mēs spējam uzņemt tikai 15 komandas.

Jau pirmajās dienās kopš pasākuma izziņošanas brīža esam saņēmuši pieteikumus no vairākām komandām, kas pieteikušās uz jaunu prototipu un biznesa modeļu kopēju izstrādi.

Vietas tiek aizpildītas salīdzinoši īsā laikā, jo daudzi apzinās iespējas, ko sniedz šis pasākums, aiztaupot 3-6 mēnešu ilgu sarunu procesu ar kādu no vidusmēra bankām. Kopā mēs spējam īsā laikā kopīgi izstrādāt un attīstīt jau esošu biznesu, sadarbojoties ar SEB profesionāļiem tehnoloģiju un uzņēmējdarbības jomā. Ja jūsu uzņēmums ir gatavs sadarboties, piesakiet savas komandas dalību jau tagad!

Automātisks uzkrājums
Automātisks uzkrājums

Pamodiniet sevī uzņēmēju - eAkademija.lv!

Ja Jūs saskatāt iespēju tur, kur citi to neredz, aicinām kļūt par SEB bankas eAkadēmijas dalībnieku.
Reģistrējieties bez maksas un saņemiet piekļuvi eAkadēmijas materiāliem un vērtīgiem ekspertu padomiem, kas ļaus atrast un attīstīt biznesa ideju un panākt straujāku izaugsmi.Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.