Switch to mobile version. Augšup

Bankas kartes - 17.05.2017
ceļojums | kredītkarte

Kādēļ ņemt ceļojumā savu kredītkarti?

Kādēļ ņemt ceļojumā savu kredītkarti?

Vasara ir atvaļinājumu laiks, kad gribas pēc iespējas vairāk laika pavadīt ar ģimeni un draugiem. Neiepazītas zemes, nenogaršoti ēdieni, neredzēti suvenīri... Saprotams, ka nevienam nav vēlēšanās šādus mirkļus sabojāt ar it kā sīkām, bet tajā pašā laikā traucējošām neērtībām.

Sagādāt neērtības var – valūtas maiņas punktu meklēšana, rindas tajos, piedāvātais valūtas kurss un citas rūpes, ka liedz bezrūpīgi baudīt atvaļinājumu. Turklāt, visu laiku jātur prātā tas, cik liela naudas summa ir jāmaina, lai pietiktu visam ceļojuma laikam. Ikvienam gribas, lai atvaļinājuma laikā neplānotu rūpju būtu pēc iespējas mazāk. Kā no tām izvairīties?

Daudzfunkcionāla karte

Vienkārši ielieciet ceļasomā savu kredītkarti. Ar to varēsiet norēķināties lielākajā daļā pasaules vietu, apejot valūtas maiņas punktus ar līkumu. Ja nepieciešams, ar šo karti varat norēķināties pat tad, ja nav savas naudas, jo kartes kontā ir noteikts naudas limits, kuru varat aizņemties no bankas. Ērta norēķinu iespēja nav vienīgā kredītkartes priekšrocība. Tā būs noderīga arī tad, ja vēlēsieties rezervēt numuru viesnīcā vai iznomāt automašīnu. Tie ir pakalpojumi, kurus pasūtot, parasti tiek pieprasīta drošības nauda.

Arī  apdrošināšana

Kredītkaršu turētājs var iegādāties arī ceļojumu apdrošināšanu, kuras nosacījumi ir atkarīgi no kredītkartes veida. Saskaņā ar SEB bankas datiem, ik gadu palīdzību saņem vairāki simti klientu, kam bija SEB bankas ceļojuma apdrošināšana un kas bija saskārušies ar kādām neparedzētajām situācijām ārzemēs. Turklāt apdrošināts tiek ne tikai pats kredītkartes turētājs, bet arī viņa bērns līdz 7 gadu vecumam, ar kuru kopā viņš ceļo.

Visbiežāk izmantoto SEB bankas karšu – MasterCard – turētājiem var tikt kompensēti izdevumi līdz 70 tūkstošiem eiro par medicīnas pakalpojumiem, kā arī par slimas vai cietušas personas pārvešanu vai rehabilitāciju. Noteikto kredītkaršu lietotājiem ceļojumu apdrošināšana garantē arī palīdzību un kompensāciju pazaudētu ceļasomu vai atlikta lidojuma gadījumā.

Ja ceļojumā notiek nelaime

 • Ir lietderīgi atsvaidzināt atmiņā būtiskākos ceļojuma apdrošināšanas noteikumus ārzemēs, lai jūs zinātu, kur vērsties un ko darīt gadījumā, ja tas nepieciešams.
 • Ja radušies nelieli finansiāli zaudējumi vai ārstniecības iestādē ir jāvēršas neliela savainojuma dēļ, klientam pašam ir jāsedz izdevumi, kuri pēc tam, iesniedzot maksājuma dokumentus, tiks kompensēti.
 • Ja rodas lielāki finansiāli zaudējumi vai ārstniecības iestādē jāvēršas smagu veselības traucējumu dēļ, nekavējoties jāsazinās ar apdrošināšanas sabiedrību. Tās pārstāvji kopā ar kompetentiem konsultantiem un mediķiem apspriedīs ārstēšanas izdevumus un atlīdzības procesu. Attiecīgie speciālisti ieteiks, kā pēc iespējas ātrāk atgūt pazaudētās ceļasomas un norādīs, kur vērsties, ja ceļojuma laikā iestājies apdrošināšanas gadījums.

Jānis Meistars,
žurnālists

Mastercard Gold bankas karte

Mastercard Gold bankas karte

Nauda bankas kartē - drošāk un ērtāk

Ar karti Jūsu nauda ir ērti pieejama tikai Jums. Pat, ja gadās karti pazaudēt, Jūsu nauda paliek Jūsu kontā.


 • MasterCard Classic kredītkarte

  MasterCard Classic kredītkarte

  Starptautiski atzīta un droša MasterCard Classic kredītkarte sniegs Jums iespēju gan norēķināties par pirkumiem Latvijā un ārzemēs, gan izmantot kādu no diviem kredītu veidiem – bezprocentu kredītlimitu 100% apmērā no Jūsu algas vai kredītlīniju, kas nodrošina papildu līdzekļus 200% apmērā no Jūsu algas.

  Lasīt vairāk

 • Bezkontakta MasterCard Classic kredītkarte

  Bezkontakta MasterCard Classic kredītkarte

  Bezkontakta MasterCard Classic kredītkartei ir īpaša funkcionalitāte, kas ļauj par maziem pirkumiem līdz 10 EUR Baltijas valstīs, citviet Eiropā līdz 14 EUR norēķināties bez PIN koda ievadīšanas.

  Lasīt vairāk

Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.