Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 27.02.2018
norēķini | uzņēmuma budžets

Skaidras naudas darījumi paliek pagātnē

Skaidras naudas darījumi paliek pagātnē

Tehnoloģiju attīstības tempi ienes korekcijas daudzos mūsu paradumos, un viena no pamanāmākajām tendencēm ir skaidras naudas darījumu pakāpeniska aiziešana no uzņēmumu ikdienas. Kas nāk to vietā?

Ikvienam uzņēmumam ir svarīgi, lai naudas darījumi noritētu ātri, ērti un izdevīgi. Ar skaidru naudu tas ne vienmēr ir iespējams. 

Piedāvājam jums īsu ceļvedi, kā ierastos skaidras naudas darījumus aizstāt ar efektīvākām un praktiskākām alternatīvām.

Ar internetbanku un karti var izdarīt daudz

Kad vien tas iespējams, vajadzētu skaidras naudas maksājumus aizvietot ar pārskaitījumiem internetbankā vai maksājumiem ar kartēm. Tādā veidā izpaliks komisijas maksas, kas katru reizi jāmaksā par skaidras naudas operācijām.

Lietojot internetbanku ietaupīsies arī laiks, kuru uzņēmuma grāmatvedis vai cits darbinieks patērētu bankas filiāles apmeklējumam. Turklāt vienmēr jāatceras par riskiem, kādi pastāv, nēsājot līdzi lielāku skaidras naudas summu. Rezumējot – maksājums ar bezskaidru naudu ir ne tikai ātrāka, bet noteikti arī drošāka opcija.

Saskaņā ar SEB bankas datiem, to vietu skaits, kurās ir iespējams norēķināties ar karti, Latvijā nepārtraukti palielinās (vien SEB banka ir uzstādījusi maksājumu karšu lasītājus jeb POS terminālus vairāk nekā 6600 tirdzniecības vietās), tāpēc norēķināties ātri, droši un mūsdienīgi ir vēl vienkāršāk.

Par to, kādi ir uzņēmuma ieguvumi uzstādot savās tirdzniecības vietās POS terminālus, varat izlasīt rakstā Ātrāki norēķini gan pircējam, gan tirgotājam. Savukārt, ja jūsu uzņēmums jau piedāvā vai tikai apsver domu piedāvāt klientiem iespēju norēķināties par precēm vai pakalpojumiem savā vietnē, vērts iepazīties ar drošās norēķinu sistēmas e-Link priekšrocībām.

Filiāles vietā – bankomāta apmeklējums

Arī lai iemaksātu uzņēmuma kontā skaidru naudu, vairs nav nepieciešams doties uz filiāli. To iespējams ērtā laikā vietā izdarīt naudas iemaksas bankomātā. Šobrīd Latvijā ir 74 šādi SEB bankomāti, un uzņēmumi aizvien biežāk izmanto šo iespēju.

Liela priekšrocība ir iespēja naudas iemaksu veikt jebkurā sev ērtā laikā, jo atšķirībā no filiālēm lielākā daļa iemaksas bankomātu pieejami diennakts režīmā. Viss, kas jums nepieciešams – uzņēmuma karte.

Kad noderēs inkasācija?

Gadījumos, kad skaidras naudas summas ir lielākas vai naudas ieskaitīšana izmantojot bankomātu kādu praktisku iemeslu dēļ nešķiet piemērota, ērtākai uzņēmuma dzīvei noderēs inkasācijas pakalpojumi. Tas ir piemērots risinājums arī tirdzniecības uzņēmumiem, kam regulāri nepieciešams papildināt maiņas naudas krājumus.

Inkasācija nozīmē, ka jūsu uzņēmuma darbiniekam nekur ar skaidru naudu nebūs jāiet, bet inkasatori ieradīsies jūsu uzņēmumā paši – parasti šī procedūra aizņem vien pāris minūtes laika un neietekmē uzņēmuma darba procesus. Tas ir viens no drošākajiem veidiem, kā uzņēmumam skaidru naudu nogādāt līdz savam kontam.

Linda Ezerkalna

Ar miniPOS – tuvāk Jūsu klientiem

Kompakts maksājumu karšu lasītājs ir īpaši piemērots izbraukuma tirdzniecībai.


 • Bizness - 15.06.2017

  Kā piesaistīt finansējumu uzņēmējdarbībai

  Kā piesaistīt finansējumu uzņēmējdarbībai

  Uzņēmējdarbības sākšana ir nopietns lēmums, un daudzi jaunie uzņēmēji meklē dažādus finansējuma avotus izlolotās idejas pārvēršanai realitātē. Taču finansējums ir nepieciešams ne tikai jaunpienācējiem uzņēmējdarbībā.

  Lasīt vairāk

 • Bizness - 26.05.2017

  7 veidi, kā uzņēmumam augt desmit reizes ātrāk

  7 veidi, kā uzņēmumam augt desmit reizes ātrāk

  Arī tad, ja produkts vai pakalpojums ir tradicionāls, uzņēmums savu apgrozījumu var palielināt desmitkārtīgi, pateicoties eksponenciāla biznesa modeļa ieviešanai, tā uzskata  biznesa modeļu inovāciju eksperts no Nīderlandes Patriks van der Pīls.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.