Switch to mobile version. Augšup

Bankas kartes - 30.12.2019
brīvlaiks | ekonomija | ceļotājiem

Kā izdevīgāk ceļot svētku brīvdienu laikā

Kā izdevīgāk ceļot svētku brīvdienu laikā Foto:Laurentiu Morariu, Unsplash

Lai gan varētu šķist, ka rudens un ziemas ceļojumi ir ievērojami izdevīgāki nekā tūrisma sezonas viducī, jāņem vērā vairāki būtiski apstākļi, kas var krietni paaugstināt izmaksas. Esmu apkopojis svarīgākos ieteikumus ceļotājiem, kuri plāno doties ceļā svētku brīvdienās vai skolēnu brīvlaikā.

Ceļojumi  vēsajos gadalaikos tiešām biežāk ir izdevīgāki par tādu pašu braucienu tūrisma sezonas pašā plaukumā. Tomēr jāņem vērā vairāki nozīmīgi izņēmumi – skolēnu brīvlaiks, Ziemassvētki un Jaunais gads, kad daudzi dodas apraudzīt radiniekus un draugus vai vienkārši baudīt svētku noskaņojumu citā vidē, tāpēc pieaug pieprasījums pēc aviobiļetēm un viesnīcām, kas sadārdzina ceļojuma izmaksas.

Ja tomēr plānojat ceļot gada nogales svētkos un skolēnu brīvlaikā, rēķinieties ar to, ka nāksies samierināties ar augstākām izmaksām, pārpildītām lidostām, tūristu pūļiem un citām iespējamām neērtībām gan ceļā, gan galamērķī. Protams, tās var mazināt, izvēloties eksotiskāku galamērķi un dodoties uz Taizemi, Vjetnamu, Kambodžu, kā arī  uz citām austrumu valstīm, kur Ziemassvētkus nesvin. Jārēķinās gan ar to, ka arī šajās valstīs būs manāms tūristu pieplūdums no Eiropas.

Kā atrast lētākas aviobiļetes

Lidojumu cenas svētku dienās, nenoliedzami, ir augstākas nekā parasti. Tomēr ir vairāki veidi, kā ietaupīt, piemēram, rezervējot aviobiļetes pēc iespējas agrāk un salīdzinot dažādus piedāvājumus.

Izvēloties aviobiļetes, uzreiz norādiet ceļotāju skaitu. Tā jūs izvairīsieties no neprecīziem piedāvājumiem, piemēram, ja biļetes cena  būs norādīta tikai par vienu pasažieri. Laikus iegādāta aviobiļete ļaus jums iepriekš plānot ceļojumu, tādējādi ietaupot  naudas līdzekļus citām izmaksu pozīcijām un samazinot ceļojuma kopējo budžetu.

Ziemai raksturīgie laikapstākļi nereti aizkavē lidojumus. Tāpēc, ja mēģināt saskaņot lēto aviokompāniju lidojumus pašu spēkiem, īpašu uzmanību pievērsiet laikam starp reisiem. Lētās aviokompānijas nodrošina tikai lidojumu un neatbild par jūsu nokļūšanu izvēlētajā galapunktā, tāpēc, ja nokavēsiet  nākamo reisu, jums būs  vēlreiz jāiegādājas aviobiļetes turpmākajam ceļam.

Lidojumu riski
Tradicionālās aviokompānijas nokavētu savienoto reisu gadījumā nodrošinās nākamo lidojumu, tomēr svētku laikā vietu pieejamība būs ievērojami ierobežota, tāpēc var nākties izmantot papildu reisus vai ilgāk uzkavēties lidostā.

Turklāt jāņem vērā, ka bagāžas izmaksu, lidojumu pieejamības un darbinieku streiku dēļ lētās aviokompānijas nereti var izrādīties pat dārgākas par tradicionālajām.
Ceļojot tikai ar rokas bagāžu,  jūs izvairīsieties no maksas  par nododamo bagāžu, kā arī novērsīsiet tās pazaudēšanas iespēju, kā  tas dažkārt  atgadās, ja ceļotāju skaits lidostās ir lielāks. Par izdevīgāku lidojumu iegādi vairāk varat uzzināt mūsu rakstā “Lēti lidojumi: vērtīgi padomi ceļojumiem”.

Kā nepārmaksāt par naktsmītnēm

Naktsmītņu izvēli galvenokārt nosaka ceļojuma plāns un jūsu vajadzības. Rezervējot viesnīcu vai apartamentus pēdējā brīdī, var gadīties, ka labākās  apmešanās vietas būs jau rezervētas un nāksies izvērtēt mazāk pieprasītas, piemēram, ar zemāku komforta līmeni vai ārpus pilsētas centra, nostāk no galvenajiem tūrisma objektiem. Papildus izvērtējiet transporta iespējas un izmaksas – dažkārt ir izdevīgāk maksāt vairāk par viesnīcu tuvāk centram, nevis tērēt laiku un naudu par transportu līdz  naktsmītnei attālākā pilsētas rajonā.

Digitālā krājkase

Ar SEB lietotni saviem mērķiem sakrājiet ērti un automātiski.

Naktsmītņu cenas krietni var ietekmēt  galamērķī notiekošie pasākumi, piemēram, koncerti, sporta notikumi u.c. To lieliski apliecina arī Rīgas viesnīcu cenu pieaugums brīžos, kad pilsētā viesojas pasaulslaveni mūziķi. Tāpēc ir ļoti svarīgi izvērtēt ne tikai aviobiļešu, bet arī  viesnīcu cenas, lai aplēstu galamērķī paredzamos izdevumus. Viesnīcu un apartamentu cenas varat ātri pārbaudīt Booking.com vai viesnīcu cenu salīdzināšanas portālā HotelsCombined.com.

