Switch to mobile version. Augšup

Biznesa uzsācējiem - 30.12.2016
jaunuzņēmēji | biznesa plānošana

Start-up uzņēmumi kā veiksmes atslēga Latvijas ekonomikai

Start-up uzņēmumi kā veiksmes atslēga Latvijas ekonomikai

Pēdējos gados Latvijā arvien aktīvāk tiek dibināti jauni start-up uzņēmumi. Tie tiek asociēti ar uzņēmēju daļu, kas spēj ģenerēt veiksmīgas biznesa idejas un radīt risinājumus visdažādākajām problēmām.

Piedāvājam trīs veiksmes stāstus un dažādu pieeju, uzsākot biznesu.

Servisa sistēma, kas rada emocijas

Pilnībā inovatīvs un pasaulē jauns uzņēmums, par kuru raksta dažnedažādi nozaru mediji, ir uzņēmums Sorry as a service. Drīzumā šis igauņu un latviešu jaunuzņēmums sāks darbu Latvijā. Uzņēmuma darbības princips ir pakalpojums, kas ļaus uzņēmumiem atvainoties saviem klientiem ar personalizētu dāvaniņu palīdzību. Produkts pats par sevi ir sistēma, kas ļoti viegli integrējas uzņēmuma klientu menedžmenta sistēmās un ļauj uzņēmumam pašam noteikt, pēc kādiem notikumiem kādas atvainošanās dāvanas jāizsūta.

Kopuzņēmums ar igauņiem veidots pirmajā Igaunijas akseleratorā, bet jau šogad tas savu darbu sāka akseleratorā Londonā. Kā stāsta uzņēmuma līdzdibinātāja Sabīne Sipunova, četru mēnešu laikā Lielbritānija kļuva par uzņēmuma galveno tirgu, klientu portfelī pulcinot tādus uzņēmumus kā British Telecommunications, Viasat, Telia, TransferWise, Igaunijas Tele2.

No velokultūras līdz biznesa nišai

Toms Alsbergs un Artūrs Pavlovs ir Rīgas fiksīšu velokultūras dibinātāji. Tru Fix Kru komandā ir trīs čaļi, kas par un ap savu kaislību ir izveidojuši biznesu, kura pamatprodukts ir krekli ar Tru Fix Kru logo. Dažam tas varētu nešķist nekas īpašs, taču patiesībā puiši tirgo savu filozofiju un pārliecību, ko var sajust strāvojam no katras lietas un darba, ko viņi veic.

Līdzās Tru Fix Kru komandai radās She Fix kustība, kurā meitenes turpina iedzīvināt ideju par fiksīšu velokultūru sieviešu aprindās. Viena no dibinātājām Hristina Šatalova ideju attīstīja vēl plašākā mērogā un no kalendāriem, plānotājiem un vienreizējiem tetovējumiem radīja specializēto daudzfunkcionālo apģērbu sievietēm velobraucējām The Heroine.

Starpnozaru pieredze arhitektūrā

Gunita Kuļikovska, start-up uzņēmuma Go VR Studio līdzdibinātāja, sāka ar idejām par starpnozaru sadarbību, tehnoloģiju attīstību un integrāciju. Līdz izpildījumam, kurā virtuālā realitāte satiekas ar arhitektūru, Gunita kopā ar partneriem strādāja ilgāku laiku, taču, kā ikvienas labas biznesa idejas gadījumā, uzreiz bija skaidrs, ka, neskatoties uz daudziem izaicinājumiem, šī būs lieta un uzņēmums, kas mainīs ierasto skatījumu uz būvniecības procesiem un arhitektūru kā tādu. Pašlaik vislielākais darbs tiek ieguldīts virtuālās realitātes risinājumā VIVIDLY, kas ļaus ikvienam novērtēt arhitektūras kvalitāti un izmantot to būvniecības procesā kā profesionālu rīku, tādējādi izvairoties no vilšanās, komunikācijas kļūdām un būvniecības izmaksu sadārdzinājuma.

Neskatoties uz to, ka vēl ir ilgs process, līdz produkts reāli nonāks tirdzniecībā, ideja un tās esošais izpildījums ir atzinīgi novērtēts gan Latvijas, gan Eiropas līmenī, un patlaban Gunita startē Somijas start-up akseleratorā.

Profesionāla palīdzība – būtisks resurss biznesa sākšanas posmā

Uzsākot savu biznesu, jārēķinās ne tikai ar iespēju īstenot sapņus, gūt pieredzi un patstāvīgi plānot savu laiku, bet arī ar nopietnu darbu un spēju uzņemties risku. Pieredzes un zināšanu trūkums uzņēmējdarbībā mēdz sarežģīt biznesa sākumposmu. Lai palīdzētu izvairīties no klasiskiem klupšanas akmeņiem darbības attīstības sākumposmā, pirmos soļus vērts spert ar kādas start-up programmas palīdzību. Patlaban tādas piedāvā bankas, LIAA un dažādi biznesa inkubatori.

Arī SEB banka ir apkopojusi visu biznesa sācējiem noderīgo informāciju vienuviet, piedāvājot jaunuzņēmējiem padomus biznesa attīstīšanā, pilnveidē un savas idejas testēšanā. Start-up uzņēmumiem paredzētā interneta vietne palīdz arī definēt biznesa modeli un sagatavot biznesa plānu, lai veiksmīga rezultāta gadījumā varētu sākt savu biznesu, ne tikai ieguldot personīgos līdzekļus, bet arī izmantojot crowd funding iespējas, riska kapitāla fondus vai ģimenes un draugu atbalstu.

Alīna Elksne
žurnāliste

Mazs uzņēmums?
Mēs sakām – liels potenciāls.

Saņemiet ikdienas bankas pakalpojumus 2 gadus bez maksas.

* Piedāvājums spēkā jaundibinātiem uzņēmumiem, atverot kontu līdz šī gada 30. septembrim.
 

 


 • Biznesa uzsācējiem - 15.12.2020

  7 iemesli uzsākt savu biznesu

  7 iemesli uzsākt savu biznesu

  Par savu biznesu sapņo daudzi, bet savus uzņēmumus nodibina vien daži. Taču iemeslu nodarboties ar biznesu ir daudz: sākot ar izmaiņām ekonomikas vidē un beidzot ar personīgiem motīviem. Dažreiz tā tiešā vārda nozīmē ir vienīgā iespēja nodemonstrēt savu profesionalitāti praksē.

  Lasīt vairāk

 • Biznesa uzsācējiem - 22.03.2018

  Kur rodas idejas biznesam?

  Kur rodas idejas biznesam?

  Droši vien katrs no mums ir skatījies filmas un lasījis intervijas ar slaveniem miljonāriem un domājis – nez, kā viņi nonāca pie savas biznesa idejas, tik labas un reizē peļņu nesošas? Patiesībā ir pat vairāki veidi, kā bizness var sākties.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.