Switch to mobile version. Augšup

Kopā. Gan labos laikos, gan grūtākos brīžos.

Covid-19 pandēmijas radītās pārmaiņas būtiski ietekmējušas mūsu visu ikdienu, radot daudz jautājumu, jo šādā situācijā esam pirmo reizi. Apzinoties bankas lomu ne tikai izaugsmes laikā, bet arī sarežģītākos brīžos, turpinām sniegt klientiem nepieciešamo atbalstu.

 • Kopš pandēmijas sākuma finansējumā esam piešķīruši 184 miljonus eiro, bet 1600 klientiem atlikām kredītmaksājumus kopumā 60 miljonu eiro apmērā.
 • 2019. gada peļņu novirzījām klientu atbalstam, lai vēl vairāk stiprinātu bankas kapitālu un spēju atbalstīt kredītņēmējus mainīgās ekonomikas apstākļos.
 • Nodrošinām klientiem bankas pakalpojumus attālināti jebkurā vietā un laikā, pateicoties pastāvīgai mūsu digitālo kanālu attīstībai.
 • Turpinām atbalstīt sabiedrību, savukārt vērtīgus seminārus par aktuāliem tematiem organizējam digitālajā vidē.

Jaunumi

 

Atbalsts esošajiem kredītņēmējiem

SEB bankai ir izveidota Kredītņēmēju atbalsta programma, kas paredz kredītbrīvdienu izskatīšanas un piešķiršanas kārtību tiem kredītņēmējiem, kuri jau šobrīd secinājuši, ka nevar vai nevarēs nākotnē pildīt savas kredītsaistības. Tāpat, lai varētu turpināt atbalstīt kreditēšanu, SEB banka šogad neveiks dividenžu izmaksu.

Lasīt vairāk

Privātpersonām

 • Iespēja bez komisijas maksas pārskatīt savu kredītlīgumu, tostarp izmantot iespēju uz kādu laiku atlikt kredīta pamatsummas atmaksu, saglabājot esošos kredīta nosacījumus (šajā gadījumā Jums būs jāturpina maksāt tikai procentu maksājumi)
 • Patēriņa kredītiem un līzingam Jums tiek nodrošināta iespēja pieteikties aizdevuma pamatsummas atlikšanai līdz pat 3 mēnešiem.
 • Arī valsts galvotajiem studiju un studējošā kredītiem iespējams pieteikt labvēlības periodu līdz 6 mēnešiem

Ja Jums ir nepieciešams pārskatīt kredītlīgumu, rakstiet iesniegumu internetbankā sadaļā Kredīti/līzingi -> Mani kredīti -> Pieteikums labvēlības periodam vai aicinām sazināties ar savu darījumu vadītāju.

Uzņēmumiem

 • Iespēja pārskatīt esošo kredītlīgumu, tostarp izmainīt atmaksas grafiku vai atlikt kredīta pamatsummas maksājumu uz noteiktu laiku (katra klienta situācija tiek izvērtēta atsevišķi).

Ja Jums ir nepieciešams pārskatīt kredītlīgumu, rakstiet iesniegumu internetbankā vai sazinieties ar savu darījumu vadītāju.

 

Jauna finansējuma piešķiršana

Turpināsim nodrošināt finansējumu gan Jūsu personiskajām vajadzībām, gan arī uzņēmumu īstermiņa un ilgtermiņa iecerēm. Lai Jūsu uzņēmumam esošajā situācijā būtu iespējams nodrošināt savas darbības nepārtrauktību, mēs nodrošinām kredītu apgrozāmajiem līdzekļiem, kura ietvaros ir iespējams tos palielināt.

 

Nepārtrauktība mūsu darbības nodrošināšanā

Pēc ārkārtas situācijas pasludināšanas Latvijā, SEB banka turpina pilnā apjomā nodrošināt klientiem visus finanšu pakalpojumus.

Tas prasījis nepieciešamību veikt virkni darbību ikdienas darba organizēšanā, lai nodrošinātu bankas darbības nepārtrauktību tādā veidā, ka vīrusa izplatība pēc iespējas mazāk ietekmētu finanšu pakalpojumu pieejamību.

 

Izmaiņas filiāļu darbībā

Šobrīd SEB bankas filiālēs, turpinot ievērot piesardzības pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, pakalpojumus klātienē var saņemt tikai ar iepriekšēju pieteikšanos. Ikdienas finanšu darījumus aicinām veikt internetbankā un mobilajā lietotnē.

