Switch to mobile version. Augšup

Valūtas maiņa

Valūtas maiņa

Nodrošinājums pret iespējamām valūtu kursu svārstībām

 • Šodienas un nākotnes norēķini visās vadošajās pasaules valūtās ar izdevīgu cenu un augstu likviditāti
 • Iespēja saņemt SEB ekspertu pētījumus un valūtas tirgus rādītājus pēc Jūsu pieprasījuma

SEB banka Jums piedāvā slēgt valūtu maiņas darījumus ar tūlītēju izpildi vai ar izpildi nākotnē. Veltiet maksimālu uzmanību sava biznesa attīstībai, bet rūpes par valūtas kursu nākotnes svārstību risku atstājiet mūsu ziņā.

Ja Jums rodas jautājumi par valūtas tirgus attīstības tendencēm, mūsu finanšu tirgus speciālisti būs tie, kas nodrošinās nepieciešamās konsultācijas.

SEB bankas valūtu kursi

Darījumiem virs 10 000 EUR iespējams vienoties par uzlabotu valūtas maiņas kursu

 • Darījumiem, kas pārsniedz 10 000 EUR vai šīs summas ekvivalentu citā valūtā, SEB banka  piedāvā iespēju vienoties par izdevīgāku valūtu maiņas kursu.
 • Valūtas maiņas darījumi par uzlabotu kursu tiek slēgti pa tālruni (darījuma pierādījums ir telefonsarunas ieraksts). Darījums tiek uzskatīts par noslēgtu un nevar tikt atcelts ar brīdi, kad esat mutiski vienojies ar SEB bankas pārstāvi par darījuma nosacījumiem.
 • Valūtas maiņu par izdevīgāku kursu var saskaņot SEB bankas darba laikā - darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00, zvanot pa tālruni 67215656.
 • Darījuma nosacījumi izklāstīti bankas vispārējos darījumu noteikumos.

Tūlītēja vienas valūtas maiņa pret citu pēc aktuālā valūtu maiņas kursa

 • Spot ir valūtas maiņas darījumi ar norēķiniem tajā pašā dienā.
 • Darījumiem par summu virs 10 000 EUR iespējams vienoties par izdevīgāku valūtas maiņas kursu.
 • Vairāk informācijas par spot darījumiem iegūsiet, zvanot pa tālruni 67215656.

Valūtas maiņas darījums nākotnē pēc šobrīd noteikta valūtu maiņas kursa

 • Forward ir valūtas maiņas darījums nākotnē pēc darījuma slēgšanas brīdī norunāta valūtu maiņas kursa.
 • Ar forward darījuma palīdzību Jūs varat nodrošināties pret negatīvām valūtas kursa svārstībām nākotnē un precīzāk plānot Jūsu uzņēmuma naudas plūsmu.
 • Lai veiktu forward darījumu, Jums ir jānoslēdz līgums ar SEB banku.
 • Forward valūtas maiņas darījums pēc vienošanās ar banku nav atsaucams - gan banka, gan klients uzņemas pienākumu veikt valūtu maiņu norunātajā datumā, apjomā un pēc iepriekš noteiktā valūtu maiņas kursa.
 • Vairāk informācijas par forward darījumiem iegūsiet, zvanot pa tālruni 67215656.

Kādos gadījumos izdevīgi izmantot forward darījumus?

Forward darījumus Jums varētu būt izdevīgi izmantot gadījumos, ja strādājat starptautiskajos tirgos:

 • importējat vai eksportējat produkciju ar iepriekš zināmu cenu ārvalstu valūtā;
 • sadarbības partnerim par preci vai pakalpojumu maksājat ārvalstu valūtā, un uzņēmuma ienākošās/izejošās dažādu valūtu naudas plūsmas ir iepriekš paredzamas.

Vienas valūtas pirkšana šodien un tā pašas valūtas pārdošana pēc noteikta laika

 • Swap ir valūtu mijmaiņas darījums, kurā notiek vienlaicīga divu valūtas maiņas darījumu slēgšana. Šodien nopirkto valūtu Jūs apņematies pēc noteikta laika pārdot atpakaļ pēc iepriekš norunāta kursa. Swap darījums dod Jums iespēju uz laiku izmantot vienu valūtu citas vietā un pēc tam tās samainīt atpakaļ.
 • Vairāk informācijas par swap darījumiem iegūsiet, zvanot pa tālruni 67215656.

Kādos gadījumos izdevīgi lietot swap darījumu?

 • Swap tiek lietots, lai optimizētu uzņēmuma naudas plūsmu - piemēram, gadījumā, ja uzņēmuma norēķini notiek vienā valūtā, bet uz laiku rodas nepieciešamība veikt norēķinus citā valūtā.
 • Swap darījumus bieži izmanto, lai pārceltu noslēgta forward darījuma termiņu uz agrāku vai vēlāku norēķinu datumu.

Tiesības, bet ne pienākums, pirkt vai pārdot noteiktu valūtu noteiktā laika posmā par fiksētu cenu

 • Valūtu opcijas darījums dod tiesības opcijas pircējam izvēlēties pirkt vai pārdot valūtu konkrētā laikā par jau iepriekš atrunātu valūtu kursu. Opcijas pircējs maksā opcijas pārdevējam opcijas prēmiju, kas atkarīga no izvēlētā valūtu pāra, valūtas kursa, darījuma termiņa un citiem faktoriem.
 • Vairāk informācijas par valūtu opciju darījumiem iegūsiet, zvanot pa tālruni 67215656.

Opcijas ir piemērotas gadījumā, kad Jūs precīzi nezināt, vai plānotais maksājums notiks (piemēram, piedaloties konkursos, tenderos u.c.), un vēlaties samazināt risku.

Ar finanšu instrumentiem saistīto risku apraksts Rīkojumu izpildes politika darījumiem ar finanšu instrumentiem Produktu grupu klasifikācija

Valūtu maiņa skaidrā naudā iespējama Rīdzenes filiālē, Vaļņu ielā 11, Rīgā un ārpus Rīgas filiālēs, kur pieejami skaidras naudas darījumi.

Pakalpojums Cena

Skaidras naudas valūtas maiņa SEB bankas filiālēs

Skaidras naudas valūtas maiņas operācija (par katru darījumu)1, 2, 3, 4 5.00 EUR 

 


 

1 Klients var noslēgt ar SEB banku valūtas maiņas darījumu par speciālu valūtas maiņas kursu, summām sākot no 10 000 EUR vai tās ekvivalentu citā valūtā.

2 Netiek pieņemtas un izsniegtas ārzemju valūtas monētas.

3 Netiek pieņemtas netīras, nolietotas, citādi mehāniski bojātas (ieplēstas, nodilusi virsma, eļļas traipi, apdegums) vai ar jebkura lieluma zīmējuma nospiedumiem, uzrakstiem vai zīmējumiem ārvalstu valūtu banknotes, kā arī par 1990. gadu vecāka izlaiduma USD banknotes.

4 Skaidras naudas darījumi ārvalstu valūtās ir iespējami Rīdzenes filiālē (Vaļņu iela 11) un ārpus Rīgas filiālēs, kur pieejami skaidras naudas darījumi.

Noderīgi

Uzziniet par SEB bankas piedāvātajām vietējo un starptautisko rēķinu un pakalpojumu apmaksas iespējām vienā pārskatāmā lapā.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.