Switch to mobile version. Augšup

Pieslēgšanās internetbankai un paroles maiņa

Uzziniet par pieslēgšanos internetbankai, darba sesijas ilgumu, paroles maiņu, internetbankas atbloķēšanu un citu noderīgas informāciju.

Nepieciešamības gadījumā Jūs varat šo lapu izdrukāt, izmantojot pogu "Drukāt" vai taustiņu kombināciju Ctrl+P. Lai saglabātu šo kā vienu no biežāk izmantotajām lapām Jūsu internetpārlūkā, izmantojiet taustiņu kombināciju Shift+Ctrl+D.

Valodas maiņa

Internetbanka ir pieejama latviešu, krievu un angļu valodās. Pēc pirmās pieslēgšanās internetbankai Jūs varat izvēlēties sev vēlamo valodu, kādā turpmāk vēlēsities darboties.

Jūs vienmēr varēsiet nomainīt valodu uz citu izvēlnes Citi/Uzstādījumi sadaļā Vispārējie uzstādījumi:

 1. sadaļā “Valoda” izvēlieties vēlamo valodu;
 2.  nospiediet pogu “Saglabāt”.
Skatīt ekrānbildi

Skatīt video

Valodas maiņa internetbankā privātpersonām

Paroles maiņa

Internetbankā parole jāmaina ik pēc 100 pieslēgšanās reizēm. Drošības nolūkos jaunā parole nedrīkst sakrist ar kādu no 13 iepriekšējām internetbankas parolēm. Parolei jāsastāv vismaz no 9 simboliem un tā var sastāvēt no burtiem, LIELIEM burtiem, cipariem un simboliem: ! = ? + * - _ .

Savu esošo internetbankas paroli jebkurā brīdī Jūs varat nomainīt izvēlnes Citi/Uzstādījumi sadaļā Vispārējie uzstādījumi, logā Paroles maiņa.

Lai nomainītu paroli:

 1. ievadiet savu esošo paroli;
 2. divas reizes ievadiet savu izvēlēto jaunu paroli;
 3. nospiediet pogu “Nomainīt paroli”.
Skatīt ekrānbildi

Skatīt video

Paroles maiņa internetbankā privātpersonām

Pieslēgšanās ar kodu karti

Lai pieslēgtos internetbankai ar kodu karti:

 1. atveriet internetbankas lapu ibanka.seb.lv;
 2. internetbankas pirmajā logā ievadiet savu lietotāja kodu;
 3. nospiediet pogu “Pieslēgties”;
 4. ievadiet savu paroli;
 5. ievadiet prasīto pieejas kodu no savas kodu kartes;
 6. nospiediet pogu “Pieslēgties”.

Ja vairākas reizes pēc kārtas ievadīsiet nepareizu paroli, internetbanka tiks bloķēta. Tāpēc, ja parole ir aizmirsta, izvairieties no internetbankas bloķēšanas un klikšķiniet uz saites “Vai aizmirsāt paroli”. Atjaunotu paroli saņemsiet sms veidā uz Jūsu norādīto kontakttālruni.

Skatīt video

Pieslēgšanās internetbankai privātpersonām

Pieslēgšanās ar digipass

Lai pieslēgtos internetbankai ar digipasu.

Lai pieslēgtos internetbankai ar kodu kalkulatoru digipass parole nav nepieciešama:

 1. internetbankas pirmajā logā ievadiet savu lietotāja kodu;
 2. nospiediet pogu “Pieslēgties”;
 3. ievadiet digipasā savu PIN kodu;
 4. ievadiet digipasā ekrānā norādīto ciparu;
 5. ievadiet uzģenerēto pieejas kodu no savas kodu kalkulatora digipass;
 6. nospiediet pogu “Pieslēgties”.
Skatīt video

Pieslēgšanās internetbankai ar kodu karti un digipass

 

Pieslēgšanās ar Smart-ID (no 2017. gada 1. aprīļa)

Sākot ar 1. aprīli pakāpeniski ieviesīsim jaunu autorizēšanās veidu internetbankā – ar viedtālruņa aplikāciju Smart-ID.

Klientiem, kas izmanto kodu kalkulatorus, nekas nemainās. Ja klienti vēlēsies, tad papildu kodu kalkulatoram varēs izmantot arī Smart-ID aplikāciju savā mobilajā tālrunī.

Klienti, kam ir kodu kartes, līdz 1. jūnijam nekas nemainās. Ar kodu kartēm arī turpmāk varēs pieslēgties internetbankai, lai aplūkotu savus kontus. Taču nākotnē ar kodu kartēm varēs apstiprināt tikai neliela apmēra maksājumus – maksājumus par lielākām summām varēs autorizēt ar drošākiem risinājumiem: kodu kalkulatoru vai Smart-ID.

Savukārt, tuvojoties 1. aprīlim, pakāpeniski uzrunāsim visus klientus, kas izmanto kodu kartes, ar detalizētu informāciju par alternatīviem internetbankas autorizācijas līdzekļiem. Tāpat arī sākot ar šo brīdi, piedāvāsim izvēlēties kādu no citiem internetbankas autorizācijas veidiem.

Plašāka informācija par to, kas ir Smart-ID un kā tas darbojas, pieejama mājas lapā https://www.smart-id.com/lv/

 

Pieslēgšanās internetbankai jauniem lietotājiem

Pieslēgšanās internetbankai jauniem lietotājiem.

Lietotāja kods ir Jums izsniegtā burtu un/vai ciparu kombinācija, ko saņēmāt, slēdzot līgumu par internetbankas izmantošanu.

Ja Jūsu internetbankas autorizācijas līdzeklis ir kodu karte un parole, tad, pieslēdzoties internetbankai pirmo reizi, parole jāmaina uz Jūsu izdomātu paroli, ar ko turpmāk pieslēgties internetbankai.

Ja Jūsu internetbankas autorizācijas līdzeklis ir Jums izsniegts kodu kalkulators, tad atsevišķa parole nav nepieciešama.

Skatīt video

Pieslēgšanās internetbankai ar kodu karti un digipass

Darba beigšana

Beidzot darbu internetbankā, nospiediet pogu “Iziet”, kas atrodas labajā augšējā stūrī, un drošības pēc aizveriet interneta pārlūkprogrammu.

Skatīt ekrānbildi

Sesijas ilgums

Drošības nolūkos internetbankai ir ierobežots sesijas ilgums. Darba sesija internetbankā tiek automātiski pārtraukta, ja 10 minūšu laikā tajā neveicat nekādas darbības.

Smart-ID

Smart-ID kā ērts un drošs autorizācijas risinājums internetbankai.
Lasīt vairāk

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.