Switch to mobile version. Augšup

Aizdevumi un aizņemšanās - 10.05.2019
kredītkarte | patēriņa kredīts | apdrošināšana | ceļotājiem

Lai ceļojumā nebeigtos nauda

Lai ceļojumā nebeigtos nauda

Ceļotāji atzīst, ka brauciens uz tuvākām vai tālākām zemēm ir izdevies, ja tajā ir rasta vieta gan improvizācijai, gan priecīgiem pārsteigumiem, tomēr no tādas nepatīkamas situācijas, kad, atrodoties tālu no mājām, citā valstī, jums pietrūkst naudas, gan labāk  ir izvairīties.

Kad budžets ir ierobežots, ceļojuma plānošanai jāpieiet radoši – reizēm tā pat vidējam tūristam izdodas atrast apslēptas pērles.

Naudu ceļojumam ne vienmēr izdodas sakrāt iepriekš, jo gadās, ka iespēja kaut kur aizceļot rodas pavisam spontāni – jūs pēkšņi uzzināt, ka notiek aviobiļešu izpārdošana, vai draugi, dodoties aizraujošā ceļojumā, aicina jūs pievienoties un kopā izbaudīt vilinošu piedzīvojumu.

Gan pieredzējušiem ceļotājiem, gan tiem, kuri pirmo reizi dodas tālākos ceļos, jāatceras, ka ceļojumā vienmēr var notikt kaut kas neparedzēts, tāpēc jābūt drošam, ka līdzi paņemtā nauda nav vienīgie pieejamie līdzekļi. Par īstu glābšanas riņķi šādos gadījumos var kļūt kredītkarte.

Patēriņa kredīts ir ērts un vienkāršs veids, kā kāroto ceļojumu tomēr atļauties, ja pārējās alternatīvas ir vai nu knapināties, vai vispār palikt mājās.

Ceļojums daudziem cilvēkiem ir gaidītākais gada notikums – tajā gūtie iespaidi ļauj atgriezties ikdienas dzīvē laimīgākam un vēl ilgi gara acīm baudīt iedvesmojošas atmiņas un pozitīvas emocijas. Tomēr dažkārt cilvēkā ierunājas dzīves racionālā puse, piemēram, atgādinot, ka šogad būtu labāk nekur nebraukt, jo jāpabeidz dzīvokļa remonts. Šādā gadījumā apsverama iespēja varētu būt ceļojuma izmaksu segšana ar aizņēmumu.

Braukt vai nebraukt – tāds ir jautājums

Ja ceļojumam pietrūkst naudas, bet vienlaikus jūs apzināties, ka, nekur neaizbraucot, jūs nesaņemsiet tik nepieciešamo emocionālo lādiņu, jutīsieties iztukšots un pārvērtīsieties par kaut ko līdzīgu īgnajam kaķim, diez vai ir vērts sevi mocīt. Iespējams, ka vienkāršākā un ērtākā iespēja tomēr īstenot savus plānus ir izmantot patēriņa kredītu.

Tas gan nenozīmē, ka līdz ar to automātiski iedegsies zaļā gaisma – jūs saņemsiet maksimālo iespējamo summu un ceļojumā varēsiet tērēties ar milzu vērienu. Lēmums ceļojumam izmantot patēriņa kredītu, var kļūt par lielisku ieganstu rūpīgāk plānot un izvēlēties budžetam draudzīgākās alternatīvas. Ja aizraujaties ar kalnu slēpošanu vai snovbordošanu, padomājiet – varbūt šoziem  prātīgāk būtu doties nevis uz Šveices Alpiem, bet gan uz tuvāk esošajiem Slovākijas Tatriem, tādējādi krietni samazinot ceļa un dzīvošanas izdevumus.

Digitālā krājkase

Ar SEB lietotni saviem mērķiem sakrājiet ērti un automātiski.

Par apmešanās vietu, iespējams, labāk būtu izvēlēties hosteli vai kādu no Airbnb pieejamajiem dzīvokļiem. Tas ne tikai ļaus ietaupīt, bet sniegs arī papildu iespēju sarūpēt sev neatkarīgas maltītes – brokastis un vakariņas jūs varēsiet gatavot savā apmešanās vietā, bet ārpus mājas ieturēt vienīgi pusdienas, ievērojami samazinot savus kopējos tēriņus.

Daudzviet, lai iekļūtu populārākajos muzejos, jāstāv rindās un jāmaksā prāva ieejas maksa, bet, veltot laiku izpētei vai pavaicājot vietējiem iedzīvotājiem,  iespējams, ka jums izdodas atrast tūristu pūļu vēl neatklātas un nereti pat interesantākas vietas, kur ieejas maksa ir neliela vai tās vispār nav.

Ja ceļojumu plānosiet gudri, atgriezušies mājās, jūs vēl ilgi kavēsieties iedvesmojošās atmiņās par lielisko piedzīvojumu, nevis izjutīsiet gruzdošu vainas apziņu par pārtērētajiem naudas līdzekļiem.

