Switch to mobile version. Augšup

Bērni un nauda - 01.06.2015
bērni | profesija

Vecāki izvēlas ārsta profesiju saviem bērniem

Vecāki izvēlas ārsta profesiju saviem bērniem

Tāpat kā pirms diviem gadiem, arī šogad populārākā profesija ir ārsts – vairāk nekā 40% vecāku norādījuši, ka vēlētos, lai viņu bērns nākotnē strādātu šajā profesijā, liecina SEB dzīvības apdrošināšanas veiktās aptaujas* rezultāti.

Šogad populārāko profesiju TOP5 listē ierindojušās šādas profesijas: ārsts, sportists, programmētājs, policists un arhitekts.

Domājot par uzkrājuma veidošanu savu bērnu nākotnei, katru gadu viens no galvenajiem mērķiem ir nepieciešamais kapitāls bērna izglītības iegūšanai. Taču, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šā mērķa nozīmīgums ir būtiski pieaudzis – 2013. gadā izglītību kā uzkrājuma mērķi norādīja 49% no aptaujātajiem vecākiem, bet šogad 64% vecāku būtu gatavi uzkrāt naudu bērna izglītības iegūšanai. Savukārt būtiski samazinājies to vecāku skaits, kuri labprāt veidotu uzkrājumu bērna pirmā mājokļa iegādei (no 14% 2013. gadā līdz 4% šogad).

„Šogad atkārtoti veicām vecāku aptauju, un ir interesanti redzēt, ka, salīdzinot ar 2013. gada aptaujas rezultātiem, vecāku skaits, kuri ir izlēmuši par sava bērna profesiju, ir palielinājies no 19% līdz 24%. Turklāt sievietes biežāk ir pārliecinātas par bērna nākotnes profesiju nekā vīrieši,“ norāda AAS „SEB Dzīvības apdrošināšana“ valdes priekšsēdētāja Kristīne Lomanovska.

Interesanti, ka gados jauni vecāki un sievietes biežāk ir norādījuši, ka uzkrājuma mērķis nav svarīgs un bērns varēs kapitālu izmantot pēc saviem ieskatiem.

Vecāki uzskata, ka galvenais veids, kā atbalstīt bērnu, lai viņš sasniegtu savus nākotnes mērķus, ir veltīt daudz laika un uzmanības bērna aktivitātēm. Šim apgalvojumam piekrīt 33% aptaujāto. Taču pārsteidzoši, ka šogad vecāki ir gatavi veltīt mazāk laika un uzmanības bērna aktivitātēm, salīdzinot ar 2013. gadu, kad 41% aptaujāto atbalstīja šo atbildi. Toties būtiski pieaudzis to vecāku skaits, kuri veido uzkrājumus bērnu nākotnes mērķu piepildīšanai, – no 5% 2013. gadā līdz 10% 2015. gadā.

* SEB dzīvības apdrošināšanas klientu aptauja norisinājās 2015. gada martā, kad tika aptaujāti vairāk nekā 500 respondentu – klienti, kuriem ir bērni. Datu salīdzināšanai tika izmantota aptauja, kas veikta 2013. gada martā ar identiskiem jautājumiem.

Kristīne Martinsone,
SEB banka

Konts, karte un neierobežoti pārskaitījumi

Īpašais juniora komplekts Jūsu bērna pirmajiem soļiem finanšu pasaulē.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.