Filiālēs Rīgā tikšanos aicinām rezervēt tiešsaistē: seb.lv/tiksanas-rezervacija

Filiālēs ārpus Rīgas apmeklējumu aicinām pieteikt pa tālruni +371 2666 8777. Aicinām zvanīt šādos laikos:

 • Privātpersonām: darbdienās 08.00 - 21.00, brīvdienās 10.00 - 18.00
 • Uzņēmumiem: darbdienās 08.30 - 18.00

Atcerieties, ka internetbankā Jūs varat:

 • Bloķēt maksājumu karti (iespējams arī mobilajā lietotnē)
 • Mainīt atjaunotās kartes saņemšanas adresi
 • Apskatīt kartes PIN kodu (ja esat to aizmirsuši)
 
 • Mainīt maksājumu limitus līdz pat 4000 eiro
Lasīt vairāk

Attālinātie pakalpojumi:

Šobrīd attālināti papildus esam nodrošinājuši:

Zvanot uz Klientu centru pa tālruni +371 2666 8777

 • Atbloķēt internetbanku
 • Lūgt atgādināt internetbankas lietotāja kodu (pēc tam, kad būsiet atpazīti izmantojot Smart-ID vai kodu kalkulatoru)
 

Internetbankā vai sūtot e-pastu uz

 • Nosūtīt iesniegumu par darījumiem, ko nevar veikt attālināti
 • Iesūtīt savu personas apliecinoša dokumenta kopiju dokumenta maiņas gadījumā
Lasīt vairāk
 • Kopš 26. marta bezkontakta kartes limits būs 50 eiro iepriekšējo 25 eiro vietā, lai mazinātu saskarsmi ar maksājumu terminālu virsmām
 • Kodu kalkulatora sūtīšana pa pastu tagad būs iespējama arī pa Latviju (ja iepriekšējais nobloķēts), un cena par sūtīšanu no 15 eiro samazināta uz 5 eiro
 • Pēc īpašas identifikācijas ir iespēja veikt maksājumu, zvanot uz +37126668777 (tikai tos, kas saistīti ar regulārajiem mājokļa izmantošanas izdevumiem un ievērojot Klientu centra sniegto informāciju)
 • Internetbankā iespējams palielināt limitu arī virs 4000 eiro, izmantojot īpašu formu sadaļā Pieteikumi/Pārskaitījumu limitu maiņa/Mainīt limitu. Ja norādīsiet limitu, kas lielāks par definēto maksimālo dienas limitu (4000 eiro), virs konta numura parādīsies izvēlne ar īpašu pieteikumu. Esam šobrīd nodrošinājuši, ka palielināt limitu līdz 10000 eiro varēsim daudz ātrāk nekā līdz šim. Arī limita palielināšanu virs 10000 eiro būs iespējams veikt attālināti, bet joprojām netiek atcelta nepieciešamība pamatot konkrētā limita esamību. To mēs veicam Jūsu darījumu drošības apsvērumu dēļ.

Internetbankā dokumentus iespējams nosūtīt sadaļā Citi/Uzstādījumi -⁠> E⁠-⁠dokumenti

 

Turpinām atbalstīt sabiedrību

Ziedojām Bērnu slimnīcas fondam

Atsaucoties Bērnu slimnīcas fonda aicinājumam, esam ziedojuši 12 web kameras un 24 pārus ar austiņām, kas ārstiem palīdzēs nodrošināt attālinātu konsultāciju sniegšanu mazajiem pacientiem. Kopīgiem spēkiem iespējams paveikt vairāk!

Dāvinājām planšetes Ogres sākumskolas skolēniem

Atsaucoties uz Ogres sākumskolas aicinājumu palīdzēt skolēniem veiksmīgāk pielāgoties jaunajam mācību procesam, esam ziedojuši 20 planšetes.

Pievienojāmies Latvijas Samariešu apvienības akcijai “Paldies Covid varoņiem”

Tā ir mūsu pateicība 507 Latvijas Samariešu apvienības darbiniekiem, kuri katru dienu vīrusa izplatības laikā aprūpē vairāk kā 800 cilvēkus (galvenokārt seniorus) visā Latvijā, ejot uz veikaliem pēc pārtikas, uz aptiekām pēc zālēm vai dodoties uz mājas izbraukumiem.

