Switch to mobile version. Augšup

Bērni un nauda - 23.08.2018
bērnu drošība | apdrošināšana

Kā uzsākt skolas gaitas droši?

Kā uzsākt skolas gaitas droši?

Septembris ģimenēs ar skolas vecuma bērniem parasti nozīmē gan priecīgu satraukumu, gan raizes – kā būs, vai mans bērns ar visu tiks galā? Pat tad, ja jūsu skolēns vairs nav pirmklasnieks, ik gadu kopā ar viņu ir vērts atkārtot drošības noteikumus, kas pa vasaru mēdz piemirsties.

Ceļš uz skolu – drošs vai bīstams?

Ja bērns pirmoreiz uzsāk skolas gaitas, un ir skaidrs, ka vecāki vienmēr nevarēs viņu izvadāt, ir vairākas iespējas. Vispirms - vairākkārt iziet visu maršrutu kopā ar bērnu, īpaši pievēršot uzmanību ielu šķērsošanai un bīstamām vietām. Ja bērnam daļu ceļa jābrauc ar sabiedrisko transportu, jāpārliecinās, ka viņš patiešām zina, kurš transporta līdzeklis vajadzīgs, kurā pieturā jākāpj ārā utt.

Ja ceļā ir neregulējama gājēju pāreja, pie kuras mašīnas ne vienmēr samazina ātrumu, vai tādas nav vispār, jādomā vai nevar maršrutu pamainīt tā, lai ielu šķērsotu tur, kur uzstādīts luksofors. Iespējams, ka pirmajos mēnešos var vienoties ar citu klasesbiedru vecākiem, ka viņi aizved uz un no skolas arī jūsu bērnu. Var izveidot grafiku – vienu dienu bērnus izvadājat jūs, otru – viņi.

Par ceļu līdz skolai īpaši jāpārliecinās arī tad, ja bērns nav pirmklasnieks, bet ir pārgājis uz citu mācību iestādi vai manījis dzīvesvietu. Der atcerēties, ka likumdošana paredz – ja bērns vēl nav sasniedzis 7 gadu vecumu, viņš viens pats nedrīkst atrasties uz ielas.

Ja kaut kas atgadās, jāmeklē palīdzība

Svarīgi ar bērnu pārrunāt, kā rīkoties situācijās, kad viņš nejūtas droši. Piemēram, uz ielas vai transporta līdzeklī viņu uzrunā svešs cilvēks. Turklāt situācijas var būt ļoti dažādas – tā var būt vecmāmiņa, kas nespēj saskatīt pienākušā tramvaja numuru, bet tas var būt arī iereibis cilvēks, kas bērnam sāk uzdot neērtus jautājumus.

Konts, karte un neierobežoti pārskaitījumi

Īpašais juniora komplekts Jūsu bērna pirmajiem soļiem finanšu pasaulē.

Jāpaskaidro, ka sarunāties ar svešiem cilvēkiem nav bērna pienākums.  Vienlaikus jāsarunā – ja viņš jūtas apdraudēts vai ir apmaldījies, jāmeklē palīdzība pie pieaugušajiem, nevis jāmēģina situācija atrisināt pašam.

Jāvienojas, ka nekādā gadījumā nedrīkst doties līdzi svešam cilvēkam, pat ja viņš apgalvo, ka viņu sūtījuši bērna vecāki.

Saziņas iespējai ir liela nozīme

Ir vērts apsvērt mobilā tālruņa iegādi pirmklasniekam – tādējādi gan jūs jutīsieties drošāk, jo varēsiet ar savu bērnu sazināties, gan arī pats bērns varēs jums piezvanīt, lai pastāstītu, piemēram, ka stundu sarakstā notikušas izmaiņas un viņš mājās būs vēlāk. Noderīgi lejupielādēt telefonā kādu no izsekošanas aplikācijām, lai jūs vienmēr zinātu, kur jūsu bērns atrodas, pat ja nevarat viņu sazvanīt.

Pirms telefona iegādes ar bērnu nopietni jāpārrunā viņa jaunā atbildība. Var sacīt – tu jau tagad esi pietiekami liels, lai tev būtu pašam savs telefons, taču tev jārūpējas, lai tas vienmēr ir tev līdzi un uzlādēts, kad ej ārā no mājas. Jāizdomā, kur bērnam ērtāk telefonu glabāt, lai tas neizkristu. Iespējams, jāiegādājas vēl viens lādētājs, ko bērns var ņemt līdzi uz skolu.

Ja tomēr bērnam vēl nav pašam sava telefona, parūpējieties, lai viņš zinātu vismaz vecāku tālruņa numurus (vislabāk tos pierakstīt uz lapiņas un nesāt līdzi skolas somā) un nepieciešamības gadījumā varētu jūs sazvanīt no kāda klasesbiedra vai skolotāja telefona.

Bezmaksas apdrošināšana pirmklasniekam

Lai gan visvairāk traumu bērni parasti gūst vasaras brīvlaikā (ik dienu slimnīcā nonāk ap 100 bērniem ar dažādām traumām, no kurām lielākā daļa iegūta sadzīves apstākļos), arī skolas laikā risks iegūt traumas pastāv. Turklāt daļa no tām tiek iegūta tieši skolas ēkā – skrienot pa kāpnēm, dauzoties vai sportojot.

Papildu sirdsmieram SEB dzīvības apdrošināšana jau devīto gadu piedāvā bezmaksas nelaimes gadījumu apdrošināšanu 1500 eiro vērtībā pirmklasniekiem, kas paredz atlīdzības izmaksu vecākiem vai aizbildņiem, ja bērns guvis traumu. Apdrošināšana būs spēkā no šī gada 1. septembra līdz pat 2019. gada 31. augustam un darbosies skolā, mājās, treniņos, brīvlaikā un ārzemju ceļojumos – 7 dienas nedēļā un 24 stundas diennaktī. Turklāt vecākiem tā neradīs ne papildu izmaksas, ne saistības.

Iepazīties ar pirmklasnieku apdrošināšanas noteikumiem vecāki var SEB bankas mājas lapā seb.lv/pirmklasnieks, turklāt šīs apdrošināšanas izmantošana vecākiem nerada nekādus izdevumus vai saistības.

Kopš SEB dzīvības apdrošināšana visiem Latvijas pirmklasniekiem dāvina bezmaksas nelaimes gadījumu apdrošināšanu, pirmklasnieku vecākiem izmaksātas vairāk nekā 450 atlīdzības par kopējo summu, kas pārsniedz 30 tūkstošus eiro. Uzzināt vairāk par piedāvājumu un pieteikties iespējams SEB mājas lapā.

 • Bērni un nauda - 28.04.2016

  Bērnu priekšstatu par naudu veido vecāki

  Bērnu priekšstatu par naudu veido vecāki

  Visvienkāršākos finanšu ieradumus bērniem var sākt mācīt jau pirmsskolas vecumā. Tādējādi arī mammas un tēti var rast motivāciju apgūt zināšanas šajā jomā un vienlaikus bagātināt savu pieredzi.

  Lasīt vairāk

 • Bērni un nauda - 31.05.2017

  Pirmā bankas karte jūsu bērnam

  Pirmā bankas karte jūsu bērnam

  Klāt skolēnu brīvdienas, kad bērni kļūst aktīvāki un neatkarīgāki. Tas ir īstais brīdis, lai attīstītu prasmes patstāvīgi rīkoties ar naudu, piemēram, norēķinoties maksājumu karti. Tādējādi arī vecākiem nav jāuztraucas, ka bērns nēsā līdzi skaidru naudu, ko var nozagt vai pazaudēt.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.