Switch to mobile version. Augšup

Bankas kartes - 20.09.2016
Maksājumu kartes | norēķini | bezkontakta

Pirkumi līdz 50 eiro – bez PIN koda

Pirkumi līdz 50 eiro – bez PIN koda

Bezkontakta maksājumu kartes no tradicionālajām atšķir iespēja ātri un ērti norēķināties par nelieliem pirkumiem, neievietojot karti terminālā un neievadot PIN kodu. Tiek prognozēts, ka līdz 2020. gadam lielākā daļa karšu būs ar bezkontakta funkciju.

Esam apkopojuši svarīgāko par bezkontakta kartēm:

1. Kas ir bezkontakta kartes?
Tā ir parasta maksājumu karte, kas ļauj par nelieliem pirkumiem (vērtībā līdz 50 eiro) norēķināties, neievietojot karti POS terminālā un neievadot PIN kodu. Karte ir tikai jāpietuvina terminālam.

2. Vai pirkumiem virs 50 eiro nepieciešama cita karte?
Nē, bet, lai apmaksātu lielākus pirkumus, būs jāievada PIN kods. Drošības nolūkos arī pirmais maksājums ar jauno karti būs jāapstiprina ar PIN kodu.

3. Kā saprast, vai kartei ir bezkontakta funkcija?
Bezkontakta funkcija ir kartēm, uz kurām redzams bezkontakta simbols. Šis pats simbols norādīts arī uz durvīm un termināliem bezkontakta tirdzniecības vietās.

4. Vai, man ejot garām terminālam, tas var netīšām noņemt naudu?
Nē, termināls nevar noņemt naudu netīšām. Tirgotājam vispirms ir jāapstiprina pirkuma apmaksa, un tad Jums pašam jāpietuvina karte terminālam (1-2 cm).

5. Vai ar bezkontakta karti var netīšām samaksāt par pirkumu dubultā?
Nē! Termināls var fiksēt tikai vienu apmaksu vienā reizē. Tas nozīmē, ka nauda tiks noņemta tikai vienreiz un no vienas kartes, pat ja Jūs pietuvināsiet terminālam visu maku, kurā ir vairākas bezkontakta kartes.

6. Kas notiek, ja bezkontakta karte tiek nozagta vai pazaudēta?
Tāpat kā jebkuras citas kartes nozaudēšanas gadījumā – nekavējoties jāsazinās ar savu banku un karte jābloķē. Bloķēt karti var arī SEB mobilajā aplikācijā.  

7. Vai bezkontakta kartes ir drošas?
Bezkontakta kartēs, tāpat kā visās parējās, piemēroti augstākās drošības standarti. Turklāt, ik pa laikam POS termināls pieprasīs ievadīt PIN kodu, lai pārliecinātos, ka karti izmanto tās īpašnieks. Atcerieties – nauda kartē vienmēr ir lielākā drošībā nekā makā. 

Papildu drošībai SEB bankā noteikts 50 EUR kopējais bezkontakta maksājumu limits, pēc kura sasniegšanas tiks prasīts ievadīt PIN kodu. Šo limitu 5-50 EUR ietvaros Jūs varat mainīt internetbankā,  vai jebkurā SEB filiālē.

8. Vai vecās banku kartes ir jānomaina pret jaunām?
Ja vēlaties, Jums ir iespēja nomainīt esošo karti un turpmāk maksāt par pirkumiem ātrāk. Jau pavisam drīz bezkontakta funkcija būs gandrīz visām kartēm. Bet, ja vēlaties izmantot bezkontakta norēķinu priekšrocības jau tagad, pieteikties jaunajai kartei var SEB internetbankā.

Jānis Meistars,
pēc Latvijas komercbanku asociācijas materiāliem

Diplomdarba aizstāvēšana? Kad katra sekunde ir svarīga

Diplomdarba druka? Kad katra sekunde ir svarīga

Komplektā izdevīgāk

Karte, konts un pārskaitījumi – komplektā viss nepieciešamais ikdienas finansēm par vienu, zemāku maksu.

 
 • Mastercard norēķinu karte

  Mastercard norēķinu karte

  Ar bezkontakta karti samaksāt par pirkumiem var ātri un vienkārši – tikai pietuvinot to maksājumu terminālam. Pirkumus līdz 50 EUR iespējams apmaksāt, neievadot PIN kodu. Bezkontakta karti Jūs varat izmantot darījumiem bankomātos, kā arī pirkumiem internetā.

  Lasīt vairāk

 • Mastercard Standard kredītkarte

  Mastercard Standard kredītkarte

  Ar bezkontakta karti samaksāt par pirkumiem var ātri un vienkārši – tikai pietuvinot to maksājumu terminālam. Pirkumus līdz 50 EUR iespējams apmaksāt, neievadot PIN kodu. Bezkontakta karti Jūs varat izmantot darījumiem bankomātos, kā arī pirkumiem internētā.

  Lasīt vairāk

Citi raksti par bezkontakta kartēm

 • Bizness - 21.04.2017

  Ātrāki norēķini gan pircējam, gan tirgotājam

  Ātrāki norēķini gan pircējam, gan tirgotājam

  Ikvienam ir pazīstama vilšanās sajūta, kas rodas, kad redzi pie veikala kases uzrakstu “Kartes nepieņemam!”, bet skaidras naudas makā nav. Bieži vien šādā situācijā pircējs pat atstāj preci uz letes un aiziet uz citu veikalu. Maksājumu karšu lasītājs ļauj nezaudēt potenciālos klientus.

  Lasīt vairāk

 • Bankas kartes - 10.08.2016

  Bezkontakta kartes jau drīz kļūs par ikdienu

  Bezkontakta kartes jau drīz kļūs par ikdienu

  Latvijā bezkontakta kartes pieejamas trīs gadus, un pagaidām saviem klientiem tās piedāvā tikai SEB banka, taču tuvāko gadu laikā situācija varētu strauji mainīties.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.