Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 11.08.2020
apdrošināšana | dzīvības apdrošināšana

Finanšu drošības tīkls dažādiem dzīves scenārijiem

Finanšu drošības tīkls dažādiem dzīves scenārijiem

Bieži vien dzīvības apdrošināšanas iegāde tiek veikta pēc dažādiem nozīmīgiem dzīves notikumiem, piemēram, laulībām vai bērna piedzimšanas, taču tie noteikti nav vienīgie gadījumi, kad vērts izsvērt apdrošināšanas nepieciešamību.

Tā kā nav identisku dzīves scenāriju, nav arī vienas universālas atbildes uz jautājumu: “Vai man nepieciešama dzīvības apdrošināšana?”

Ja sniedzat kādam savu finansiālo atbalstu

Meklējot atbildi, ir vērts izsvērt, vai jūsu finansiālais atbalsts kādam ir tik būtisks atspaids, ka iztikšana bez tā būtu liels izaicinājums. Šeit nav runa par bērniem vien, tie var būt arī vecāki, brāļi, māsas vai arī kāds cits, kurš bez Jūsu atbalsta nonāktu finansiālās grūtībās.

Dzīvības apdrošināšanas mērķis ir aizstāt zudušos ienākumus laika posmā, kamēr notiek pielāgošanās jaunajiem dzīves apstākļiem. Iegādājoties dzīvības apdrošināšanu iespējams izvēlēties tādu apdrošinājuma summu, kas būtu līdzvērtīga, piemēram, viena gada ienākumiem, ļaujot nodrošināt, ka finansiālais atbalsts, ko šobrīd sniedzat, turpinātos.

Vienlaikus jāuzsver, ka apdrošināšanas atlīdzības saņēmējs varēs brīvi izvēlēties, ko iesākt ar šo summu. Piemēram, kāds to var izvēlēties tērēt aktuālajiem maksājumiem, segt kādas parādsaistības vai izmantot tālākās izglītības finansēšanai.

Lai kredītsaistības netiktu mantotas

Tāpat dzīvības apdrošināšanas iegādi vērts izsvērt gadījumā, ja jums ir īpašumi, kas iegādāti kredītā. Ja jūsu kredītam ir līdzaizņēmējs, vērts aplēst, vai ar esošajiem ienākumiem līdzaizņēmējs spēs segt parādsaistības, nenonākot finansiāli sarežģītā situācijā. Lai nodrošinātos, ka parādsaistības netiek mantotas, iespējams iegādāties dzīvības apdrošināšanu ar tādu apdrošinājuma summu, kas ļautu pilnībā segt kredītsaistības.

Arī īpašumu mantošanas jautājumu sakārtošana prasa laiku un finanses, un dzīvības apdrošināšanas atlīdzība šādās situācijās var izrādīties noderīga. Tā ļauj ne vien segt pašreizējos izdevumus, bet arī pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Dzīvības apdrošināšana ir nesavtīgs pirkums – tā apliecina jūsu rūpes par saviem tuvākajiem un vienlaikus palīdz nodrošināt sirdsmieru.

Svarīga arī sava finansiālā drošība

Tik pat svarīgas kā rūpes par saviem tuvākajiem, ir rūpes par sevi, tādēļ vērts izvērtēt arī sava maciņa noturību pret dažādiem finansiāliem satricinājumiem. Piemēram, smagas saslimšanas gadījumā var rasties negaidīti, lieli izdevumi, kas saistīti ar medicīnisko aprūpi vai rehabilitāciju. Ne vienmēr visus izdevumus pilnā apmērā sedz valsts sociālās apdrošināšanas sistēma, tādēļ kritiskās saslimšanas apdrošināšanas polise šādos gadījumos var izrādīties noderīgs atbalsts.

Kritiskās saslimšanas apdrošināšanas mērķis ir nodrošināt finansiālo atbalstu sarežģītā laikā, lai saslimušajam būtu iespējams koncentrēties uz savas veselības atgūšanu, nesatraucoties par ienākumiem un tēriņiem. Apdrošināšanas atlīdzība var noderēt, lai veiktu papildu izmeklējumus vai iegūtu vēl kāda speciālista atzinumu jeb tā saukto “otro viedokli”, nepieciešamības gadījumā pielāgotu mājokli vai iegādātos kādas palīgierīces.

Nereti dzirdēts teiciens, ka apdrošināšana nepieciešama vien cilvēkiem brieduma gados. Lai gan, kamēr esam jauni un veseli, daudz nedomājam par nepatīkamām dzīves situācijām, tas ir īstais brīdis, lai nodrošinātu finansiālu aizsardzību nākotnē. Jaunībā apdrošināšana izmaksā lētāk un tā var izrādīties ļoti noderīga, jo, sākot darba gaitas, iekrājumi neplānotām situācijām vēl nav izveidoti.

Lēmumu par apdrošināšanas iegādi ietekmē dažādi apstākļi un to ieteicams pieņemt pēc rūpīgas izvērtēšanas. Lai gan tā nevar tiešā veidā novērst nepatīkamus notikumus, tā var atvieglot pielāgošanās laiku un mazināt risku nokļūt finansiālās grūtībās.

Papildu pārliecība Jūsu ikdienai

Personīgā apdrošināšana var kļūt par būtisku finansiālu atbalstu negaidītās dzīves situācijās Jums un Jūsu ģimenei.

 • Apdrošināšana - 30.09.2019

  Dzīvības apdrošināšanai nekad nav par agru

  Dzīvības apdrošināšanai nekad nav par agru

  Kamēr esam jauni un veseli, mēs daudz nedomājam par neparedzamām dzīves situācijām, tomēr tas ir īstais brīdis, lai sev un savai ģimenei nodrošinātu finansiālu aizsardzību nākotnē.

  Lasīt vairāk

 • Apdrošināšana - 03.07.2020

  Kā apdrošināšana var palīdzēt pasargāt savus tuvākos?

  Kā apdrošināšana var palīdzēt pasargāt savus tuvākos?

  Mūsdienās ģimenēs nereti vairs nevar runāt par vienu apgādnieku, kurš rūpējas par ģimenes budžetu. Ir labi nebūt atkarīgiem no viena ģimenes locekļa ienākumiem, taču vienlaikus tas bieži vien arī nozīmē, ka ikviena pienesums ir no svara. Tādēļ ir svarīgi nodrošināties, lai gadījumā, ja kāds no pelnītājiem uz laiku vai pilnībā zaudētu iespēju strādāt, ģimene nenonāktu finansiāli sarežģītā situācijā.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.