Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 26.02.2020
internetbanka | Smart-ID | digitālās iespējas

Kā optimizēt uzņēmuma ikdienu, parakstot dokumentus elektroniski

Kā optimizēt uzņēmuma ikdienu, parakstot dokumentus elektroniski

Kļūst aizvien vairāk darbību, ko uzņēmumi, ietaupot laiku, var veikt attālināti, to skaitā —parakstīt dažādus dokumentus elektroniski. Daudzus uzņēmumu dokumentus, piemēram, kredīta līgumu vai līgumu par karšu pieņemšanu (POS), ir iespējams parakstīt arī SEB internetbankā.

Elektroniskajai parakstīšanai var izmantot eParakstu, taču visā Eiropas Savienībā (ES) tam noderēs arī lietotnes Smart-ID kvalificētā versija, kuru var iegūt ātri un vienkārši.

Šobrīd tiešsaistē ir iespējams nokārtot dažādas lietas, kam vēl salīdzinoši nesen bija vajadzīgs laiks un plānošana. Uzņēmumu vadītāji var ievērojami atvieglot savu ikdienu, virkni jautājumu kārtojot elektroniski un parakstot dažādus ar banku saistītus dokumentus internetbankā. Turklāt eParaksts nebūt nav vienīgā opcija, kas sniedz iespēju parakstīt dokumentus attālināti.

Smart-ID kvalificētā versija aizstāj pašrocīgu parakstu visā ES

Daudzus ar bankas pakalpojumiem saistītus dokumentus var parakstīt SEB internetbankā, izmantojot vienu no diviem autorizācijas rīkiem — bezmaksas mobilo lietotni Smart-ID vai kodu kalkulatoru. Jāņem gan vērā, ka ar Smart-ID nekvalificēto (to dēvē arī par pamata jeb basic) versiju vai kodu kalkulatoru jūs nevarēsiet parakstīt pilnīgi visus dokumentus, — tie derēs, piemēram, norēķinu kartes līgumam, taču kredīta līgumam būs nepieciešama Smart-ID kvalificētā versija, kas kalpo arī kā personas identifikācijas rīks, ar kuru var parakstīt elektroniskos dokumentus visā ES, jo tas pilnībā aizstāj pašrocīgu parakstu.

Kā tas notiek

Ja kāda pakalpojuma lietošanai nepieciešams parakstīt līgumu, tas jums tiek nosūtīts internetbankā, jūs par to saņemat ziņu e-pastā, savukārt internetbankas sākumlapā ir pieejama informācija ar saiti uz dokumentu, kas gaida parakstīšanu.

Būtiski

Ar uzņēmumu saistītos dokumentus ir iespējams parakstīt savā privātpersonas internetbankā, taču vēlāk tie glabāsies juridiskās personas – uzņēmuma – internetbankas sadaļā Citi/Uzstādījumi – E-dokumenti.

Kā tikt pie Smart-ID kvalificētās versijas

Ja neesat pārliecināts par to, kura Smart-ID versija jums šobrīd ir, varat to noskaidrot, izmantojot instrukciju SEB mājaslapā. Lai nomainītu Smart-ID no pamata uz kvalificēto versiju, vienu reizi jāapmeklē bankas filiāle (alternatīvi — darīt to attālināti, izmantojot eID karti), pēc tam varat izmantot tās priekšrocības.

Cits veids, kā parakstīt dokumentus attālināti, protams, ir eParaksts, — izmantojot to, dokumentu parakstīšana notiks ārpus internetbankas.

Kā atvērt

Lai atvērtu un apskatītu elektroniski parakstītos dokumentus, izmantojiet vienu no divām iespējām — programmu eParakstītājs (kas pirms tam jāinstalē datorā) vai vietni eparaksts.lv.

Ne tikai ērtāk, bet arī izdevīgāk

Lai veicinātu attālināto iespēju izmantošanu un samazinātu papīru kalnus, jau tuvākajā nākotnē vairākiem pakalpojumiem par dokumentu iesniegšanu papīra formātā varētu tikt piemērota papildu samaksa. Piemēram, SEB bankas klientiem juridiskām personām, sākot ar 2020. gada 3. janvāri, par kredīta līgumu sagatavošanu papīra formātā tiks piemērota komisijas maksa.

Ja neesat pārliecināts, vai konkrētajā situācijā dokumentus ir iespējams parakstīt elektroniski vai nezināt, kā to izdarīt, jums noderēs bankas video konsultācija, — tās laikā varēsiet ne tikai tiešsaistē uzdot bankas darbiniekam visus interesējošos jautājumus, bet arī parakstīt un iesniegt bankai nepieciešamos dokumentus.

Vēl viena mūsdienīga opcija – diginotārs

Attālināti aizvien pieejamāki kļūst arī Latvijas zvērinātu notāru pakalpojumi – tikšanās ar notāru var notikt un notariālās darbības var tikt veiktas videorežīmā, piemēram, klients, ja viņam ir pieejams eParaksts, var parakstīt nostiprinājuma lūgumu.

Arī SEB banka kopš šā gada oktobra izmanto Latvijas zvērinātu notāru klientu portālu latvijasnotars.lv, tiešsaistes režīmā iesniedzot notāram piekrišanas par hipotēku izmaiņām. Šie ir tikai pirmie soļi, kas veicina kreditēšanas procesa, kurā ir iesaistīti notāri un zemesgrāmata, attālinātu norisi.

Linda Ezerkalna

icon
icon

Pārvaldiet uzņēmuma finanses attālināti


 • Bizness - 08.01.2020

  SEB internetbankā var pievienot citās bankās atvērtos uzņēmuma kontus

  SEB internetbankā var pievienot citās bankās atvērtos uzņēmuma kontus

  Tagad uzņēmumiem SEB internetbankā, tāpat kā privātpersonām, ir iespēja bez maksas saņemt informāciju par sava uzņēmuma kontiem, kas atvērti Swedbank un bankā Citadele. Līdz ar šiem jauninājumiem nedaudz vizuāli mainīsies arī internetbankas sākumlapa.

  Lasīt vairāk

 • Bizness - 10.03.2020

  Video: Kā radīt efektīvu mārketinga stratēģiju

  Video: Kā radīt efektīvu mārketinga stratēģiju

  Ja aiz uzņēmuma reklāmas nav pārdomātas mārketinga stratēģijas, centieni pārdot pakalpojumus līdzinās kliegšanai pārpildītā stadionā, ir pārliecināts izaugsmes eksperts Ross Kingslands. Viņš sniedz padomus, kā uzņēmumiem definēt savu mērķus un sasniegt tos ar efektīvu mārketingu.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.