Switch to mobile version. Augšup

Aizdevumi un aizņemšanās - 22.05.2018
aizņēmums | papildu līdzekļi

Kas piemērotāks – patēriņa kredīts vai kredītkarte?

Kas piemērotāks – patēriņa kredīts vai kredītkarte?

Patēriņa kredīts piemērots gadījumos, kad nauda vajadzīga lielākiem mērķiem un nekavējoties. Kredītkarte – ja ir būtiski, ka vajadzības gadījumā ir pieejami papildu līdzekļi, par kuriem nav jāmaksā, ja tos neizmanto.

Būtiskas atšķirības ir ne tikai procentu likmēs un ikmēneša maksājumos, bet arī saņemšanas un atdošanas kārtībā un citos nosacījumos.

Lai gan patēriņa kredīts un kredītkarte ar kredīta limitu ir šķietami līdzīgas opcijas, tomēr pastāv vairākas būtiskas atšķirības. Parasti skatāmies uz procentu likmēm, ikmēneša maksājuma apmēru un citiem līdzīgiem parametriem, taču reizēm izšķirošais jautājums ir – vai naudu varēšu saņemt jau šodien? Vai arī – vēlaties justies droši, ka, dodoties ceļojumā, varēsiet atļauties visu, ko sirds kāro. Varbūt pilnībā pietiks ar paša līdzi paņemto naudu, bet ja nu kaut kam tomēr pietrūkst?

Tāpēc vērts papētīt, kādi ir kredītu saņemšanas, lietošanas un atdošanas nosacījumi. Savukārt detalizēti par atšķirībām starp dažādiem īstermiņa aizdevumiem varat izlasīt rakstā Kredīts kā risinājums, kad nevarat gaidīt.

Patēriņa kredīts – ātrs un lieliem mērķiem

Viena no patēriņa kredīta būtiskākajām īpašībām ir ātrums – tam var pieteikties internetbankā, īsā laikā saņemt atbildi, elektroniski parakstīt līgumu un uzreiz saņemt naudu kontā. Tas ir īpaši svarīgi situācijās, kad nevar gaidīt ne mirkli – gadījies pēkšņi saslimt vai ieraudzīts karstais piedāvājums sen lolotam ceļojumam. Patēriņa kredītam nav vajadzīga ne ķīla, ne pirmā iemaksa – par vienīgo nodrošinājumu kalpos jūsu alga.

Arī lietota auto iegādei vispiemērotākais ir tieši patēriņa kredīts. Piemēram, ja auto ir vairāk kā desmit gadus vecs un maksā 5000 eiro, to nevarēs iegādāties līzingā, tāpēc nereti vienīgais risinājums būs tieši patēriņa kredīts. Ņemot patēriņa kredītu auto iegādei, īpašā likme ir 10%.

Patēriņa kredītā iespējams saņemt līdz pat 15 000 eiro uz 5 gadiem – protams, šī summa būs atkarīga no jūsu ienākumu apmēra. Kredīta atmaksa notiek pēc skaidra grafika – ik mēnesi noteiktā datumā jāatmaksā noteikta summa, līdz viss kredīts ir atmaksāts.

Kādiem mērķiem noder patēriņa kredīts?

 • Auto iegādei, ja tā cena ir līdz 8 000 eiro – šādā veidā iespējams iegādāties jebkura vecuma auto, kas nav iespējams, izmantojot līzingu
 • Mājokļa remontam un labiekārtošanai
 • Medicīnisko pakalpojumu apmaksai
 • Ceļojumam

Kādos gadījumos patēriņa kredīts ir vispiemērotākais?

 • Ja nauda nepieciešama ātri – vienas vai divu dienu laikā
 • Ja uzreiz vajadzīga lielāka summa konkrētam mērķim
 • Ja nav vēlmes lietot kredītkarti

Kredītkarte – lai izšķirošā brīdī nepietrūktu naudas

Ja jums vēl nav skaidrs mērķis un summa, bet vēlaties justies droši, ka, piemēram, aizbraucot ceļojumā, pēdējā dienā nebūs jāknapinās, jo viss budžets jau iztērēts, par noderīgu sabiedroto var kļūt kredītkarte ar kredīta limitu (līdz 100% no jūsu algas) vai kredītlīniju (līdz 200% no jūsu algas).

Ar ko atšķiras kredīta limits no kredītlīnijas? Būtībā tie ir divi dažādi atmaksas veidi. Kredīta limits ir aizdevums, ko līdz pat 45 dienām varat izmantot bez maksas. Savukārt kredītlīnija piedāvā pakāpenisku iztērētās summas atmaksu – ik mēnesi 5% apmērā

Kredītkartes priekšrocība ir tāda, ka atmaksātā summa uzreiz pieejama atkārtotai tērēšanai un limita piešķiršanai nav jāpiesakās atkārtoti. Turklāt kredītkarte nav tikai papildu līdzekļi neparedzētās situācijās, bet arī iespēja rezervēt lidmašīnas biļetes un viesnīcas, īrēt auto, veikt pirkumus internetā utt.  

Tiesa, kredītkartes izgatavošanas laiks var būt līdz 5 dienām, un tā jānāk saņemt uz filiāli. Taču tās darījumiem var ērti sekot līdzi ne tikai internetbankā, bet arī mobilajā aplikācijā.

Kādiem mērķiem noder kredītkarte?

 • Dažādās dzīves situācijās, piemēram, ceļojumā, kad vēlaties būt droši, ka naudas nepietrūks
 • Ja pietrūkst naudas sadzīves tehnikas iegādei vai lai pabeigtu remontu
 • Ja vēlaties pārskatāmi sekot līdzi izdevumiem, kas veikti ar kredītkarti

Kādos gadījumos kredītkarte ir vispiemērotākā?

 • Ja ir svarīgi, lai nepieciešamības gadījumā kontā būtu papildu līdzekļi, taču nevēlaties maksāt par to, ko neizmantojat
 • Ja vēlaties veikt pirkumus internetā, rezervēt viesnīcas, īrēt auto u.c.
 • Ja būtiska ir izvēles iespēja, kā atmaksāt iztērēto

Linda Ezerkalna

Kredīts patēriņa vajadzībām

Kredīts pārdomātiem pirkumiem

Auto iegādei, ceļojumam vai lielākam pirkumam - mums ir piedāvājums Jūsu vajadzību vai sapņu īstenošanai.


 • Aizdevumi un aizņemšanās - 23.12.2019

  Lielu plānu realizēšanai: krāt vai aizņemties?

  Lielu plānu realizēšanai: krāt vai aizņemties?

  Ar šo dilemmu mēs ikdienā sastopamies ar pārsteidzošu regularitāti, tomēr diez vai var teikt, ka eksistē viena pareizā atbilde, jo dažādiem gadījumiem var būt nepieciešami dažādi risinājumi. Taču mēģināsim rast skaidrību un palūkosimies uz trim tipiskiem ar mājokļa iekārtošanu saistītiem scenārijiem.

  Lasīt vairāk

 • Auto - 01.05.2019

  Kādos gadījumos auto iegādei izdevīgāks ir kredīts, nevis līzings?

  Kādos gadījumos auto iegādei izdevīgāks ir kredīts, nevis līzings?

  Līzings ir populārākais jaunu un mazlietotu auto iegādes finansējuma veids, taču ne visos gadījumos tas ir pieejams. Nereti labākais risinājums var būt Auto kredīts – patēriņa kredīts, kas īpaši pielāgots auto iegādei.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.