Switch to mobile version. Augšup

Infotelpa

Auto

 • Benzīns, dīzelis vai elektroauto – kurš ir izdevīgāks?

  Benzīns, dīzelis vai elektroauto – kurš ir izdevīgāks?

  Izdarīt izvēli par labu elektromobilim daudzus joprojām kavē priekšstats, ka ar benzīna vai dīzeļdzinēju darbināmie spēkrati ir nesalīdzināmi lētāki. Taču, kā mainās auto patiesās ikmēneša izmaksas, ja ņem vērā pilnīgi visus ar spēkratu saistītos tēriņus? Šajā rakstā salīdzināsim 2020. gada pārdotākos vieglo pasažieru auto modeļus.

  Lasīt vairāk

 • Mīti par elektromobiļiem: trūcīga izvēle un sarežģīta pārdošana

  Mīti par elektromobiļiem: trūcīga izvēle un sarežģīta pārdošana

  Izšķirties par labu elektromobiļa iegādei cilvēkus nereti kavē mīti, kuri jau sākotnēji bijuši aplami, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību tiek kliedēti. Daži no tiem – elektroauto būs neiespējami pārdot, turklāt šo automašīnu modeļu piedāvājums ir arī trūcīgs. Diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” eksperti meklēja atbildi uz šiem apgalvojumiem.

  Lasīt vairāk

 • Mīti par elektromobiļiem: tos iecienījuši zagļi un var saspert zibens

  Mīti par elektromobiļiem: tos iecienījuši zagļi un var saspert zibens

  Izšķirties par labu elektromobiļa iegādei cilvēkus nereti kavē mīti, kuri jau sākotnēji bijuši aplami, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību tiek kliedēti. Daži no tiem: elektroauto ir iecienījuši garnadži; negaisa laikā tos ir bīstami uzlādēt. Diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” eksperti meklēja atbildi uz šiem apgalvojumiem.

  Lasīt vairāk

 • Mīti par elektromobiļiem: mikrorajonos tiem nav vietas

  Mīti par elektromobiļiem: mikrorajonos tiem nav vietas

  Izšķirties par labu elektromobiļa iegādei cilvēkus nereti kavē mīti, kuri jau sākotnēji ir bijuši aplami, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību tiek kliedēti. Viens no tiem – ar elektromobili Rīgas mikrorajonos nav ko darīt. Diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” eksperti meklēja atbildi uz šo apgalvojumu.

  Lasīt vairāk

 • Mīti par elektromobiļiem: parastās automašīnas ir daudz lētākas

  Mīti par elektromobiļiem: parastās automašīnas ir daudz lētākas

  Izšķirties par labu elektromobiļa iegādei cilvēkus nereti kavē mīti, kuri jau sākotnēji bijuši aplami, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību tiek kliedēti. Viens no tiem – iegādāties un uzturēt elektroauto ir daudz dārgāk nekā tradicionālo spēkratu. Diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” eksperti meklēja atbildi uz šo apgalvojumu.

  Lasīt vairāk

 • Brīvdienas pie elektromobiļa stūres – atziņas, divkauja un pārsteigumi

  Brīvdienas pie elektromobiļa stūres – atziņas, divkauja un pārsteigumi

  Klusums, praktiskums Rīgas centrā, iespēja dzīvot dabai draudzīgāk, kā arī krustojumos atstāt lielo motoru spēkratus tālu sev nopakaļ. Šī ir daļa no elektromobiļu trumpjiem, kurus uzskaita pie Hyundai Kona stūres nedēļas nogali pavadījušais Intars Vizbulis.

  Lasīt vairāk

 • Latvijas auto tirgū dominē krosoveri, neliela jubileja elektromobiļiem

  Latvijas auto tirgū dominē krosoveri, neliela jubileja elektromobiļiem

  Joprojām sevišķi iecienīta vietējo autobraucēju izvēle ir krosoveri, kas plaši pulcējas pirktāko jauno automobiļu topos. Taču uz jau krietni nodeldētā lietoto automobiļu tirgus fona patīkami pārsteidz elektromobiļi, kas šogad piedzīvojuši nelielu jubileju. Diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” par Latvijas tirgus aktuālajām tendencēm stāsta auto žurnālists un eksperts Normunds Avotiņš.

  Lasīt vairāk

 • Mīti par elektromobiļiem: palikšu pusceļā ar tukšu bateriju

  Mīti par elektromobiļiem: palikšu pusceļā ar tukšu bateriju

  Izšķirties par labu elektromobiļa iegādei cilvēkus nereti kavē mīti, kuri jau sākotnēji ir bijuši aplami, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību tiek arī kliedēti. Viens no tiem – elektroauto Latvijā nav kur uzlādēt, tāpēc braucējs var palikt pusceļā ar tukšu bateriju. Diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” eksperti meklēja atbildi uz šo apgalvojumu.