Virtuve, kad veikali ir ciet

Apartamenti ar virtuvi būs pareizā izvēle tiem, kuri paši vēlas gatavot maltītes un ietaupīt gan laiku, gan naudu. Īpaši nozīmīga šī iespēja ir Ziemassvētkos, kad daudzi restorāni un veikali var būt slēgti. Jāņem vērā, ka dažādās valstīs ir atšķirīgas tradīcijas.

Ja jums ceļojuma laikā ir svarīgi labi izgulēties, izvairieties no hosteļiem un budžeta viesnīcām. Svētku laikā tajās apmetas lielākas un mazākas jauniešu grupas, kurām tīk ilgi ballēties un trokšņot.

Kad sākt plānot ceļojumu

Ceļojumi skolēnu brīvlaikā jāplāno laikus – vismaz  pusgadu iepriekš, jo labākās naktsmājas un lidojumus izķer ātri. Daudzas ģimenes izvēlas tūrisma operatoru piedāvājumus, kuri iekļauj lidojumu, viesnīcu un transfēru. Lai arī sākotnēji izmaksas šķiet lielākas, tomēr pašu spēkiem plānots līdzīgs ceļojums var izrādīties vienlīdz dārgs vai pat dārgāks. To nosaka ceļotāju skaits, savienoto lidojumu iespējas, nepieciešamība nodot bagāžu un, protams, ceļojuma mērķis – laiska atpūta  kūrorta viesnīcā vai aktīva un izzinoša atpūta.

Ceļotāji, kuri paši plāno budžeta ceļojumus, nereti izvēlas tiešos lidojumus no Kauņas vai Viļņas ar Ryanair un Wizzair. 2019. gadā skolēnu rudens brīvdienas Latvijā un Lietuvā ir atšķirīgos laikos, līdz ar to arī lidojumu pieejamība no Lietuvas gan ar lētajām aviokompānijām, gan ar čarteru lidojumiem ir augstāka.

Iesakām pārbaudīt, vai  ceļojuma laiks nesakrīt ar skolēnu brīvdienām arī ceļojuma galamērķī. Šādās reizēs viesnīcās bieži vien ir vairāk jauniešu un skolēnu grupu. Mierīgākai atpūtai varat izvēlēties viesnīcas pieaugušajiem.

Melnās piektdienas piedāvājumi

Laikā pirms Ziemassvētkiem ir daudz un dažādu īpašo piedāvājumu par izdevīgām cenām. Izņēmums nav arī aviosabiedrības. 2019. gadā Melnās piektdienas piedāvājumi gaidāmi 29. novembrī.

Lai gan Ziemassvētku svinēšanas un Jaunā gada sagaidīšanas piedāvājumi, visticamāk, jau būs izķerti, vienmēr var paveikties. Tāpēc turiet acis vaļā un laikus plānojiet finanses, lai veiksmes brīdī varētu izmantot  iespēju. Arī Latvijā arvien vairāk tūrisma aģentūru izmanto šo iepirkšanās tradīciju un piedāvā īpaši izdevīgas cenas.

Izmaksu samazināšana galamērķī

Svētku laikā daudzās pilsētās notiek bezmaksas pasākumi, kas ir pieejami ikvienam interesentam. Par tiem visērtāk var uzzināt vietējos tūrisma informācijas centros.

Daudzas pilsētas piedāvā iegādāties tūristu karti (city pass). Tā var lieti noderēt, ja plānojat uzkavēties galamērķī ilgāk par vienu dienu. Tūristu karte ļauj samazināt izdevumus par transportu un muzeju ieejas  biļetēm, izvairīties no rindām populāros apskates objektos  vai pat apmeklēt tos bez maksas, kā arī piedāvā virkni citu priekšrocību.

Jautājiet vietējiem

Nekautrējieties pajautāt vietējiem iedzīvotājiem par viņu iecienītajiem restorāniem un kafejnīcām. Tas palīdzēs labāk iepazīt galamērķi un nepārmaksāt tūristu vidē populāros restorānos.

Ne tik sen Google Maps mobilajās aplikācijās ir pavērusies iespēja rezervēt taksometru. Šis pakalpojums ir pieejams pilsētās, kur ir taksometru servisiBolt, Uber un citi. Aplikācija palīdzēs  jums ātri novērtēt, cik ilgs būs brauciens, kādas būs izmaksas un kad taksometrs būs klāt. Bieži vien pirmajam braucienam uzņēmumi piemēro atlaides, ko noteikti der izmantot.

Edgars Koroņevskis,
ceļotājs

 • Personīgās finanses - 23.12.2018

  Lēti lidojumi: vērtīgi padomi ceļojumiem

  Ceļojuma plānošanā aviobiļešu iegāde bieži vien ir pirmais solis – nākas pieņemt lēmumu, kurā brīdī sarūpēt biļetes. Katrs pats var izvērtēt, vai ķert lētākus lidojumus vai iepriekš izplānot iespējamos galamērķus un gaidīt izdevīgu piedāvājumu.

  Lasīt vairāk

 • Personīgās finanses - 06.01.2019

  Lētas aviobiļetes var arī sadārdzināt ceļojumu

  Lētas aviobiļetes var arī sadārdzināt ceļojumu

  Lēto aviobiļešu piedāvājumi mēdz būt ārkārtīgi vilinoši, tomēr pirms to iegādes der izvērtēt iespējamās papildu izmaksas. Kopējos ceļojuma izdevumus nenosaka tikai aviobiļešu cenas.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.