Kvalitatīva augstākā izglītība un sava pirmā mājokļa iegāde ir biežāk minētie aptaujāto respondentu mērķi, kuru sasniegšanai tiek veidots dzīvības apdrošināšanas uzkrājums bērnam.
Tikai katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs regulāri atbalsta sociālus projektus vai labdarības organizācijas, savukārt puse no aptaujātajiem (49,54%) ziedo spontāni un neregulāri.
Sākot ar šo sezonu SEB MTB maratons kļuvis par Latvijas čempionātu SEB kalnu divriteņu maratonā, kā arī šajā sezonā sacensībās būs viens papildu posms.
Ilgtspējas indeksa eksperti, vērtējot 50 Latvijā strādājošu uzņēmumu iesniegtos datus, ir atzinuši SEB banku kā vienu no trīs ilgtspējīgākajiem uzņēmumiem Latvijā un piešķiruši tai Zelta kategorijas novērtējumu.
Pieaugošās pārtikas cenas kļuvušas par vienu no galvenajiem inflācijas dzinējspēkiem Baltijas valstīs, negatīvi ietekmējot arī mājsaimniecību pirktspēju.
Kā liecina SEB Mājokļu cenu indikatora dati maijā, noskaņojumu attiecībā uz mājokļu cenu pieaugumu ietekmē ne tikai iedzīvotāju ienākumi, bet arī izglītība.
99,8% vecāku SEB dzīvības apdrošināšanas uzkrājumu bērnam veido uz 5 gadiem un ilgāk
Kvalitatīva augstākā izglītība un sava pirmā mājokļa iegāde ir biežāk minētie SEB dzīvības apdrošināšanas aptaujāto respondentu mērķi, kuru sasniegšanai tiek veidots dzīvības apdrošināšanas uzkrājums bērnam. Uz šā gada 31. martu SEB dzīvības apdrošināšanā 6609 bērnu nākotnei jau uzkrāti 3,6 miljoni latu. Interesanti, ka99,8% gadījumu vecāki bērnu uzkrājumu veido 5 gadus un ilgāk.
SEB bankas veiktās aptaujas* rezultāti liecina, ka vairāk kā puse (56%) iedzīvotāju uzkrājumu bērnam veidotu, lai nodrošinātu labas augstākās izglītības iespējas kādā no Latvijas vai ārvalstu augstskolām, savukārt 13% kā galvenais mērķis ir bērna pirmā mājokļa iegāde vai labiekārtošana. Katrs desmitais respondents norādījis, ka uzkrājums būtu laba dāvana bērnam 18. dzimšanas dienā, tikai 2% veidotu uzkrājumu ar mērķi doties ceļojumā.
SEB dzīvības apdrošināšanas valdes priekšsēdētājs Ints Krasts norāda: "Analizējot SEB dzīvības apdrošināšanas kopējos datus, redzama pozitīva tendence iedzīvotāju attieksmē par ilgtermiņa uzkrājumiem. Pagājušā gada laikā SEB dzīvības apdrošināšanas uzkrājumu bērniem skaits pieaudzis par 19%, salīdzinot ar 2009. gadu. Aktīvāk bērna nākotnei krāj sievietes – 69% , savukārt vīrieši - 39% ir slēguši līgumu par bērna dzīvības apdrošināšanu. Pozitīvi, ka līdz ar uzkrājuma veidošanu saviem bērniem, vēcāki nodrošinās arī pret negaidītām dzīves situācijām un ir apdrošinājuši savu dzīvību kopumā par 9,5 miljoniem latu."
Ņemot vērā šī ilgtermiņa uzkrājuma piedāvāto iespēju saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaides, vecāki aizvien biežāk izvēlas krāt līdz bērns sasniegs pilngadību. Kā liecina SEB dzīvības apdrošināšanas apkopotā informācija - 99,8% vecāku bērnu uzkrājumu veido 5 gadus un ilgāk, bet vidējais viena bērna uzkrājuma līguma termiņš ir 10,5 gadi.
Mudinot un atbalstot iedzīvotājus aktīvāk veidot uzkrājumus bērnu nākotnei, no 2011. gada 1.aprīļa līdz 31.maijam SEB uzkrājošo dzīvības apdrošināšanas līgumu bērna nākotnei iespējams noslēgt bez maksas!