Ja tomēr visi striķi trūkst

Ikviens pieredzējis ceļotājs zina, ka ceļojumā jārēķinās ar lielākiem tēriņiem nekā mājās, – atpūtu taču gribas baudīt ar pilnu krūti, nevis katru mīļu brīdi knapināties un liegt sev iespējas, kuras otrreiz dzīvē var arī nerasties. Tomēr riski ir jāizvērtē. Ja līdzpaņemtā nauda ir viss, kas ir jūsu rīcībā, jūs kļūstat neaizsargāts situācijās, kad ceļojums pēkšņi vairs nerit pēc plāna.

Pieņemsim, ka esat saplānojis ikdienas tēriņiem paredzēto summu ar rezervi, bet pēkšņi rodas kāda pilnīgi negaidīta iespēja, piemēram, doties unikālā ekskursijā, par kuru iepriekš pat dzirdējis neesat, vai  ieraugāt un vēlaties iegādāties ko tādu, ko mājās noteikti neizdosies atrast.

Apziņa, ka jums līdzi ir kredītkarte, ļaus izbaudīt ceļojumu pilnvērtīgāk – ja tomēr visi striķi trūks, jūs varēsiet izmantot kartei piešķirto limitu jeb, citiem vārdiem, – aizņemties no bankas.

Lai nenožēlotu neizmantoto iespēju

Kredītkarte ceļojumā var kļūt par īstu glābšanas riņķi, turklāt ne tikai tad, ja noticis kas nepatīkams. Reizēm dzīve pasviež mums sen gaidītās iespējas tieši tajā brīdī, kad finanses ir ierobežotas.
Varbūt tieši tad, kad, atpūšoties kalnos, beidzot būsiet saņēmies uzkāpt uz sniega dēļa, konstatēsiet, ka naudas, lai samaksātu instruktoram, tomēr nepietiek.
Iedomājieties, ka klīstot pa vietējo krāmu tirdziņu, jūs piepeši ieraugāt kādu priekšmetu, bez kura vairs nespējat iedomāties sava mājokļa interjeru. Vai ir vērts no tā atsacīties un vēl ilgi nožēlot, ka tobrīd jums tam nav pieticis naudas?

Jāatceras, ka ceļojumā nebūt nav jāiztērē visa jūsu rīcībā esošā nauda. Piemēram, sajūsmas pārņemtam pēc muzeja apmeklējuma Venēcijā nav obligāti jāiegādājas lieliskā Murano stikla lustra, ja nav īsti skaidrs, vai mājās to būs, kur piekārt.

Tomēr apziņa, ka nepieciešamības gadījumā nejutīsieties ierobežots, jūs mierinās.

Labāk un vienkāršāk ir apdrošināties, nevis risināt problēmas

Un, visbeidzot, lai izmantotu visas iespējas, ko piedāvā mūsdienīga ceļošana, nevajadzētu piemirst arī par apdrošināšanu. Visticamāk, to nenāksies izmantot, tomēr nekas nespēj tā sabojāt ceļotprieku kā raizes un bailes.  Standarta apdrošināšana bieži jau ir iekļauta kredītkartē, tāpēc pirms ceļojuma noskaidrojiet, vai jums maz tā jāiegādājas atsevišķi.

Ceļojot ES teritorijā, noteikti veltiet nedaudz laika, lai bez maksas saņemtu Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK), kura dod tiesības ārvalstīs saņemt valsts apmaksātu neatliekamo un nepieciešamo veselības aprūpi tieši tādā pašā apjomā kā attiecīgās valsts iedzīvotājiem.

Piemēram, visbiežāk izmantoto SEB bankas karšu – Mastercard – turētājiem var tikt kompensēti izdevumi līdz 70 tūkstošiem eiro par medicīnas pakalpojumiem, kā arī par saslimušas vai cietušas personas pārvešanu vai rehabilitāciju. Vairāku citu kredītkaršu lietotājiem ceļojumu apdrošināšana garantē arī palīdzību un kompensāciju aviokompāniju nozaudētu ceļasomu vai atlikta lidojuma gadījumā.

Savukārt, iegādājoties ceļojumu apdrošināšanu, to ir iespējams ne tikai pielāgot savām vēlmēm un vajadzībām, bet arī nopirkt jau iepriekš un izmantot tieši ceļošanas brīdī, turklāt tā būs spēkā visos ceļojumos gada garumā.

Linda Ezerkalna

 • Bankas kartes - 08.03.2019

  Kādēļ pavasara brīvdienu ceļojumā ņemt līdzi savu karti?

  Kādēļ pavasara brīvdienu ceļojumā ņemt līdzi savu karti?

  Pavasara brīvdienas skolā ir laiks, kad rodas iespēja pēc iespējas vairāk laika pavadīt ar ģimeni un bērniem. Neiepazītas zemes, nenogaršoti ēdieni, neredzēti suvenīri... Saprotams, ka nevienam nav vēlēšanās šādus mirkļus sabojāt ar it kā sīkām, bet tajā pašā laikā traucējošām neērtībām.

  Lasīt vairāk

 • Bankas kartes - 22.12.2018

  Kā plānot ceļojuma izdevumus?

  Kā plānot ceļojuma izdevumus?

  Pērkot aviobiļetes vai rezervējot viesnīcu, maksājumu karte ir neaizstājama. Taču, kā rīkoties ceļojuma laikā – ņemt līdzi skaidru naudu, vai glabāt to kontā un izmantot karti?

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Drošākiem ceļojumiem

Kredītkarte un ceļojumu apdrošināšana

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.