  Lasīt vairāk

 • Jeļena Gavrilova: Laiks, kad “maksimāli zemāko pirmo iemaksu, lūdzu” izskan reti

  Jeļena Gavrilova: Laiks, kad “maksimāli zemāko pirmo iemaksu, lūdzu” izskan reti

  Jau pašā pārdomu sākumā zinu, ka virsrakstā minētā apgalvojuma apstrīdēt gribētāju netrūks, bet dati un informācija, ko saņemam no klientiem, ir nepielūdzami. Šī gada pirmā puse virknē biznesa jomu tiek raksturota ar dažādiem epitetiem, savukārt plaši lietoto jēdzienu “amerikāņu kalniņi” trajektoriju brīžiem ir bijis ļoti grūti noteikt arī līzinga jomā.

  Lasīt vairāk

 • Video: Latvijā aktuālāko auto modeļu apskats

  Video: Latvijā aktuālāko auto modeļu apskats

  Atrast savām vajadzībām piemērotāko spēkratu plašajā automobiļu piedāvājumā nav vienkāršs uzdevums. Tāpēc sadarbībā ar auto ekspertu Normundu Avotiņu sagatavojām īsus video apskatus par Latvijā šobrīd aktuālākajiem modeļiem dažādās klasēs.

  Lasīt vairāk

 • Baltijas valstu autoparks – Latvija joprojām iepaliek no kaimiņiem

  Baltijas valstu autoparks – Latvija joprojām iepaliek no kaimiņiem

  Lai gan Latvijas jaunu vieglo automobiļu tirgus 2019. gadā  ir uzrādījis stabilu izaugsmi, tas joprojām ir krietni zemāks par 2007. gada līmeni, kuru Igaunija sasniegs tuvākajā laikā, bet Lietuva  ir pārsniegusi jau pirms vairākiem gadiem.

  Lasīt vairāk

 • Drošas ziemas braukšanas pamatprincipi autovadītājiem

  Drošas ziemas braukšanas pamatprincipi autovadītājiem

  Ziema ir laiks, kas autovadītājiem nozīmē paaugstinātu braukšanas risku, un auto vadīšana tajā tiek dēvēta par ziemas braukšanu.

  Lasīt vairāk

 • Vai ir vērts piemaksāt par ilgāku auto garantiju

  Vai ir vērts piemaksāt par ilgāku auto garantiju

  Mūsdienu auto dīleri nereti standarta 3 gadu garantijas vietā piedāvā par papildu maksu iegūt 5 vai pat 7 gadu ilgu garantiju. Šādu iespēju ir vērts apsvērt tikai tad, ja tiešām grasāties tik ilgi ar iegādāto auto braukt.

  Lasīt vairāk

 • Kad ir īstais brīdis pārdot savu auto?

  Kad ir īstais brīdis pārdot savu auto?

  Ikviens, kurš reiz nopircis jaunu automašīnu, agrāk vai vēlāk saskaras arī ar nepieciešamību to pārdot. Kā nenokavēt īsto pārdošanas brīdi un iegūt par savu auto maksimālo iespējamo summu, pirms tā vērtība sākusi strauji slīdēt lejā?

  Lasīt vairāk

 • Vai Rīgā var iztikt bez auto

  Vai Rīgā var iztikt bez auto

  Populārākā alternatīva personīgajai automašīnai ir sabiedriskais transports, taču tam arī savas ēnas puses – nepārdomāti maršruti un kursēšanas grafiki, reizēm arī sociālais aspekts. Lai gan pagaidām dzelzceļš nespēj pilnvērtīgi konkurēt ar auto, transporta koncepcija līdz 2030. gadam paredz situāciju mainīt.

  Lasīt vairāk

 • Kādos gadījumos auto iegādei izdevīgāks ir kredīts, nevis līzings?

  Kādos gadījumos auto iegādei izdevīgāks ir kredīts, nevis līzings?

  Līzings ir populārākais jaunu un mazlietotu auto iegādes finansējuma veids, taču ne visos gadījumos tas ir pieejams. Nereti labākais risinājums var būt Auto kredīts – patēriņa kredīts, kas īpaši pielāgots auto iegādei.

  Lasīt vairāk

 • Kā izvēlēties izdevīgāko līzingu

  Kā izvēlēties izdevīgāko līzingu

  Līzings uzņēmējdarbības attīstībai, mājsaimniecībai vai personiskās mobilitātes atrisināšanai var dot spēcīgu grūdienu, taču ir svarīgi izdarīt gudras izvēles. Šoreiz par to, kā izvēlēties piemērotāko līzinga pakalpojumu.