“Vēlos izteikt sirsnīgu paldies par ziedojumu. Mēs lepojamies ar to, ka kopā spējām iepriecināt 507 sociālos darbiniekus un aprūpētājus šajā grūtajā pandēmijas laikā. Saņemt atzinības vārdu, pateicību un justies novērtētam dod ikkatram spēku un vēlmi padarīt darbu vēl labāku. PALDIES JUMS!” (Laura Bulmane, LSA brīvprātīgā darba koordinatore)

Atbalstījām Vītolu fonda stipendiātus

“Paldies Jums par atbalstu šajā patiešām grūtajā un neparastajā laikā - gan finansiālo, gan morālo. Šajā semestrī man, tāpat kā lielai daļai studentu, iet sarežģītāk kā parasti, jo studijas tagad prasa vairāk laika, disciplinētības un gribasspēka nekā tas bija iepriekš, kā arī daudz kas ir jāmācās no jauna, lai veiksmīgi pielāgotos jaunajai mācību videi un procesam.” (Arianna Todorova, SEB stipendiāte, LLU studente)

Turpinājām ziedot SOS bērnu ciematiem

“SOS vecākiem un audžuvecākiem šis bija īpaši saspringts laiks, jo pēkšņi bija jāmaina ierastā dienas kārtība, jārūpējas par drošību, jānodrošina atbalsts mācību procesā, jāpalīdz bērniem mazināt trauksmi un tikt galā ar negatīvajām emocijām. SEB bankas sniegtais atbalsts ārkārtas situācijas laikā palīdzēja nodrošināt psiholoģisko atbalstu SOS ģimenēm un audžuģimenēm.” (Ilze Paleja, Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas direktore)

“Apzināmies savu lomu ne tikai izaugsmes laikā, bet arī sarežģītākos laikos.”

“Būt sociāli atbildīgiem pret saviem klientiem – mums ir divtik liela atbildība, ko es kā bankas vadītāja izjūtu visaugstākajā līmenī. No vienas puses, mēs veicam visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu savu darbinieku drošību un nepakļautu lielākam riskam, nekā tas ir nepieciešams, bet vienlaikus mēs rūpējamies par saviem klientiem, lai viņiem bankas pakalpojumi būtu pieejami bez pārtraukuma, un darām visu iespējamo, lai sniegtu atbalstu tiem klientiem, kuriem tas ir nepieciešams, lai palīdzētu pārvarēt satricinājumus, ko šobrīd rada esošā nenoteiktība.

Lasīt vairāk

Apzinoties bankas lomu ne tikai izaugsmes laikā, bet arī sarežģītākos laikos, esam gatavi atbalstīt klientu darbību un finansiālo situāciju – tā ir mūsu ikdiena. Visam pāri – nodrošināt ikdienas finanšu pakalpojumu saņemšanu attālināti, kā arī rūpēties, ka arī šajā laikā turpinām pārdomāti un atbildīgi finansēt mūsu klientu ieceres.”

Ieva Tetere
Prezidente, valdes priekšsēdētāja

 

Šobrīd aktuāli pensiju un ieguldījumu jomā

 
 • Pensija - 02.04.2020

  Déjá vu situācija finanšu jomā

  Déjá vu situācija finanšu jomā

  Šī brīža lielo kritumu finanšu tirgos jāvērtē racionāli un ilgtermiņā – kopš darbojas atjaunotās Latvijas pensiju sistēma, pensiju plāni pensiju 2. un 3. līmenī ilgtermiņā ir sasnieguši pozitīvus atdeves rādītājus. Tāpat arī ilgtermiņā aicinu izvērtēt citus uzkrājumu veidus, piemēram, dzīvības apdrošināšanu ar uzkrājumu finanšu tirgos.

  Lasīt vairāk

 • Pensija - 07.04.2020

  Kā pasargāt pensijas uzkrājumus?

  Kā pasargāt pensijas uzkrājumus?

  Aktīvu vērtības kritumu nevajadzētu saukt par zaudējumiem, bet drīzāk par īslaicīgu sarukumu ilgtermiņa uzkrājumu veidošanas laikā. Ir neiespējami pilnībā izvairīties no pensiju plānu aktīvu vērtības samazināšanās īstermiņā, tādēļ ieteicams vienkārši nogaidīt līdz uzkrājums atgūstas no šī perioda radītajām sekām.

  Lasīt vairāk

 • Apdrošināšana - 20.03.2020

  Ko šobrīd darīt ar dzīvības apdrošināšanas līgumu ar uzkrājumu ieguldījumu fondos

  Ko šobrīd darīt ar dzīvības apdrošināšanas līgumu ar uzkrājumu ieguldījumu fondos

  Vīrusa COVID-19 radītās svārstības finanšu tirgos ir ne vien zīmīgs atgādinājums tam, ka šajos tirgos notiek būtiskas lejupslīdes, bet vienlaikus arī iespēja ilgtermiņā uzkrāt vairāk. Daudzi no mums šobrīd ir norūpējušies par saviem ilgtermiņa uzkrājumiem, tostarp arī par dzīvības apdrošināšanu ar uzkrājumu ieguldījumu fondos.

  Lasīt vairāk

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.