Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 12.04.2016
bērni | uzkrājums

Pieredze: kāpēc veidot uzkrājumu bērnam

Pieredze: kāpēc veidot uzkrājumu bērnam

Tie, kam ir bērni, var parūpēties, lai brīdī, kad jaunieši uzsāks patstāvīgu dzīvi, gan paši, gan ģimene kopumā justos finansiālā komfortā. Bērni, kuriem vecāki veidojuši uzkrājumu, var izlietot to saviem pirmajiem lielajiem dzīves izaicinājumiem – naudas jautājums nebūs tas, kas bremzēs sapņu piepildīšanu.

Ginta Virziņa veido uzkrājumus visiem trim bērniem. Viņa apzinās – tā kā nākotnē salīdzinoši neilgā laikā cits pēc cita bērni uzsāks studijas, ģimenei tie būs nopietni papildu izdevumi. “Raugoties uz ļoti mainīgajiem un nestabilajiem apstākļiem, kādi šobrīd ir gan finanšu jomā, gan arī nodarbinātībā, gribētos, lai būtu kāds atspēriens vai sākuma kapitāls nākamajam studentam – varbūt tas noderēs studiju maksai, varbūt kādas savas idejas realizācijai,” savu lēmumu pamato Ginta.

Pārbaudiet sākumā ar vienu bērnu

Uzkrājumu bērnam var palīdzēt veidot visa ģimene. Gintas gadījumā viņa veic iemaksas kopā ar vīru. “Sākām ar summu, kas nešķita apgrūtinājums, un pirmajā gadā veidojām uzkrājumu tikai vecākajam dēlam, lai pamēģinātu, kā mēs to izjūtam ikdienas izdevumos,” stāsta Ginta. Kad ģimene secinājusi, ka uzkrājumam atvēlētā summa ģimenes budžetā jūtamu robu neatstāj, sākuši veidot uzkrājumus arī abiem jaunākajiem bērniem – 11 gadus vecajai meitai un deviņgadīgajam dēlam.

Papildu drošības spilvens

Ginta izvēlējusies dzīvības apdrošināšanu ar uzkrājumu bērna nākotnei. Tieši apdrošināšanas iespēja pamudinājusi ģimeni pirmo reizi pieņemt lēmumu par uzkrājuma veidošanu, proti, apdrošināšana ir papildu vērtība, kas kalpo kā drošības spilvens neparedzamās situācijās. “Ja vienmēr apdrošināmies, braucot ceļojumā kaut vai tikai uz kaimiņvalstīm Igauniju vai Lietuvu, tad ikdienā tam ir vēl lielāka nozīme – bērni ir aktīvi, sportiski, daudz brīvā laika pavada uz riteņiem, skrituļdēļiem,” Ginta secina. Viņa atklāj, ka vienreiz šo drošības spilvenu nācies arī izmantot, jo vecākais dēls skeitparkā salauzis roku.

Lai nebūtu šķēršļu idejām

Ginta novērojusi – lielākā daļa viņas draugu un radu veido uzkrājumus saviem bērniem, un ar smaidu atzīst, ka viņi bijuši vieni no pēdējiem draugu lokā, kas pieņēmuši lēmumu to darīt. Viens no galvenajiem mērķiem vecākiem parasti ir nākotnes studiju maksas segšana, taču mērķi var būt ļoti dažādi. Piemēram, savs bizness. “Mūsu bērni attīstās daudz straujāk nekā mēs – 18 gados viņi virmos idejās, un šī nauda varēs kalpot par starta kapitālu to realizēšanai. Nauda nedrīkst būt šķērslis, lai īstenotu savu potenciālu,” uzskata Ginta.

Noderīgi

 • Izvēloties apdrošināšanu ar uzkrājumu bērna nākotnei, uzkrājums jāpapildina ar summu, kas nav mazāka par 25 eiro, taču papildināšanas biežumu varat noteikt pats – reizi mēnesī, ceturksnī, pusgadā vai gadā.
 • Jūs varat veidot uzkrājumu ar garantēto ienesīgumu, kam būs fiksēta procentu likme, vai arī izvēlēties ieguldīt fondos – tad peļņa būs atkarīga no fondu darbības rezultātiem un izvēlētās riska pakāpes.
 • Ja līgums ir noslēgts vismaz uz pieciem gadiem, tad par iemaksām, kas nepārsniedz 10% no jūsu bruto darba algas (algas uz papīra) gadā, jūs varat saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus 23% apmērā.

Linda Ezerkalna,
žurnāliste

Komplekts skolēniem

Lai mācītos pacietību, vajag laiku. Lai mācītos naudu – kontu.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.