  Lasīt vairāk

 • Igauņi kā paraugs auto pirkšanā. Kāpēc?

  Igauņi kā paraugs auto pirkšanā. Kāpēc?

  Aptauja liecina, ka divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju tuvāko divu gadu laikā plāno iegādāties auto. Ja Igaunijā lielākā daļa pircēju izvēlas jaunus automobiļus, bet Lietuvā – lietotus, toties iespaidīgākus zīmolus, tad Latvijā ir vērojamas abas tendences. Tomēr arī mūsu domāšana pamazām virzās uz igauņu pusi.

  Lasīt vairāk

 • Kādus auto izvēlas Latvijā?

  Kādus auto izvēlas Latvijā?

  Teju katrs vēlas automašīnu atbilstoši savām vajadzībām un finanšu iespējām. Bet kādai tai jābūt? Kam pievērst uzmanību un kā izvēlēties savu sapņu auto? Šie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem būs nepieciešams rast atbildes, izvēloties auto.

  Lasīt vairāk

 • Vai auto ar dīzeļdzinējiem drīzumā izzudīs no ceļiem?

  Vai auto ar dīzeļdzinējiem drīzumā izzudīs no ceļiem?

  Medijos izskanējušo ziņu iespaidā daudzi cilvēki uztraucas par savu dīzeļdzinēju automobiļu nākotni – vai  nevar notikt tā, ka kādā jaukā dienā tiem aizliegs atrasties uz ceļa?

  Lasīt vairāk

 • Ideāls automobiļa aprīkojums ziemas sezonā

  Ideāls automobiļa aprīkojums ziemas sezonā

  Lai arī šogad pirmais sniegs pienācis mazliet agrāk nekā ierasts, vēl ir laiks parūpēties, lai jūsu automašīna būtu gatava aukstākiem laikapstākļiem.

  Lasīt vairāk

 • 5 iemesli mainīt veco auto pret jaunu

  5 iemesli mainīt veco auto pret jaunu

  Esošās automašīnas nomaiņai pret jaunu var būt finansiāli, praktiski un arī emocionāli iemesli, jo vieglais automobilis Latvijā nereti ir ne vien parasts pārvietošanās līdzeklis, bet arī emociju pirkums un statusa prece.

  Lasīt vairāk

 • Seši “nedrīkst” blakussēdētājam

  Seši “nedrīkst” blakussēdētājam

  Bez šofera iemaņām, ceļu satiksmes noteikumiem, automašīnas stāvokļa, laikapstākļiem un citiem faktoriem, satiksmes drošībā svarīgs ir arī blakussēdētājs, kurš var ne tikai palīdzēt vadītājam, bet arī traucēt viņam.

  Lasīt vairāk

 • Kā sagatavoties ceļojumam ar auto

  Kā sagatavoties ceļojumam ar auto

  Ceļošana ar automobili sniedz brīvības izjūtu un paver iespēju mainīt plānus tikpat spēji, kā tie iešaujas prātā. Taču, lai ceļā pārsvarā būtu patīkami pārsteigumi, labāk ir sagatavoties. Lūk, daži padomi, kas aiztaupīs pārpratumus un palīdzēs aprēķināt izdevumus.

  Lasīt vairāk

 

Kredīts ar fiksēto procentu likmi auto iegādei

Piedāvājam patēriņa kredītu ar 10% likmi transportlīdzekļa iegādei (vieglais automobilis, motocikls, tricikls, kvadricikls vai mopēds). Lai saglabātu 10% likmi, 2 mēnešu laikā no patēriņa kredīta saņemšanas brīža transportlīdzeklim jābūt reģistrētam Ceļu satiksmes drošības direkcijā uz Jūsu vārda.

Aizņemieties apdomīgi, izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt. Ikmēneša maksājums ir 84.99 EUR, pieņemot, ka kredīta summa ir 4000 EUR, kreditēšanas līguma darbības termiņš ir 5 gadi, fiksēta procentu likme 10%, komisijas maksa par kredīta noformēšanu 80 EUR. Gada procentu likme ir 11.5%. Kopējā summa, kas jāmaksā, ir 5179.28 EUR. Minētajam piemēram ir tikai informatīva nozīme, un katra klienta situācija tiek izvērtēta individuāli.

Kontakti


 

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

 • Procentu likme tiek noteikta individuāli
 • Pirmā iemaksa – sākot no 10 %
 • Līzinga termiņš – līdz 5 gadiem
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.